Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Š.g. 20.decembrī plkst. 14.00 Rātslaukumā 1, Rīgas domes telpās tiek rīkota Skanstes tramvaja līnijas izbūves sabiedriskā apspriešana. Uz sabiedrisko apspriešanu aicināts ikviens Rīgas iedzīvotājs, nevalstiskā organizācija, valsts un pašvaldības iestāžu atbildīgie darbinieki, īpaši, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta, Rīgas būvvaldes, kā arī “Rīgas satiksme” pārstāvji, Rīgas domes deputāti, lai skaidrotu un paustu savu nostāju par šī projekta realizāciju.

Sabiedriskās apspriešanas iniciatīvu virza vairākas pilsoniski aktīvās un nevalstiskās organizācijas, tajā skaitā, Rīgas Apkaimju alianse, Lielo kapu draugi, “Pilsēta cilvēkiem”, “Rada Brasa”, Brasas apkaimes biedrība, “Par kokiem Rīgā”, Torņakalna attīstības biedrība, Vides aizsardzības klubs, kuras pauž neapmierinātību ar procesu, kā tiek virzīts Skanstes tramvaja līnijas projekts, ignorējot nepieciešamību veikt tā sabiedrisko apspriešanu.

Kā zināms, Rīgas būvvaldes lēmumā par būvatļaujas izsniegšanu Skanstes tramvaja līnijas būvniecībai nav atrunāta sabiedriskās apspriešanas nepieciešamība. To, ka sabiedriskā apspriešana nav paredzēta, š.g. 12. decembra Satiksmes komitejas izbraukuma sēdē publiski apstiprināja arī tobrīd vēl amatā esošais “Rīgas satiksmes” valdes loceklis Emīls Jakrins.

Paredzamie sabiedriskās apspriešanas virzieni ir šādi:

1) projekta finansiālo risku izvērtēšana, ņemot vērā sistēmiskās korupcijas riskus “Rīgas satiksmē”;

2) projekta ietekme uz kultūrvēsturisko vidi, zaļo zonu, gaisa kvalitāti;

3) projekta ietekme uz transporta infrastruktūru un pārvietošanos pilsētā.

Rīgas Apkaimju alianse no savas puses asi iebilst pret jebkura sabiedrībai un pilsētai nozīmīga projekta realizāciju, apejot pašas sabiedrības iesaisti. Tas ir klajā pretrunā ar labas un atklātas pārvaldības principiem, par kuriem stingri iestājas alianse.

Diemžēl praksē visbiežāk nākas saskarties ar novecojušu veidu, kā virzīt projektus – “izlemt, paziņot, aizstāvēt”, kamēr mūsdienu metodei vajadzētu būt – “apzināt, apspriest, un tikai pēc tam izlemt”!

* Rīgas Apkaimju alianses valdes loceklis

Novērtē šo rakstu:

10
1