Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Laiku pa laikam, lai būtu informēts par aktualitātēm valstī dažādās jomās, mēdzu ielūkoties Latvijas Republikas ministriju mājas lapās. Šoreiz nolēmu iepazīties ar aktualitātēm kultūras jomā un attiecīgi papētīt Kultūras ministrijas (tupmāk - KM) mājas lapu. Cita starpā vēlējos arī detalizēti ielūkoties KM struktūrā.

Mani ir grūti ar kaut ko pārsteigt, bet KM šoreiz tas izdevās. Kādā veidā? Visi, kuri kaut nedaudz orientējas Latvijas valsts vēsturē, zina faktu, ka Latvijas valsts tika dibināta 1918.gada 18.novembrī.

Latvijas valsts pasludināšana 1918.gada 18.novembrī ir konstitucionāls tiesību akts (Uzsaukums “Latvijas pilsoņiem”) ar kuru Tautas Padomes priekšsēdētāja vietnieks Gustavs Zemgals paziņoja, ka suverēnā valsts vara ir pārgājusi Tautas padomes rokās.

Bet izrādās, ka KM būs pārrakstījusi Latvijas valsts vēsturi, ja reiz tajā kā struktūrvienība joprojām darbojas... Latvijas valsts simtgades birojs un valsts sekretāra vietniece Latvijas simtgades jautājumos.

Katrā ziņā man kā cilvēkam, kurš savulaik ir padziļināti pētījis Latvijas valsts un tiesību vēsturi, šis bija neizsakāmi pārsteidzošs fakts.

Pilnīgi noteikti vērsīšos ar iesniegumu pie Latvijas Republikas Ministru prezidenta un kultūras ministra, lai man izskaidro šo nesaprotamo situāciju, izsniedz man Latvijas valsts simtgades biroja nolikumu, valsts sekretāres vietnieces Latvijas valsts simtgades jautājumos amata aprakstu, kā arī ar ierosinājumu par dienesta izmeklēšanas ierosināšanu nolūkā noskaidrot vai nav notikusi valsts budžeta līdzekļu izšķērdēšana, finansējot nevajadzīgu struktūrvienību un valsts sekretāra vietnieces amatu.

KM kontaktu sadaļa: https://www.km.gov.lv/lv/strukturvienibas

Video Facebook: https://www.facebook.com/100005070763711/videos/1787253824786959/

Novērtē šo rakstu:

70
5