Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Uzskatāms piemērs, kā no austrumiem tiek realizēta pret Latviju vērsta propaganda, lai sētu šaubas, šķeltu sabiedrību un nostiprinātu negatīvu iespaidu par valsti.

Izejas fakti:

1. Krišjāņa Kariņa angļu valodas Wikipedia lapā kopš tās izveides 2007. gada 17. maija visu laiku ir bijusi frāze "is a Latvian politician".

https://en.wikipedia.org/…/Arturs_Kri%C5%A1j%C4%81nis_Kari%…

2. 2019. gada 24. janvāra plkst. 06:17 kaut kāds Jon deluxe izdarīja vienu vienīgu izmaiņu un pārtaisīja Kariņu par "is a American politician".

https://en.wikipedia.org/w/index.php…

3. Ir pielaista gramatiska kļūda "an American politician" vietā uzrakstīts "a American politician". Var secināt, ka Jon deluxe dzimtā valoda nav angļu valoda.

4. Jon deluxe citu rakstu rediģēšanas vēsture liek domāt, ka labotājam tuvas ir tēmas, kas saistītas ar Padomju Savienību.

https://en.wikipedia.org/w/index.php…

5. Tajā pat dienā, 2019. gada 24. janvārī, diezgan operatīvi jau pēc 6 stundām plkst. 12:27 Wikipedia raksts tiek izlabots atpakaļ uz "is a Latvian politician". 

https://en.wikipedia.org/w/index.php…

6. Vēl pēc nepilnas stundas, 2019. gada 24. janvārī plkst. 13:21, Andrejs Mamikins dalās ar Jon deluxe raksta versijas screenshotu, kas vairs nav aktuālā Kariņa lapas versija, un sāk kladzināt par to, ka "Angļu valodas Wikipedia pat neslēpj, ka Kariņš ir "AMERIKĀŅU politiķis, pašreizējais Latvijas premjerministrs. Bingo." 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10213418870178638&set=a.10202164870475679&type=3&theater

7. Vesels bars cilvēku komentē un dalās ar šo "šausmīgo atklājumu".

Jautājums par 30 rubļiem: kā tā sagadījās, ka Andrejs Mamikins tik koordinēti ar šādām Wikipedia raksta izmaiņām nopublicēja FB ierakstu, pie tam postā izmantojot uz posta rakstīšanas brīdi neaktuālu lapas versiju?:)

Iespējamās atbildes:

1. Jon deluxe ir pats Mamikins, kurš nekautrējas izmantot arī netīrus gājienus, lai censtos celt savu popularitāti. Izlaboja rakstu, uzņēma screenshotu, vēlāk to nopublicēja FB, lai arī raksts jau bija izlabots.

2. Mamikins ir bandinieks, kas izpilda kāda austrumu režisora norādījumus.

3. Cits variants.

P.S. Šir raksts ir par propagandas piemēru un mehānismu, nevis par pieminētā Kariņa kā politiķa vērtējumu.

Pārpublicēts no Facebook

Novērtē šo rakstu:

97
70