Menu
Pilnā versija
Foto

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

Linda Liepiņa, Latvija pirmajā vietā deputāta kandidāte · 25.09.2022. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.

Jaunās konservatīvās partijas, kas tagad pārtapusi par partiju Konservatīvie, biedri uz mīklaini mirušās Jutas Strīķes kapa lika vainagus ar uzrakstiem "Nezāles neiznīkst" un "Skudras nepadodas". Vācijas kolēģi jau tad norādīja, ka ar nezālēm domātas atšķirīgi domājošas personas, tādējādi velkot paralēles ar nacistiskās Vācijas apzīmējumiem iznīcināšanai paredzētajiem ebrejiem, kurus kā nezāles dedzināja koncentrācijas nometnēs.

Nacisti, kā zināms, daudz izmantoja Bībeles tekstus un evaņģēlijus.  Līdzība par nezālēm ir paša Jēzus sacīta mācekļiem, kad runa ir par sējēju,  kas sēj graudus,  bet tad nāk velns, kas sēj nezāles.

Atļaušos citēt svētos rakstus.

Tad Jēzus atlaida ļaudis un iegāja namā. Viņa mācekļi nāca pie viņa un sacīja: "Paskaidro mums līdzību par tīruma nezālēm." Viņš tiem atbildēja: " Kas labo sēklu sēj, tas ir Cilvēka Dēls, lauks ir pasaule, un labā sēkla, tie ir Valstības bērni, un nezāles ir ļaunā bērni. Ienaidnieks, kas tos sēja, ir velns. Pļauja ir laikmeta beigas, un pļāvēji ir eņģeļi. Kā tāpēc nezāles tiek savāktas un sadedzinātas ugunī; tā tas būs arī šī laikmeta beigās. Cilvēka Dēls sūtīs savus eņģeļus, un tie savāks no Viņa Valstības visu, kas izraisa apgrēcību, un tos, kas dara ļaunu, un iemetīs tos uguns krāsnī. Būs raudāšana un zobu griešana. Tad taisnie spīdēs kā saule sava Tēva valstībā. Kam ausis dzirdēt, tas lai dzird.

Kapavieta un vainagi uz kapa nav vienkārša sarunu valoda.  Tie ir simboli ar savu jēgu. Kādu simbolisku jēgu JKP vadoņi vēlējās ielikt savos vēstījumos uz Jutas Strīķes kapa, varam tikai minēt. Bet vārda "nezāles" izmantošana ir ļoti simboliska un liek vilkt paralēles ar nacistisko Vāciju.

Es jau toreiz par to ziņoju Drošības dienestam, taču man nav ne jausmas, vai tas tika pienācīgi izpētīts un izvērtēts.

Šīs mīklas ne tikai vāciešiem, bet arī man liek uzdot jautājumus.

Vai partijas atkal būs gatavas šo iespējami nacistisko partiju ņemt koalīcijā, kā to izdarīja Jaunā vienotība un Attīstībai/Par? Vai vēlētāji pieļaus iespējamu nacistu iekļūšanu Saeimā? 

Novērtē šo rakstu:

62
75