Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kāds Pietiek lasītājs novērojis, ka Latvijas mājsaimniecības preču veikalā IKEA tiek tirgoti produkti, kuri ir atsaukti no tirgus un kurus pati IKEA mudina nodot atpakaļ, kā arī tādi produkti, kas izņemti no tirdzniecības ASV. Viens no šādiem produktiem ir termokrūze TROLIGTVIS, kuras ražošanā izmantotas veselībai kaitīgas vielas, otrs - kumode MALM, par kuras bīstamību tika ziņots ASV un kuras tirdzniecība šajā valstī ir aizliegta.

Kā noskaidroja Pietiek, šie produkti tiešām pieejami Latvijas IKEA veikalā, kā arī interneta veikalā. Taču IKEA mājas lapā internetā arī atrodama informācija, ka daļa TROLIGTVIS termokrūžu tiešām ir no tirdzniecības atsauktas.

IKEA aicina nelietot Indijā ražotās TROLIGTVIS termokrūzes ar marķējumu “Made in India. Nesen veiktu pārbaužu rezultāti liecina par iespējamu ķīmisku vielu migrācijas līmeni, kas pārsniedz atļauto. Tāpēc IKEA aicina ikvienu, kam ir šāda termokrūze, atdot to veikalā, saņemot atpakaļ pilnu pirkuma summu,” liecina ieraksts IKEA interneta mājas lapā. Turpat arī lasāms, ka Itālijā ražotās TROLIGTVIS termokrūzes netiek atsauktas, jo tās ir drošas lietošanai. 

IKEA pārstāve Renata Dante Pietiek paskaidroja, ka attiecībā uz kafijas krūzēm TROLIGTVIS 2020. gadā daļa saražoto produktu tika atsaukti no tirdzniecības, jo tie neatbilda IKEA prasībām. “Atsaukšana attiecās tikai uz tām kafijas krūzēm, kuras bija ražojis piegādātājs Indijā un uz kurām bija marķējums „Ražots Indijā“. Kafijas krūzes, kuru ražotājvalsts ir Itālija, bija un arī šobrīd ir drošas lietošanai,” uzsver R. Dante.

Savukārt runājot par MALM kumodes atsaukšanu no tirdzniecības, R. Dante informē, ka tas noticis ASV 2016.-2017. gadā. Tobrīd IKEA Latvijā vēl oficiāli nebija.

Novērtē šo rakstu:

32
5