Menu
Pilnā versija
Foto

Vai kūdra var izglābt Latviju?

Ingrīda Krīgere* · 31.10.2022. · Komentāri (0)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Latvietis

20.11.2022. 15:26

Var taču izmantot sapropeli. Latvijā ir milzums mirušu ezeru kuru dibenā atrodas bieza kārta sapropeļa. Jāizsūknē uz laukumiem lai atbrīvotos no liekā ūdens un tad var lietot gan kurināšanai gan daudz kam citam. Kūdra ir augu izcelsmes ar zemu kaloritāti. Sapropelis dzīvnieku izcelsmes ar daudz aukstāku kaloritāti. Vis labākais organiskais mēslojums tīrumiem. Ezeri tiktu atjaunoti pēc sapropeļa izsūknēšanas. Tīrs ūdens, zivis. Peļņa laikam iznāktu lielāka nekā no mežu ciršanas un kūdras ieguves. Vienkārši parēķināsim. Viens kvadrātkilometrs vienu metru biezs slānis ir miljons kubikmetru. Pieemsim pašu mazāko 10% sausnas. cik iznāk? Dabā slāņa biezums būs vismaz 5 metri un vairāk.

Atbildēt

Aleksandrs Poika

03.11.2022. 17:19

..pagaidu risinājums nav izeja...Latvija maza valsts un kūdras purvi nav bezizmēra...

Atbildēt

Хм

02.11.2022. 10:21

Смущает и напрягяет на сам факт отказа от торфа как топлива. А то, с какой легкостью правительство разбрасывается обещаниям. тут к 2030 году откажемся. По зеленой энергетике тоже постарались быть впереди всего ЕС в обещания. Да, понимаю, политически это актуально именно сейчас-можно ходить и пиариться "ух вот какие мы, впереди планеты всей". Но увы, это показывает, что политики думают только о "сейчас". А что там потом будет.. а это потом будет, как-нибудь уж выкрутимся. А это "потом" наступает очень быстро. В итоге сейчас поляки вовсю используют свой бурый "неэкологичный" уголь, имеют меньшую себестоимость, успешно конкурируют на рынках, поддавливают нашу местную промышленность.

Atbildēt

ludzu

01.11.2022. 18:38

Ludzu apkuriniet minista kabineta eku,saeimas eku,visas ministrijas un visas arzemju vestniecibas un ,,latvijas televizijas,, eku ar kudru.Latvijas iedzivotajiem iebildumu nebus.

Atbildēt

hmm

01.11.2022. 18:35

Sakarīgs raksts, tikai komentāri jocīgi. kūdra atjaunojās, pie tam tempā, kas pārsniedz izmantošanu. vismaz Latvijā. Iemesls šī fakta ignorēšanai no varturiem jāmeklē pavisam prozaiskās lietās.

Atbildēt

jaajaa

01.11.2022. 18:28

»

un?

Latvijā koksne dod krietni vairāk par 10% no kopējā siltuma


...nu domāju, ka arī Somijā koksne dod siltumu...mežu viņiem ir daudz vairāk nekā mums (pie tam nezāģētu)...a Latvijā jau drīz tikai šķeldas izejviela mežos paliks, nu papīrmalka vēl, bet tā zviedriem pašiem vajadzīga...kūdra ir labs variants...nu vismaz uz laiku, kamēr gāzei cena nokritīsies (a nokritīsies noteikti, gāzes un ogļu uz pasaules ir kā dubļu)...:)

Atbildēt

Egils Levits

01.11.2022. 17:51

Godātie 14. Saeimas deputāti!
Draugi! Dāmas un kungi! Strādnieki un zemnieki! Švābisti! Proletārieši! Nacisti un fašisti! Globālisti! Sociāldemokrāti un komūnisti! Etniskie “teroristi” - latvieši! Liberāldemokrāti! Huntisti! Miljonāri un plukatas!


Sveicu jūs plānotā četru gadu darba cēliena pirmajā dienā! Jūs sākat savu darbu krīžu laikā.


II


Tomēr vienlaikus krīžu pārvarēšanas laikam ir jābūt reformu laikam. Katra krīze rada jaunas iespējas. Latvijas zeme totāli atpaliek pilnīgi visā! Atpaliek Eiropā, pasaulē un atpaliek no Baltijas kaimiņiem.


14. Saeimai, manuprāt, ir jābūt Saeimai – reformētājai. Valdībai – reformu valdībai.  Jums jāaptur Latvijas ilgstošā atpakaļslīdēšana tumsībā un atpalicībā, kas ir sākusies jau iepriekšējos Saeimas sasaukumos un padziļināti turpinājās K. Kariņa valdības laikā.


Jums tagad priekšā būs daudz darāmā veselības politikā, sociālajā politikā, kultūras politikā un citās svarīgās jomās.


Es šoreiz pievērsīšos tikai dažām 4. Maija valsts finanšu korporācijai stratēģiski svarīgākajām jomām.


III


Godātie deputāti!


Pirmā joma ir mūsu cilvēki, darbaspēks. Izglītots cilvēkkapitāls. Cilvēki, kuri ir konkurētspējīgi pasaulē un kuri izjūt savu piederību Latvijai, latviešu valodai un kultūrai. Visi citi ir sen pametuši mūsu 4. Maija valsts finanšu korporācijas pārvaldīto Latvijas zemi.


Jo tikai latviskums un latviešu valoda padara mūsu korporāciju vienreizēju pasaules valstu vidū. Ar visu savu atpalicību mēs esam vienreizēji. Vienreizēji atpalikuši.Jau 30 gadus izglītība un zinātne kā prioritāte pārceļo no vienām partiju priekšvēlēšanu programmām uz nākamajām. Bet vezums uz priekšu kust grīļīgi un lēni. Bez ķites, par ko runāšu vēlāk.


IVNo 2025. gada visiem bērniem jāmācās skolā vienotā valsts valodā. Vienā skolā draudzīgā internacionālismā un kosmopolītismā - šis lēmums pēc 30 gadu ilgas un gļēvas izvairīšanās tagad beidzot ir pieņemts.

Mūsu 4. Maija valsts finanšu korporācijai trūkst latviešu valodas skolotāju. Tāpat trūkst STEM jeb dabaszinātņu priekšmetu skolotāju. Visi ir pametuši šo zemi, kurā dvako pēc pelējuma un komunistu un cionistu pārvaldes sistēmas dvingas.


V


Latvijas ilgtspējīga attīstība var balstīties vienīgi zinātnē, pētniecībā, tehnoloģijās, interaktīvās inovācijās un attiecīgi kvalitatīvā augstākajā izglītībā.

Taču skats uz šo jomu sagādā gaužu vilšanos. Patlaban Latvijas 4.. Maija valsts finanšu korporācija velta zinātnei un pētniecībai tikai 0.7 % no IKP, kamēr ES vidējais rādītājs ir 2.2 %. 


Taču galvenais – ir jābūt koncepcijai, kas atspoguļojas valdības deklarācijā, kas konkrēti tiks darīts, lai nākamajos četros gados panāktu būtisku izglītības un zinātnes sektora izrāvienu.


Par digitalizāciju. Kopumā sabiedrības digitālās prasmes ir zem ES vidējā līmeņa. Beidzot arī jāievieš programma “Dators ikvienam bērnam apmācībai un izklaidei un socializācijai”.


Valsts pārvalde ir diezgan labi digitalizēta un labi iekļauta globālo privāto korporāciju digitalizācijas laukā, palielinot VDD spējas, nodrošinot mūsu 4. Maija valsts finanšu korporācijas drošību pret iespējamiem cilvēkkapitāla, es teiktu pūļa, sociālajiem protestiem un masu nekārtībām, naida runu.


Mūsu 4. Maija valsts finanšu korporācija stingri pieturas un pieturēsies arī turpmāk pie saskaņotas sadarbības ar “ANO Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa” prioritātēm, kas izstrādātas 2021.-2026. gadu plānā. Kongresā galvenā uzmanība tiek pievērsta vietējo un reģionālo pašvaldību ieguldījumam ANO un PVO ilgtspējīgas attīstības mērķos, veicinot:
* Izturīgas sabiedrības: efektīva reakcija uz sabiedrības veselības krīzi;
* Demokrātiskās sabiedrības: reprezentatīvās demokrātijas un pilsoņu līdzdalības kvalitāte;
* Saliedētas sabiedrības: nevienlīdzības mazināšana;
* Ilgtspējīgas sabiedrības: vides jautājumi un rīcība klimata jomā;
* Digitālās sabiedrības: digitalizācija un mākslīgais intelekts vietējā kontekstā.

To jāzin un jāizprot ikvienam 14. Saeimas deputātam. .


VII


Otrā stratēģiskā joma ir ekonomika. Šeit galvenie uzdevumi ir skaidri un nākamajai koalīcijai ir tikai jāvienojas, kā tos vislabāk īstenot. 

Konferencē zem nosaukuma “Latvijas valsts stratēģija un sociāli politiskais konsensus” “Ekonomistu apvienība” sadarbībā ar Valsts prezidenta kanceleju 2022. gada 26. oktobrī Rīgas pilī kopīgoja atzinumus, ka jaunajai 4. Maija valsts finanšu korporācijas valdībai no trim varas koalīcijas partijām komerclīgumā (ko aizsargā komercnoslēpums) ar “Progresīvo” partiju ir jāizskatās stabilai, bet valdības deklarācijai pārliecinošai un visai ticamai. To atbilstoši valdības koalīcijas spējai varai uzticamo mediju vidū jātransformē par “sabiedrības memorandu”, atbildību visos neveiksmju gadījumos noveļot uz visas sabiedrības pleciem.

Tādēļ valdības deklarācija, no kuras atkarīga ekonomika, nedrīkst sastāvēt no jau bieži dzirdētuem tukšiem saukļiem ar labiem nodomiem. Tai ir jābūt kā labai ķitei, kas satur koalīciju kopā, jo visi trīs koalīcijas partneri grib šo deklarāciju īstenot. No manis ir atkarīga Ministru prezidenta kandidāta nosaukšana, taču es vispirms gribu redzēt pietiekami nopietnu šo visu “dekorāciju projektu”.


Pirmais aktuālais uzdevums, protams, ir enerģijas nodrošinājums. Šoreiz par jauno plānoto ministriju nerunāšu.


Šeit K. Kariņa valdība jau daudz un enerģiski ir darījusi. Bet šīs ziemas izaicinājumi vēl tikai priekšā – gan tas, kā fiziski nodrošināt nepieciešamo gāzes daudzumu, gan tas, kā palīdzēt mājsaimniecībām, uzņēmumiem un publiskajām institūcijām tikt galā ar augstajām enerģijas cenām.VIII


Gribu uzsvērt, ka laba ķite nepieciešama arī Eiropas Zaļā kursa mērķim Latvijā, samazinot līdzšinējās ekonomikas postošo ietekmi uz klimatu un vidi, gan transformējot ekonomiku, kurai nākotnē jābalstās uz tīrām vai vēl tīrākām tehnoloģijām un labi apmācītu cilvēkkapitālu.


Tas nepieciešams, lai paaugstinātu eiropiešu labklājību.


Mūsu vitālās interesēs ir nevis līdz pēdējiem izmisīgiem spēkiem pretotos šai transformācijai, bet tieši otrādi, būt tās priekšgalā.


Priekšgalā Eiropai, jo patlaban visi ir vienādās starta pozīcijās. Un mēs varam būt priekšgalā, ja mēs to gribam un spējam mērķi pārvērst konkrētā politikā. Ar to mēs jau tagad varam lepoties, apsteidzot Igauniju un Lietuvu pie turpat vai pilnīgi iznīcinātas Latvijas zemes ekonomikas.


Tādā veidā mēs iegūsim mums nepieciešamo ekonomikas paātrinājumu un uzrāviena iespējas, ņemot vērā “Ekonomistu apvienības” biedra Valda Dombrovska atziņas.


Tādēļ būtu tikai saprātīgi, ka šī pirmā svarīguma līmeņa politika būtu koncentrēta atsevišķā ministrijā, kurā vienkopus tiktu apvienotas patlaban pa dažādām ministrijām izmētātās pārvaldes struktūrvienības, kas nodarbojas ar šiem jautājumiem.IX


Tāpat arī cilvēkkapitāla darba prasmju paaugstināšanas un pārkvalifikācijas joma ir vāji pārvaldīta.


Imigrācija no trešajām valstīm vienmēr ir risinājums, lai ko neapgalvotu politiķi.X


Godātie deputāti!
Tagad par drošību.

Aicinātu 14. Saeimu nekavēties ar Valsts drošības dienesta likumu.XI


Mūsu valsts ārējā drošība ir atkarīga no Latvijas iesaistes NATO un Eiropas Savienībā.  Tādēļ ir svarīga Latvijas ārpolitiskā ietekme Eiropā un pasaulē.


Pateicoties arī 4. Maija valsts finanšu kororācijas mērķtiecīgajai ārpolitikai, kopš kara sākuma 2013. gadā, ko atzinis Vatikāns, Eiropas politikas gravitācijas centrs ir pārvirzījies uz Baltijas un Polijas pusi.


Šī ietekme ir jānostiprina.
2025. gadā Latvija kandidēs uz vietu ANO Drošības padomē. Par mums jānobalso 129 no 193 ANO dalībvalstīm. Par to ir jācīnās, ir jāstrādā nākamajos divos gados, lai mēs iegūtu 2/3 no šo valstu balsīm, no kurām ievērojama daļa vispār neko nezin par 4. Maija valsts finanšu korporāciju Latvijas zemē, kas tā tāda un kur tā atrodas.


Šeit ārpolitikai ir milzīgs uzdevums, un tādēļ ir nepieciešama diplomātiska dienesta kapacitātes stiprināšana ar ievērojamiem 4. Maija valsts finanšu korporācijas finanšu līdzekļiem.


Arī jaunās valdības locekļiem un Saeimas deputātiem būs jābūt sakarīgiem un adekvātiem starptautiskos un Eiropas forumos.


Sakarīgi izteikt 4. Maija valsts finanšu korporācijas viedokli tā, lai otra un trešā puse saprot un lai mūsu ietekme palielinātos, nevis ar nejēdzīgiem izteicieniem un izgājieniem samazinātos. Provinciālisms un totālā atpalicība garantēs sekas mūsu nedrošībai.


XII


Mūsu aizsardzība pret ārējiem apdraudējumiem ir labais līmenis. Tas ir rezultāts konsekventai politikai un atbilstošam finansējumam.


Taču Latvijas drošība sākas jau pie valsts robežas. Bet tā joprojām atbilstoši nav nostiprināta. Policijā trūkst ceturtā daļa darbinieku un K. Kariņa valdības laikā Infrastruktūra ir dabiski nolaista.


Visiem iekšlietu dienestiem trūkst moderna aprīkojuma, atalgojums ir neadekvāti zems, izglītība ir atpalikusi.


Tādēļ nākamajai valdībai ir jāsagatavo skaidra programma ar mērķi, kas pārliecina un ļauj ticēt, ka iekšējās VDD drošības dienesti nākamajos gados sasniedz tādu pašu līmeni kā mūsu Nacionālie bruņotie spēki.


XIII


Pavisam aizmirsts ir Latvijas drošības trešais pīlārs – civilā aizsardzība. Līdz šim neviens to neuzskatīja par kaut ko aktuālu, kam būtu jāpievērš uzmanība. Mums pastāv sistēma, kurā daudzi piedalās, bet nav skaidras atbildības.


XIV


Un tagad par aktuālo politisko situāciju.
2/3 no jums ir ievēlēti pirmo reizi. Arī 13. Saeimā 2/3 deputātu bija ievēlēti pirmo reizi. Deputātu vētīšana mums ir sava veida tradīcija. Tādēļ varam droši pieņemt, ka arī nākamajā, 15. Saeimā, 2/3 būs jauni deputāti, kas nomainīs jūs.
To ir labi sev atgādināt, lai liktu šos jums dotos četrus gadus strādāt koncentrēti un atbildīgi..


Patlaban izskatās, ka koalīciju veidos trīs frakcijas – Jaunā Vienotība, Apvienotais Saraksts un Nacionālā apvienība. Vienlaikus joprojām pastāv konfidenciāla noruna ar Progresīvo partiju par balsojumu Saeimā manam otram prezidentūras termiņam, lai neteiktu vairāk..

Starp iepriekš nosauktām četrām partijām pastāv pietiekoši daudz kopēju programmas elementu, lai veidotu stabilu koalīciju, kas darbotos četrus gadus.


Esmu uzdevis Krišjānim Kariņam veikt konsultācijas par nākamās valdības izveidi. Tās notiek četros soļos. (angļu val. It happens in four steps).


XV

Pirmais solis ir sadarbības memorands, kurā būtu iezīmēti koalīcijas politikas galvenie virzieni. Patlaban sarunas par to vēl turpinās, taču, ļoti iespējams, ka tas varētu tikt parakstīts nākamajās dienās, jo ir pietiekoši daudz jomu un uzskatu, kas pārklājās un kas ir jānoformulē kopējā programmā kā pamats nākamajai koalīcijai.


XVI


Loģiski otrais solis ir vienošanās par valdības struktūru.
Uzskatu, ka līdzšinējā sklerotiskā K. Kariņa valdības struktūra, kur katra ministrija izolēti kā viduslaiku feodāls lēnis īsteno savu politiku, neskatoties, ko citas ministrijas dara, un bez attiecīgas koordinācijas, ir jāreformē. Reforma paredz sodīt koalīcijas partnerus, izslēdzot no koalīcijas, tajā iesaistot citas partijas, piemēram, Progresīvos, centralizējot varu Valsts prezidenta un Ministru prezidenta rokās. Tam piekrīt arī U. Pīlēna kungs, aicinot paplašināt MP pilnvaras. Lai gan jau tagad ar 13. Saeimas atbalstīto likumdošanu valdība var izdot MK noteikumus, kas nav jāapstiprina Saeimas balsojumā.

Pūlī runā, ka vara esot hunta, kas nostiprinās noteiktās politiskajās aprindās. Neticiet tam!


Es vēlreiz uzsveru, ka šai koalīcijai un valdībai ir jāpanāk izrāviens, lai jūs pēdējā Saeimas sēdē 2026. gadā varētu ar labu sirdsapziņu teikt: “Jā, mēs esam to sasnieguši!”

“Jā, mēs esam īstenojuši Pasaules valdības sammita prasības ar ANO Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa prioritātēm, kas izstrādātas 2021.-2026. gadu plānā, kur Kongresa galvenā uzmanība pievērsta vietējo un reģionālo pašvaldību ieguldījumam ANO un PVO ilgtspējīgas attīstības mērķos veicinot:

* Izturīgas sabiedrības: efektīva reakcija uz sabiedrības veselības krīzi;
* Demokrātiskās sabiedrības: reprezentatīvās demokrātijas un pilsoņu līdzdalības kvalitāte;
* Saliedētas sabiedrības: nevienlīdzības mazināšana;
* Ilgtspējīgas sabiedrības: vides jautājumi un rīcība klimata jomā;
* Digitālās sabiedrības: digitalizācija un mākslīgais intelekts vietējā kontekstā.”!XVII


Un visbeidzot, kā ceturtais solis, nāk valdības deklarācijas sastādīšana.  


Valdības deklarācijai ir jābūt visām politikas jomām nosegtām ar ANO Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa prioritātēm, kas izstrādātas 2021.-2026. gadu plānā. Ceru, ka Saeimas kanceleja jūs visus, kas vēl nezin, iepazīstinās visai drīz ar šiem dokumentiem!

Es runāšu par svarīgākajām lietām, bet ir jābūt nosegtām visām – sociālajai politikai, labklājībai, veselības politikai, kultūras politikai. Visām, ko paredzu.Tad, kad es gūšu pamatotu pārliecību, ka iespējamā koalīcija tiek galā ar savu pirmo lielo darba uzdevumu – konkrētas, saturiski jēdzīgas valdības deklarācijas sagatavošanu – es aicināšu Ministru prezidenta kandidātu sastādīt jauno valdību, un pēc tam jūs, dārgie deputāti, varēsiet lemt par uzticību tai.


XVIII


Godātie deputāti!

Es novēlu nākamajai 4. Maija valsts finanšu korporācijas varas koalīcijai darboties kā komandai, radoši izpausties viedokļu dažādībā, brīvi konkurējot savā starpā ar iniciatīvu un progresīvām idejām, atbalstot Pasaules valdības sammita programmu, Davosas ekonomikas foruma jaunākās koncepcijas ebreju impērijas trīs standartu ekonomikā garā!


Bet ar savām idejām jūs Saeimas zālē no tribīnes nevarēsit vienmēr radoši izcelties uz jūsu kolēģu rēķina! Ar to jārēķinās, jo pielaide 4. Maija valsts finanašu korporācijas “valsts noslēpumiem” nevienam netiks piešķirta automātiski. Tā būs jānopelna ar savuem balsojumiem Saeimas sēžu zālē un labu reputāciju! Ievērojot koalīcijas disciplīnu.


Es novēlu opozīcijai darboties opozicionāri!


Es aicinu jūs visus kopā nākamajos četros gados pēc labākās sirdsapziņas pildīt Satversmē, kuru kā dokumentu, neviens nav redzējis savām acīm, ierakstīto valsts uzdevumu: garantēt Latvijas nācijas, tās valsts valodas un kultūras pastāvēšanu!

Aicinu nodrošināt Latvijas tautas pilsoņu kopuma politisko vienotību, 4. Maija valsts finanšu korporācijas drošību un ikviena cilvēkkapitāla vienības labklājību. Atgādinu, ka cilvēktiesības, kas Latvijas zemes iedzīvotājiem tika liegtas ar K. Kariņa valdības lēmumu 13.03.2020 gadā, paziņojot ANO, nav atjaunotas. Kā jau esmu publiski izteicies konferencē par tiesisko paļāvību uz valsti, visi cilvēki ir dzīvnieki. Cilvēks no dzīvnieka atšķiras ar to, ka apzinās savas cilvēktiesības!

Paldies!

Atbildēt

valdis

01.11.2022. 15:41

Padevīgi pildot visas ES regulas drīz vien kūdra būs aizliegto energoresursu sarakstā.Daudz labāk pirkt to pašu Krievijas gāzi un degvielu caur dažiem starpniekiem.Tagad jau nonākuši ar tādu saimniekošanu,ka labu kokmateriālu izdevīgāk šķeldā pārstrādāt neviss zāgmateriālā.

Atbildēt

antibordans

01.11.2022. 12:38

kapec neliesi bordans un jurass brauca uz asv izlugties sankcijas pret Latviju,nevis lugt no asv kolonizatoriem letaku gazi.par to padomajiet latviesi,redzot nato karakugus Rigas osta.

Atbildēt

real

01.11.2022. 12:02

»

ja palūgtu Puķinam piedošanu, Latvija būtu glābta


pec piemineklu nogasanas un banderu fasistu atbalstisanas Putins ar pastalniekiem no mulku zemes vispar nerunas.
p.s. prasiet labak asv kolonizatoriem letaku gazi nevis nato karakugus Riga !

Atbildēt

babajaga

01.11.2022. 11:32

»

Purva Velns

Nē!Latviju nevar vairs izglābt kūdra,un briketes arī nevar…Domāju,ja Putins atgrieztu savus gāzes krānus un dotu Latvijai gāzi par baltu velti,arī tad nekas vairs nebūtu glābjams


Tikko krievlandē pie izejvielu krāniem un kloķiem būs nonākuši globāli pareizie īpašnieki - momentā izgaisīs sankcijas , viss atjaunosies . Tikai jautājums par cenu.

Atbildēt

Karaļa Mindauga dzimta

01.11.2022. 10:37

»

Haralds Kalns

Brīdinu- būšu izteikti haotisks. Biedre Krīgeres kundze, lūdzu pozicionējieties, lai nav jāklausās...ir grūti definējams... ir grūti atbildams... zināms (varbūt noteikts, konkrēts, cik)! Kur bija nopērkama, par cik un kur, kas izmantoja 6000t enerģētiskās kūdras?? Cik tonnas iegūta eksportam paredzētā...


To švābistu (ebreju habads ) pietiek kā UKrainā ,tā Krievijā ( Швабмайер ) , krievslāviem ,tāda Švāb-maijere kanālā "Рубеуж " karina makaronus ,cik bīstama Krievijai būs cifrovizācija ...., bet teiksim pagūglējot par doto tēmu arābu valodās ,redzam ,ka tur ļoti aktīvi un veiksmīgi notiek šis process .
Izskatās ,ka Krieviju apzināti veido par atpalikusu valsti ,jo kad viss būs ciparu formatā ,pasaule kļūs atvertāka ikvienam.

Tātad Švābi nav tikai Vācijas ( aškenazi ) mantojums , bet to daudz Ukrainas hasīdu ( habad ) sastavā ,Krievijas habad sastavā ,,,pat tāds habadņiks Aleksandrs ArtOMONovs ( acīmredzot no Omon cilts ,bībele) , slaviem stasta vienu - rīda pret ukraiņiem ,bet patspieder tieši ukrainas habadam ( Dņepras sinagoga) , zemāk pievienotajam sarakstam , tur mani radi arī sastopami ,bet nu jums jāzina patiesība ,kas mūs vazā aiz deguna :

Швабский (66,140,428 ДАКО_12-3-650._1875_рік._Перепис_євреїв_містечок_Стеблів,_Шендерівка_та_інших_Канівського_повіту

Каган (71,133,137,168,177,249,285,450)
Каганов (445)
Кагаловский (143,220,293,316)
Казимеров (109,110)
Каменецкий (397)
Каминский (73,88,382)
Каневский (2,16,349)
Кац (269,301)
Кваняс (262)
Киселецкий (217)
Кислин (272)
Китайгородский (310,347)
Когосов (182)
Когутский (72)
Козанов (187)
Комарницкий (167,184)
Константиновский (40)
Корец (142)
Корсунский (233,287,327,355,379,386)
Котик (60,134)
Котляр (78,108)
Котляревский (76,96,98,104)
Кошевацкий (181)
Кошоватский (24,37,41,44)
Крамарев (283)
Крамаровский (67,80,101)
Кременецкий (48)
Кременчугский (74)
Кременчуцкий (85,91,94,103)
Кричевский (335,390,413)
Кузинский (164)
Кукилиовский (😎
Кульчинский (419)
Купершмид (152,153,178,196)
Купершпан (376)
Курляндский (34)
Курочка (360)

Швабский (66,140,428)

"СПИСОК ДЛЯ ПЕРЕПИСИ ЕВРЕЕВ

Авруцкий (195)
Александер (403)
Антоновский (278)
Бабад (116)
Бабинский (114)
Базелевский (370)
Балаховский (1)
Балтер (443)
Бас (188,472)
Басовский (311)
Бекер (469)
Бекерман (456)
Белаковский (392)
Белгородский (404)
Белоцерковский (209,414)
Бердичевский (279)
Берестецкий (14,17)
Беркович (364,415)
Берлянд (444,471)
Биленков (470)
Блиндер (214)
Бляхар (464)
Богуславский (43)
Борщаговский (374)
Браутман (162)
Бродский (15,138,183)
Бронштейн (7,185)
Брусиловский (409,447)
Бык (408)
Быков (111)
Вайбрет (465)
Вайзбрейт (263)
Вайнер (276)
Вайнштейн (28,42,69,81)
Вахутинский (70,79,82,248,314,342)
Вексляр (189)
Виноградский (155,160)
Винокур (50,380)
Вишневецкий (130,321)
Владимирский (59,62,77,141,150,458)
Володимирский (4,53)
Воскобойник (431)
Вышняков (313)
Габинский (449)
Галкин (467)
Гергель (393)
Герменгорен (270)
Герш-Горин (144,245)
Герш-Горн (282)
Гилер (148)
Гитман (337)
Голденберг (340)
Голдовский (430)
Голованевский (420)
Гольдельмот (251)
Гольденбарг (225,423)
Гольденберг (147,154)
Горловецкий (416,475)
Гриншпун (421)
Грувбурд (221)
Грушанский (5)
Грушковский (304,357,385,391)
Гудзь (206,239,432)
Давидовский (97,102)
Дансклер (199)
Дворжанский (363)
Дивинский (158)
Донской (315,320,329,333,336,384)
Дорфман (271)
Дран (123,180,312,418,461)
Дранов (302)
Дубинский (3,226,281,424)
Дубицкий (95,107)
Дубов (299)
Дубовик (455)
Дудман (300)
Еревский (229)
Ерецкий (124,127,192,208,308,309)
Ероцкий (171)
Животовский (437)
Житомирский (434)
Жуковский (92,93)
Забара (131)
Зайцев (296)
Зайцов (394)
Зайчик (202,291)
Закутинский (172)
Заманский (297,401)
Заславский (11,18,84,113,115,125,126,145,219,339,350,457)
Затуловский (54,63,146,203)
Звягельский (330)
Зельдис (332)
Золотой (215,459)
Золотушка (383)
Иголка (213)
Йоселевич (275)
Каган (71,133,137,168,177,249,285,450)
Каганов (445)
Кагаловский (143,220,293,316)
Казимеров (109,110)
Каменецкий (397)
Каминский (73,88,382)
Каневский (2,16,349)
Кац (269,301)
Кваняс (262)
Киселецкий (217)
Кислин (272)
Китайгородский (310,347)
Когосов (182)
Когутский (72)
Козанов (187)
Комарницкий (167,184)
Константиновский (40)
Корец (142)
Корсунский (233,287,327,355,379,386)
Котик (60,134)
Котляр (78,108)
Котляревский (76,96,98,104)
Кошевацкий (181)
Кошоватский (24,37,41,44)
Крамарев (283)
Крамаровский (67,80,101)
Кременецкий (48)
Кременчугский (74)
Кременчуцкий (85,91,94,103)
Кричевский (335,390,413)
Кузинский (164)
Кукилиовский (😎
Кульчинский (419)
Купершмид (152,153,178,196)
Купершпан (376)
Курляндский (34)
Курочка (360)
Ластовецкий (23)
Левин (186)
Левич (132,261)
Лейвич (346)
Летичевский (51,52,119,173,243)
Лешнов (344)
Либерман (259,264)
Ливак (244)
Лимар (417)
Лисянский (422)
Литицкий (325)
Литичевский (241)
Литвинский (223)
Лищинский (441)
Лозоватский (224)
Лопан (157)
Лудмер (290)
Лукьяновский (356)
Мавершая (406)
Майстеровой (139,227)
Маламут (166,175)
Марма (396)
Мармар (254)
Марьямовский (305)
Мастровой (298)
Мастеровой (289,448,473)
Матков (191)
Медовский (435)
Меламет (286)
Мельник (343)
Мельников (45)
Мисионжник (170)
Митницкий (388)
Млоток (425)
Могиденко (438)
Могилевский (13,31,49,58)
Музыкант (273)
Невицкий (410)
Недойнов (334)
Немировский (117)
Новручевский (367)
Нудень (205)
Ольшаницкий (156)
Опатовский (9,10)
Островский (12,29,46,151,169,387,442)
Павлоцкий (268)
Паволоцкий (378)
Переплетчик (307)
Перлов (250)
Перчик (468)
Пиковский (395)
Плескачевский (204)
Побережек (352)
Подольский (436)
Покоровский (179)
Покровский (426)
Покотинский (135,197)
Покраса (292)
Полинковский (489)
Полонский (258)
Полянский (262)
Портной (326,358,373)
Прицкер (235)
Промышлянский (306)
Пругер (407)
Рабинович (56)
Радиновский (295)
Райфинович (381)
Рапопорт (211)
Ратманский (120,216,453)
Рафалович (236)
Резник (2,19,375)
Резников (89,359)
Резниченко (369)
Ровинский (6)
Рошковский (33)
Рубизинский (317)
Рувинский (83)
Рыжановский (474)
Сафяников (65)
Семберов (452)
Селинский (440)
Сигалов (318)
Синицкий (122)
Ситницкий (118)
Скловский (460)
Скляр (303)
Сливняк (176)
Слуцкий (462)
Смекерс (366)
Соболевский (32,190)
Соколинский (20,21,26,30,38,39,57,61,64,121,174,194,207,433)
Соколик (362)


Соколов (232)
Спекторов (106)
Спивак (231,246,368)
Ставиский (353,354)
Станиславский (161)
Табачник (446)
Таганский ((412)
Тальянский (351)
Таращанский (210)
Товмач (237)
Толчинский (99,100)
Торчинский (86)
Тригуб (230)
Трипольский (319)
Троцкий (165)
Турчин (218,257,277)
Турчинский (365)
Тучинский (198)
Улановский (322,323,324,348,466)
Улицкий (159,238,361)
Уманов (22)
Уманский (25,66,328)
Урушанский (47)
Фанштен (275)
Фельдштейн (439)
Фастовский (228,294)
Фринкель (284)
Хелемский (256)
Херсонский (75,87,90)
Ходорковский (372,454)
Хуторский (400,402)
Цикановский (240)
Цимерман (149)
Циприс (242)
Цукров (341)
Черкаский (27,35,36,55,451)
Черкес (68,105)
Чернобыльский (345,377)
Членов (398,399)
Чудновский (222)
Чутко (429)
Чутков (247)
Шапира (274)
Швабский (66,140,428)
Шевель (212)
Шевцов (128,129)
Шейнис (260,463)
Шепетовский (234)
Школьникович (263)
Шленский (112)
Шмулер (288)
Шникаров (163)
Шолоп (411)
Шор (266)
Штадлих (338)
Шульман (193)
Щербаков (427)
Щетинников (405)
Эрлихман (265)
Юха (331)
Ямпольский (136,267)
Янов (201)
Яновский (200)
Яц (280)


Te ir tie Kogani ,u.c .kuri jau veica ukrainu ( ukrānu ) golodomoru !Atbildēt

Karaļa Mindauga dzimta

01.11.2022. 10:22

»

humors un satīra tikai nav kas satīra

A kam pieder zeme un dabas resursi Latvijas teritorijā?Tikai nesakiet ka tautai,būs melots.Lielie kūdras ieguves purvi jau sen kā notirgoti


It kā vāciešu bizness tur ,Levits ar saviem jūdu aškenazi draugeļiem ( krustnešu pēctečiem ) taisa biznesu .
Tie aškenazi vācieši ( pēcteči hazāru impērijas paliekas ) šeptejas ne tikai Latvijā , no Ukrainas vilcienu vagoniem ved ārā melnzemi , bet ukraiņiem tirgo neefektīvās 12-14 gadus nokalpojušos saules paneļus ,tāpēp Putins triec ārā tās hazāru paliekas no Ukrānijas ,ka tie ir lieli zagļi .

Atbildēt

Karaļa Mindauga dzimta .

01.11.2022. 10:17

Nokurināt tik vērtīgu dabas resursu , neatjaunojamo ,vai kurš neatjaunosies tuvako tūkstošgadu laikā ,,,,ir noziegums !
No kūdras ražo minerālmēslus ,ja nešaubos ! Mēs dedzināsim krāsnīs šo vērtīgo izejmateriālu ?
Kūdru jāizmanto tikai lauksaimniecībā , siltumnīcās dēstu audzēšanai ,jo bez kūdras dēsti pavasarī neizaugs .Dzērveņu audzētajiem arī vajag šo skābo substrātu ( kaut arī viņu dzērvenes ir kā gumija ,nesalīdzināmas ar dabīgajam meža dzērvenēm.

Mūs var glābt mūsu pašu atkritumi ( par kuru izvešanu maksājam lielu naudu (!) .

👉Prāga ( Čehijā ) tiek apkurināta ar viņu pašu atkritumiem ,rakstu jau kuro reizi ,tāpēc lai speciālisti un Brisseles latviešu politiķi nedirn kabinetos ,aizbrauc un pasmeļas pieredezi un realizē Latvijā ,nevis veido no Latvijas atkritumu glabātuves .

Un ir vēl otrs variants : raķeškrāsnis ,( jūtūb ) kuras vajag sākt ierīkot pie dažādām administratīvām ,sabiedriskajām ēkām ,rūpnīcām ,u.tt.

Un ierēdņiem politiķierm .ofisu planktonam ,piedodiet ,nav jāsēž tautai ( saviem ciltsbraļiem )uz kakla ,bet pašiem jāapmaksā savu ofisa komunālie maksājumi ,no lielajam algām.
Sakiet lūdzu ,kapēc sabiedrības maznodrošinatajai daļai vēl uzkraujat jūsu uzturēšanu ,jūsu darba vietu komforta uzturēšanu ,jūsu socialās garantijas ,veselības apdrošināšas ,algu izmaksas ?

Negribiet paši neko ražot , pārdot ,maksājot nodokļus un sodus , maksājiet paši izdevumus ,ka mēs ( sabiedrība ) nodrošinām jums tādas darbavietas ,kurās ne par ko nav jalauza galva ,kā nomaksāt nodokļus .
Kodolīgāk ,beidziet parazitēt ,tāpat kā sponsorus meklējošie sportisti ,deputāti ,mācītāji ,- pārāk daudz alfonsu ,īpaši uz sieviešu pleciem ,kaunieties bezgoži .

P.S. kūdra degot arī izdala kaitīgas vielas ,tā ka īpasi attīrošām iekārtām aprīkotas kurtuves , dedzinot atkritumus , nenodarīs lielāku kaitejumu ,kāds rodas degšanas procesā .

P.S . Vispār šī te melīgā valdība ( Pīlēns , Ašerādens ) varas uzurpātori ,nebūtu jālaiž pie varas grozīm ,var redzet ka tie ir elementari kleptomāni ....un turpinas izzagt mūsu tautu , noteikti nav par viņiem balsots , tauta nav tik naiva lai balsotu par saviem ienaidniekiem ,kuri pēdējo 4 gadu laikā sabojajuši attiecības ar kaimiņvalsti Baltkrieviju ,izdarot lāca pakalpojumu , kad cilvēki vairs nespēj nomaksāt par elektrību ,tranzīts iznīcināts .
Jaunā Vienotība ir valsts ienaidnieki ,ar Briselē sēdošajiem fašistiem ,,,,un tie 60 eiro apkurei neko nedos ,jo par šo summu jūs nekadu malku nopirk nevaresiet , Varbūt 1 menesim. bet PNNā jau esat viniem uzdavinajusi 600 eiro gadā !Un tie aiziet tādiem kā miljonars Pilens vai( Bilans ) bankas kontā ,zaglim .
Bet cik skaisti Elektrum majaslapā šie zagļi raksta "draudzīgs piedāvājums ,dabai draudzīgai elektrībai ,,,draudzīgs,draudzīgs ", tikai jau apzaguši klientus līdz nemaņai uzliekot dažādus % , uzmaksas "likumīgas ",protams visai tai padomei sātīgi jarij ,jāsaņem lielas algas ,jāapkalpo savas masīnas ( tam arī aiziet mūsu nauda) ,jāsēž siltos .labi apgaismotos kabinetos !
Bet tie piedāvājumi ,,,,itin nemaz nav draudzīgi , bet cilvēku maldināšana un apzagšana , sākumā no mums iekasē virs mēra ,,,tad "dāsnie altruisti''- '''valsts kompsācijas '', tēlo ,ka viņi kaut ko kompensē , imitē darbu ,liekeži un parazīti !
Domaju ,ka drīz Jaunā Vienottība savaks savas parpaliņas un notīsies ,žēl ,redz ka viņi visi neaizsdkarami ,ASV jau sedētu aiz restēm ,ka zagļi.


Atbildēt

humors un satīra tikai nav kas satīra

01.11.2022. 08:22

»

nuja

tieši tā- mironim plāksteris nelīdz


A kam pieder zeme un dabas resursi Latvijas teritorijā?Tikai nesakiet ka tautai,būs melots.Lielie kūdras ieguves purvi jau sen kā notirgoti.

Atbildēt

Haralds Kalns

31.10.2022. 22:23

Brīdinu- būšu izteikti haotisks. Biedre Krīgeres kundze, lūdzu pozicionējieties, lai nav jāklausās...ir grūti definējams... ir grūti atbildams... zināms (varbūt noteikts, konkrēts, cik)! Kur bija nopērkama, par cik un kur, kas izmantoja 6000t enerģētiskās kūdras?? Cik tonnas iegūta eksportam paredzētā kūdra par pēdējiem pieciem gadiem (izdalīti)? Kam paredzēts taisnīgas pārkārtošanas fonds- to dalīs uz galviņām (kā kompensāciju) iedzīvotājiem, jeb klerku kabatās??? Kāda mārrutka pēc, Latvijai jāmaksā nodoklis vai jāpērk švābistu brālības izdomātas un uzspiestas kvotas, par gaisu un teritoriju, kuru mums piešķīris un uzticējis Lielais Dievs!? Nav nekāda "klimaksa" vai zaļā kursa- ir VALSTS intereses, vismaz tā vajadzētu būt! Vai Jūsu, tautas mantas, vienpersonisku izsaimniekotāju brandža ir gatava atteikties no kūdras eksporta par labu Latvijai un tās iedzīvotājiem!?? Kaut gan... Pandēmijas laikā valdība voluntāri, pārkāpjot visus iespējamos likumus un tiesības, "sabiedriskā labuma" vārdā sadarīja brīnumus. Nu ir tas brīdis, kad nacionālo interešu vārdā, jānacionalizē kūdras eksports par labu VALSTIJ!!! Valdībai atliek saņemt dūšu! Uzziniet (citās valstīs), konkretizējiet, nosauciet kurināmās kūdras cenas (ne kosmiskās). Tām jābūt konstantām 5 gadus, ar valdības lēmumu noteiktām un apstiprinātām. Ja Jūsu pieminētie 7 uzņēmēji gaida zemā startā, cerībā uz labu kušķi- viņiem jāzina, par cik valdība iepirks. P.S. Šī ir tikai piektā daļa no uzdodamiem un interesējošiem jautājumiem. Ja iespējams, gaidīšu Jūsu precizējošu rakstu pie Lapsas!

Atbildēt

jaajaa

31.10.2022. 18:15

...īstenībā pārsteidza, ka Somijā kūdra dod ap 10% no kopējā siltuma...mūsu OIK lobijs tiešām ir uzdevumu augstumos...kur problēma ?... emisiju kvotu izmaksas ?...uz to lai atbild kūdras ražotāji, kāda būs gala cena...

Atbildēt

Mudaku mūdrastj

31.10.2022. 18:11

Jā jā melnzemi arī vajag nošķūrēt un pārdot arābiem, citādi stāv te bez vajadzības. Dižzemnieki tāpat saņem par platību, nevis auglību.

Atbildēt

Mango

31.10.2022. 17:37

Tikmēr kamēr enerģiski rēķinās kā kūdru nokūpināt, ārvalstu uzņēmumi jau visu būs izrakuši un iztirgojuši Eiropā.

Atbildēt

Purva Velns

31.10.2022. 17:35

Nē!Latviju nevar vairs izglābt kūdra,un briketes arī nevar…Domāju,ja Putins atgrieztu savus gāzes krānus un dotu Latvijai gāzi par baltu velti,arī tad nekas vairs nebūtu glābjams…

Atbildēt

Atbrivojiet Latviju !

31.10.2022. 17:33

hohli vse na front !

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: