Menu
Pilnā versija
Foto

Vadoņu konstruēšana

Sallija Benfelde · 05.09.2021. · Komentāri (41)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu astīti, bet tas nevienu, it īpaši ārpus koalīcijas vai Saeimas palikušo netraucē. Tomēr acīmredzot savu partiju dibinātājiem ir vajadzīgi pietiekami redzami un populāri cilvēki sarakstam. Ainārs Šlesers un arī Aldis Gobzems ap sevi ir sapulcējuši cilvēkus, kuru vārdi nav gluži nezināmi, un nupat popularizēšanas kampaņā ir iesaistījies bijušais krievu tautības žurnālists un eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins, kurš tagad darbojas TV kanālā Mamыkins.tv, veidojot programmu Аргументы недели.

Raidījumi ir krievu valodā, bet latviešu burti blakus krievu valodas burtiem acīmredzot ir norāde, ka tas domāts visiem, neatkarīgi no no etniskās piederības. Ieraksti ir pieejami yotube.com kanālā, un vairāk nekā stundu gara intervija ir ar zivjrūpnieku, AS Brīvais Vilnis īpašnieku Arnoldu Babri, kurš līdz šim ir bijis pamanāms Gobzema rīkotu mītiņu un protestu aizmugurē kā atbalstītājs un, šķiet, arī organizētājs. Babra vārds kļuva publiski zināms 2001. gadā, kad viņa, Satversmes aizsardzības biroja (SAB) nodaļas, kas apkaro organizēto noziedzību, darbinieka vārds izkanēja saistībā ar atbalstu kontrabandai. 

Likuma pārkāpumus neizdevās pierādīt, bet pēc tam neoficiāli izskanēja, ka Babris bijis viens no tiem Latvijas specdienestu darbiniekiem, ar kuriem sadarboties atteikušies mūsu ārvalstu partnerdienesti. Babris pats gan apgalvoja, ka 2002. gadā no SAB aizgājis pēc paša vēlēšanās. Pēc darba SAB Babrim bijuši biznesa partneri ar čekas pieredzi – VDK virsnieks Jurijs Šabašovs un arī baņķieris Valērijs Belokoņs, kura aģenta kartiņā rakstīts, ka viņš darbojies VDK 5.departamentā, kas iesaistījās cīņā pret ideoloģisko sabotāžu. 

Vēl jāpiebilst, ka pēdējos gados Babris bieži redzams dažādos Krievijas TV kanālos un izdevumos un viņa galvenais vēstījums ir: Latvija ir neizdevusies valsts. Šogad janvārī viņa vārds izskanēja visai skaļi, kad viņš TV3 raidījumam Nekā personīga paziņoja, ka faktiski varētu noorganizēt valsts apvērsumu dažās dienās, ja vien to gribētu:

„Babris: Tāpēc, ka es zinu, kā uztaisīt tā, ka nākamajā dienā mēs dzīvojam pilnīgi citā valstī. Un to mani kolēģi var apliecināt.

Nekā personīga”: Tas nozīmē, ka Jums ir zināmas metodes, līdzekļi un prasmes, kā to izdarīt?

Babris: Protams.

“Nekā personīga”: Un Jūs kādā brīdī varat arī izdarīt?

Babris: Es vienmēr varēju izdarīt. Bet es to nedaru. Tāpēc, ka mani uztrauc šī dzimtene.

“Nekā personīga”: Vai Jūs uzskatāt, ka tuvākajā laikā Jūs varētu to darīt?

Babris: Nē, es neplānoju to darīt. Es saku par to, ka ir cilvēki, kuri varētu to izdarīt.

“Nekā personīga”: Jūs varat dot padomu, kā to izdarīt?

Babris: Es daudz ko varu, bet es daudz ko nedaru. Es ļoti daudz ko varēju izdarīt arī toreiz. Kad es biju dienestā. Un pēc tam, kad es aizgāju. Es ļoti daudz ko zinu un ļoti daudz ko protu. Bet tas nenozīmē, ka es to daru. Un ka es to pielietošu. Es varu. Es māku.”.

Savukārt Andreja Mamikina darba biogrāfija ir interesanta. 1996. gadā viņš sāka darba gaitas krievu valodā iznākošajā avīzē SM kā žurnālists, pēc tam strādāja laikrakstos Čas, Subbota. 2002. gadā sāka strādāt TV5, kur vadīja raidījumu "Bez cenzūras", kas 2013. gadā viņam uzteica darbu. Laikā no 2006. līdz 2008. gadam bijis Radio SWH+ ziņu dienesta darbinieks, no 2009. līdz 2010. gadam bijis Krievijas hitu radio ziņu dienesta vadītājs. 2013. gadā viņš sāka vadīt raidījumu "Bez cenzūras" Ren TV Baltija televīzijas kanālā. 

Ne mazāk interesanta ir viņa politiskā biogrāfija. 2014. gadā kandidēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās no partijas "Saskaņa" saraksta un ieguva vienu no astoņiem Latvijai atvēlētajiem mandātiem Eiropas Parlamentā (EP).

2016. gada decembrī kopā ar Krievijas Federācijas un vēl diviem citiem EP deputātiem apmeklēja Sīriju, kur tikās ar valsts vadītāju Bašāru al Asadu un apmeklēja Krievijas militāro bāzi.

2018. gada aprīlī paziņoja par izstāšanos no partijas "Saskaņa". Kandidēja 13. Saeimas vēlēšanās no Latvijas Krievu savienības (LKS) saraksta, nebūdams tās biedrs, taču partija neguva pietiekami lielu vēlētāju atbalstu, iekļūtu Saeimā. Tāpat pārstāvēja LKS arī 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās kopā ar Tatjanu Ždanoku, taču netika ievēlēts.

Kāds tad ir Mamikina un Babra intervijas galvenais vēstījums? Babris paziņo, ka viņš kā profesionālis redz un zina, ka Latvijas premjers Kariņš un prezidents Levits veic noziedzīgas darbības, viņus var notiesāt par izdarītiem noziegumiem, ko tie, kuri pārņēmuši, uzurpējuši varu, negrib darīt un izliekas, ka neredz. Covid-19 ir, bet tas esot nenozīmīgs, jo no daudzām citām slimībām mirstot vairāk, gan piemirstot pateikt, ka viņa minētās slimības nav lipīgas. 

Tāpat arī par vakcīnām Babris pauž, ka tām nav nekādas nozīmes, ka dabiskā imunitāte un tās uzturēšana esot daudz svarīgāka un ka vīrusu atvairīt varot, katru dienu skalojot degunu ar sālsūdeni, skalot vajagot arī acis. Tas esot absolūti droši pierādīts un darbojoties simtprocentīgi. Vakcīna esot domāta, lai cilvēkus padarītu kūtrus. Viņš kā profesionālis, jo mācījies gan psiholoģiju un fizioloģiju, ļoti labi zinot, ka tā domāta, lai cilvēki visā pasaulē ar visu samierinātos.

Vakcīna, tāpat kā lielāko tiesu arī zāles, esot tikai bizness, bez jebkādas empātijas un līdzjušanas. Farmācijas bizness visā pasaulē uzpircis gandrīz visus ārstus un zinātniekus. Varas mērķis Latvijā esot satracināt cilvēkus, vara gaidot, kad sāksies haoss un grautiņi, lai varētu ieviest karastāvokli un izvest ielās armiju, kamēr prostestētāji esot miermīlīgi un vēlas tikai pateikt patiesību un panākt, lai ir cita vara.

Protams, par intervijā sarunāto var pasmaidīt, bet patiesībā Babris prot runāt gana pārliecinoši. Neatrisinātu jautājumu Latvijā ir daudz, un, protams, cilvēki kļūst aizvien nervozāki un ir noguruši no ierobežojumiem. Tādēļ, manuprāt, patiesībā tas ir ļoti bīstami, un ir skaidrs, ka tiek gatavots vēl viens tautas varonis un vadonis. Tikai grūti saprast, kādēļ “vadoņi” netiek saukti pie atbildības. 

“Vadoņiem”, manuprāt, ir vajadzīga iekārtas maiņa – vai nu apvērsuma vai vēlēšanu rezultātā, kad vēlētāji pavisam legāli nobalsotu par partijām un sarakstiem, kuras vēlas varu un ietekmi, izmantojot cilvēkus, kuri tiek dēvēti par tautu. Savā ziņā tāds 21. gadsimta sapnis par 1917. gada revolūciju ar visām tās tālejošajām sekām.

Pārpublicēts no latviesi.com

Novērtē šo rakstu:

27
35