Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

https://sites.google.com/site/govlawyerlv/

30.11.2023. 05:30

tas raksts ir diezgan analfabētisks, jo:

1) https://sites.google.com/site/govlawyerlv/
ir konkrēts fails par lv strādājošajiem;

2) veselības aizsardzībā ir noteikti modeļi un
mums ir valsts modelis ... pretstatā ASV;

3) lv ir
meži no muižu laika 1920. g.
ēkas atpirktas no baltvāciešiem 1939. g.
Latvenergo u. tml.
kultūra - piem. Itālijā ir arhīvs, bet nav
20. g.s. vēstures muzeja, jo nebija sociālisma?
...

t.i. lv valstij ir "rezerves", kuras var balstīt krīzē,
piem. savs nek. īp. ir imūns pret nomas maksas svārstībām ...

Dēļ burbuļiem nevar domāt, ka
privāts var nodrošināt viszemāko cenu ...

Atbildēt

aga

28.11.2023. 17:18

Par pulisko sektoru jautajums tiek iztirzāts nepareizā virzienā. Pareizais virziens ir publiskā sektora efektivitāte. Ja mēs ņemam par mērķi arī turpmāk uzturēt varas nemainību ,tad mūsu publiskais sektors to nodrošina uz 100% pēdējos 15 gadus. Un vēl pie tam valdība izveidota 22,7% balsstiesīgo balsu skaita ir Eiropas rekords. Respektīvi Latvijā publiskais sektors pats sev ievēl deputātus un valdību , pats sev paceļ algas un pārējie vienkārši to uztur! Pavisam neatpaliekam no Krievijas. Žēl tikai naftas nav.

Atbildēt

aga

28.11.2023. 17:11

Igaunijā VID veic arī nodokļu uzskaiti uzņēmuma viietā. Un tas viss ar mazāku darbinieku skaitu.

Atbildēt

va vellos

28.11.2023. 12:49

Divi komenti pie pusaugu skolnieka copypastes.
Pirmais - strādāju valstij. Neesmu ierēdnis, esmu speciālists, kādu ņemtu darbā privātais sektors bagātajās valstīs. Bet, Latvija ir tik maza un nabaga, ka šeit privātie nav spējīgi nodarbināt mana aroda specus - tikai valsts. Es vainīgs, ko?
Otrs - maksāju nodoķļus no algas. Ap sevi redzu cilvjus, kam esot analoģiski ienākumi. Bet, viņiem nez kāpēc ir manta, kādu es nevaru atļauties. Ko secinam - pelēkais sektors, nemaksā nodokļus, bet valsts apmaksāto lien rīt kā visi. Man ko, tādus gnīdas par pilsoņiem uzskatīt. Viņu dēļ valsts mani cirpj dubulti, jo no pelēkā paņemt nespēj.

Atbildēt

Хм

27.11.2023. 15:12

Казалось бы, такая актуальная тема! А так мало комментариев. Неужели бОльшая часть как раз из этого сектора, поэтому ничего приятного обсуждать сокращение тут нет?)))

Atbildēt

eksis

27.11.2023. 13:10

Valsts kapitālisms pilnā plaukumā. Latvenergo, LDz, AT, ST, Tet, LMT, RS, RŪ, LP, AirBaltic, un neskaitāmi citi valsts un pašvaldību uzņēmumi. Ja tos visus ieskaita publiskajā sektorā, tad 29% sanāk kā likts.

Atbildēt

Хм

27.11.2023. 09:41

Kad kādam no šābrīža Saeimas deputātiem pavaicāju, vai tiešām mums Latvijā ir uzpūsts publiskais sektors un kādēļ tā? – viņš apstiprinoši pamāja ar galvu un atbildēja: «Vāji politiķi.»

Не соглашусь. НОрмальные у нас политики. Нормальные в том плане, что "фишку рубят" и прекрасно понимают своего избирателя.
Поэтому:
1. нет никакой выгоды сокращать общественный сектор-это потенциальные избиратели нынешних политиков. Ну чисто как в России, только там еще пенсионеры: власть им зарплаты повышает, чего им быть против?
2. зачем делать непопулярные шаги, чтобы огорчать своего избирателя? Мы его побалуем, памятник сроем, заставим пенсионеров латышский учить. Пусть избиратель радуется и задает меньше вопрсов "почему у нас похуже, чем в Литве и Эстонии".
3. когда нужно, законы принимаются у нас быстро и эффективно.

Кто в итоге виноват в этой системе? Избиратель.

Atbildēt

Latvija - neizdevusies valsts

26.11.2023. 16:11

... tici man, ja nonāktu līdz nopietniem nemieriem, NATO karaspēks līdzdarbotos, aizstāvot visādu ciskovsku iespējas turpināt līdzšinējo izsaimniekošanu.

Atbildēt

Latvija - neizdevusies valsts

26.11.2023. 16:09

»

Atis Priedītis

Cerība, publisko sektoru izdosies samazināt ir ar 0% ticamību. Jau šobrīd ir skaidrs, ka tieši šis uzpūsti lielais publiskais sektors ļoti sekmīgi nodrošina pie varas esošo cilvēku mašinērijas bezgalīgu atražošanos. Kaut kas var mainīties tikai tad ja Latvija tiks novesta pilnīgas ekonomiskās katastrofas...


Publisko sektoru neaiztiks vēl viena iemesla dēļ. tieši ierēdniecības augšgals ir tas spēks, kurš ļauj kolonizatoriem netraucēti realizēt savas intereses šajā "valstī 404". Piesedz un darbojas ārēju spēku interesēs.

Atbildēt

Latvija - neizdevusies valsts

26.11.2023. 16:05

»

Paturpinot

Un kas gan cits, ja ne privātā biznesa firmas kā lapsenes uz medu salido , lai tikai iegūtu valsts vai pašvaldības pasūtījumus


Iesaki krēslos bezdētājiem pašiem klāt asfaltu, betonēt un tīrīt ceļus ziemā? Doma nav slikta, būtu interesanti pavērot tos, kuri neko smagāku par mapi papīru cilāt nemēdz, ar lāpstu rokās.

Atbildēt

Dekolonizāciju derusifikāciju lustrāciju

26.11.2023. 15:51

»

Mjau

Diezgan skaista fantāzija - nu visi strādāsim attālināti. Puikam laikam reiz būtu jāpieceļas no datora un jāpaskatās uz reālo dzīvi...


Pēc dekolonizācijas, lustrācija ir jāattiecina pilnīgi uz visiem, tajā skaitā uz mirušajiem, lai apzinātu kādu karjeru mantojuši pēcnācēji.
https://youtu.be/OyhUMBVTLPA

Atbildēt

Mjau

26.11.2023. 15:04

Diezgan skaista fantāzija - nu visi strādāsim attālināti. Puikam laikam reiz būtu jāpieceļas no datora un jāpaskatās uz reālo dzīvi.
Tāpat man nav skaidrs par kādu privatizāciju viņš runā un kāpēc.
Un arī birokrātiju rada pati sabiedrība - ievēlē vājus politiķus, jo pati sabiedrība ir vāja. Puse no visiem valsts sektora darbiniekiem kontrolē ko dara otra puse. Tad no darītāju puses neliela daļa tikai dara ko reālu un vajadzīgu, pārējie dzenā visādas politiķu un mūži neapmierināto ambīcijas.

Atbildēt

"slegka opisalsja"

26.11.2023. 14:55

Strādāt negribas nemaz, laikam politiķis būšu!

Atbildēt

Konsultants

26.11.2023. 11:37

Varbūt ir tā, varbūt nav. Ja skatās šitā, tad par lielu, bet ja tā, tad var iztikt. Nu, jūs paši izdomājiet, kā jums labāk patīk. Variantus esmu piedāvājis. Rēķinu piesūtīšu rīt.

Atbildēt

Atis Priedītis

26.11.2023. 11:09

»

Ernst

Vēsture rāda, ka samazināt publisko sektoru iespējams vien ar ārēju valsts okupāciju, kur okupētājvalsts nomaina pārvaldes aparātu ar saviem cilvēkiem. To mēs labi redzējām 1940.-45. gados


Iespējams, ka tas arī ir pašlaik pie varas esošo tālākais mērķis. Cilvēki būtu pārsteigti cik daudz Latvijā pēkšņi uzrastos "Viļu Lāču".

Atbildēt

Atis Priedītis

26.11.2023. 10:50

ANO paziņojums, kuram ir jāglābj cilvēce no bojā ejas atomkarā

Publicēju fantastikas žanra grāmatas "Piecas minūtes pirms apokalipses" pašu svarīgāko fragmentu. Šobrīd jau ir skaidrs, ka grāmata tiks izdota.

Kristapa sarunas ar VDD pārstāvi bija ilgušas jau nedaudz vairāk kā mēnesi. Situācija pasaulē kļuva aizvien bīstamāka. Izlūkdienesti ziņoja, ka līdz atomkara uzsākšanai ir palikuši tikai daži mirkļi.
Agresorvalsts masu mediji aizvien histēriskāk izplatīja paziņojumus par to, ka šīs valsts iedzīvotāji visi nonāks paradīzē un pārējās pasaules cilvēki vienkārši nosprāgs. Aptaujas liecināja, ka šai idejai tiešām pamazām sāk ticēt absolūts vairākums agresorvalsts iedzīvotāju.
ANO Drošības padomes saprātīgi domājošo valstu vairākums saprata, ka vilcināties vairs nedrīkst. Un visos pasaules valstu medijos tika izplatīts uzsaukums cilvēcei. Izņemot, protams, to valstu medijos, kuras bija pārliecinātas par to, ka atomkarš tomēr ir jāsāk.
ANO paziņojums:
Ir pienācis mirklis, kad mums ir atklāti jāatzīst, ka mēs neesam vienīgās saprātīgās būtnes kosmosā. Ir gūti pārliecinoši pierādījumi citu kosmosa civilizāciju eksistencei. Ir gūti pierādījumi arī tam, ka Zemi regulāri apmeklē šo civilizāciju kosmosa kuģi, kurus līdz šim esam saukuši par NLO.
Kosmiskās civilizācijas ir spilgti nodemonstrējušas, ka, neskatoties uz savu gigantisko tehnisko un militāro pārākumu, viņi nevēlas Zemi iekarot un pakļaut. Viņi mūs tikai novēro un pēta.
Pagaidām kosmiskās civilizācijas kategoriski atsakās tieši sazināties ar Zemes valdību pārstāvjiem. Lai darītu mums zināmas savas vēstis, šīs civilizācijas izmanto cilvēkus, kurus mēs dēvējam par kontaktpersonām. Tie ir vairāki dažādās zemeslodes valstīs dzīvojoši cilvēki, kuri nekad savā starpā nav tikušies un nekad savā starpā nav kontaktējušies.
Mēs esam šos cilvēkus apzinājuši un ļoti uzmanīgi izpētījuši viņu saņemto ziņojumu saturu. Neskatoties uz nenozīmīgām atšķirībām, šie ziņojumi pauž vienu un to pašu. Citplanētu civilizācijas ar Zemes valstu valdību pārstāvjiem oficiāli sāks kontaktēties tikai pēc tam, kad uz Zemes pilnībā tiks pārtraukti visi kari un apzinātās cilvēku slepkavības.
Mēs esam nolēmuši arī visos masu medijos plaši publiskot agrāk slepenos video materiālus, kuri spilgti apliecina citplanētiešu esamību, kā arī to, ka šie kosmosa kuģi tiešām nav radīti tepat, uz Zemes.
Mēs ļoti ceram uz visu Zemes valstu vadītāju veselā saprāta spēku, ceram arī uz to, ka citplanētiešu esamības oficiāla atzīšana ļaus Zemes civilizācijai izvairīties no atomkara un pamazām pārtraukt arī visus citus karus un apzinātās cilvēku slepkavības. Ļoti ceram arī uz pasaules reliģisko līderu sapratni un visu zemeslodes iedzīvotāju atbalstu.
Mūs nākotnē gaida dzīve pavisam citā pasaulē, kurā mēs vairs neesam vienīgās saprātīgās būtnes kosmosā. Lai mums palīdz Dievs!

Grāmatas melnraksta faila adrese:
https://failiem.lv/f/adpuxxmzpy

Atbildēt

Sarkanais mēris pār Latviju

26.11.2023. 09:49

»

Atis Priedītis

Turpinu publicēt mazus fantastikas žanra grāmatas "Piecas minūtes pirms apokalipses...


Vislielāko ļaunumu nodara mīlestība, kas pāraugusi apsēstībā. Tieši šī pārspīlēta mīlestība, kas bieži robežojas ar neprātu, cilvēkus padara par nespējīgiem pretoties ārējiem pārbaudījumiem. Viena no pārspīlētas mīlestības formām ir liberālisms, kurš uzspiež mums mīlēt ienaidniekus, kas vēlāk mūs pašus iznīcina. Cilvēci no bojā ejas var glābt vienīgi nacionālu valstu veidošanās, kā tas bija pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, ko Latvijā realizēja dr.K.Ulmanis. Vienīgais ko K.Ulmanim var pārmest, ka tas sarkanos izdzimteņus neapšāva kā trakus suņus, bet aprobežojās ar simboliskiem cietumsodiem. Neaizmirsīsim tā laika notikumus eiropā un 1932-1933 gadā Ukrainā veikto golodomoru, kur boļševiki nomērdēja 7 miljonus, tad kā vajadzēja rīkoties K.Ulmanim, ja sarkanie Latvijā plānoja pievienošanos krievijas izdzimteņu ordai.

Atbildēt

Atis Priedītis

26.11.2023. 08:20

Turpinu publicēt mazus fantastikas žanra grāmatas "Piecas minūtes pirms apokalipses"
fragmentus. Šie teksti ir tikai fantāzijas, bet ir neiespējami klusēt par to kas
pašlaik notiek uz Zemes.

– Atklājiet, lūdzu, pašu būtiskāko informāciju, kuru jūs saņēmāt laikā, kad jūsos tika atmodināts Dieva arhetips, – lūdza slepenā dienesta pārstāvis.
– Pats būtiskākais ir tas, ka Dievs ar Zemes cilvēkiem ir nolēmis slēgt trešo Derību, – atbildēja Kristaps.
– Kāda ir šīs Derības būtība?
– Iepriekšējās Derības ir sevi izsmēlušas un nav spējušas radīt uz Zemes mieru un mīlestības piepildītu gaisotni. Joprojām turpinās kari un apzinātās cilvēku slepkavības. Tāpēc ir jāslēdz jauna Derība, kuras Svētajos rakstos nebūs itin neviena fragmenta, kurš pieļautu un attaisnotu naidu un vardarbību.
– Vai jums ir zināms šīs Derības teksts?
– Nē, es to nezinu, es nezinu arī to, kādā veidā šī Derība nonāks pie cilvēkiem.
– Tad, lūdzu, pastāstiet kaut vai savas domas par šo trešo Derību!
– Šai Derībai ir uz Zemes jārada pilnīgi jauna pasaule. Tā nebūs tā pasaule, kura tiek saprasta kā paradīze. Šī pasaule atradīsies tepat, uz Zemes, un šo pasauli ir jārada pašiem cilvēkiem un jāiemācās tajā dzīvot.
– Cik ilgā laikā šī pasaule radīsies?
– Apmēram 300 gadu laikā, jo uzreiz tā rasties nevar. Pārāk ilgi cilvēki ir dzīvojuši ar pārliecību, ka naids, nežēlastība un agresivitāte ir pilnīgi normālas lietas. Savukārt mīlestības jūtas ļoti bieži tiek uztvertas kā skaista, utopiska pasaka.
– Vai tiešām viss varētu risināties šādi?
– Zemes cilvēkiem nav citas izejas. Pretējā gadījumā agri vai vēlu notiks atomkarš un Zemes civilizācija ies bojā, bet pati Zeme kļūs par neapdzīvojamu planētu uz ļoti ilgu laiku.

Atbildēt

Rudens

25.11.2023. 19:44

Grūti uz karstām pēdām nosaukt valsti, kurā būtu tik milzīgs parazītu
slānis! Likumi pieņemti tādi, ka valsts jau būs beigusi pastāvēt, bet šos pretekļus atlaist vēl arvien nebūs iespējams.

Atbildēt

pietiek lasītājs

25.11.2023. 19:04

1945.gadā dibinātās ANO pārraudzītā organizācija "ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku".Humoriņš,uzmanības pārbaude vai "slegka opisalsja"?

Atbildēt

Atis Priedītis

25.11.2023. 17:51

»

Liekēdis

Jā,tāds esmu,un tādu tūkstošiem . Ko darīt? Iet pie privātiem , tur nāksies strādāt


Cerība, publisko sektoru izdosies samazināt ir ar 0% ticamību. Jau šobrīd ir skaidrs, ka tieši šis uzpūsti lielais publiskais sektors ļoti sekmīgi nodrošina pie varas esošo cilvēku mašinērijas bezgalīgu atražošanos. Kaut kas var mainīties tikai tad ja Latvija tiks novesta pilnīgas ekonomiskās katastrofas situācijā.

Atbildēt

vv

25.11.2023. 13:56

»

Paturpinot

Un kas gan cits, ja ne privātā biznesa firmas kā lapsenes uz medu salido , lai tikai iegūtu valsts vai pašvaldības pasūtījumus


Un šos pasūtījumus , šīs valsts iestādes par otkatiem sadala, viss pa pirmo zorti.

Atbildēt

Anti colorados

25.11.2023. 12:29

»

JZ

Izlasot rakstu, paliek vairāk neatbildētu jautājumu, nekā iegūts informācijas. 1. Tā kā publiskais sektors ir politika, valsts pārvalde un valsts un pašvaldību īpašumā esošie uzņēmumi, tad katrā no šiem izmaksu posteņiem ir iespēja mazināt izmaksas. Nodarbināto skaits ne vienmēr būs tā lielākā nasta...


Ja līdz 1990 gadam, Latvijas okupācija bija būvēta uz politiskiem pamatiem, tad pēc 90tā gada, okupācijas turpinājums sākās ar prihvatizāciju un prettiesiski tika uztamborētas ekonomiskās važas.

Atbildēt

Vecais

25.11.2023. 12:05

Var jau samazināt ierēdņu skaitu, tikai paliks valsts maizē rūdītie d.....laizītāji .Un efekts kļūs par defektu.

Atbildēt

KGB - atpalicības cēlonis

25.11.2023. 09:52

KGB novaktēja valdības atvaļinājumu un vilkastes un vaškeviči iesmērēja mums VID kluci 100 miljonu apmērā, tagad ieviestas smagas procedūras, lai KGB neielauztos valdībā. Agrāk Gazprom KGB nopirktie kalvīši ar kājas spērienu atspēra ek ministrijas durvis, lai pārņemtu valsts gāzes sistēmas, krātuves, pie viena iepērkot pētersones, dreimanes ar visiem valsts noslēpumiem tiesās pret gazpromiem. Tagad jāmaksā lielas algas, lai kalvīši nevar ielauzties. Visādi Hūtes pārņēma koalīciju un 2013-2020 fondu naudas iestūma neperspektīviem tranzīta sektora pasākumiem, lai izņemtu caur KGB kontrolētiem ofšoriem, liedzot šos līdzekļus cilvēku un uzņēmējdarbības attīstībai. Milzīga kontroles sistēma jāuztur, lai KGB organizētais būvniecības kartelis nesagrābtu valsti. Ja tā nebūtu, Latvijā ar mūsu cilvēku sniegumu būtu pirmajās vietās pasaulē. Bet KGB un Krievijas vēstniecība ar aģentu tīklu strādā. Esam modri.

Atbildēt

Birojs

25.11.2023. 08:57

Jā, skumji, ka datu reāli nav, jaunākie apkopojumi pieejami par 2021. gadu, lai gan tūlīt būs 2024. Izskatās, sistēma ir apzināti veidota tā, lai par politiķu un ierēdņu sastrādāto neviens neuzzinātu patiesību pirms kārtējām vēlēšanām, jo visas iepriekšējās problēmas ir radījuši tie, iepriekšējie!
Kas uztrauc mani, kā ierēdni, kura ikdienas darbs ir saistīts ar atbilžu gatavošanu par iedzīvotāju sūdzībām par ierēdņu patvaļu, ir acīmredzamās ierēdņu diktatūras izveidošanās, jo Latvijā sāk reāli represēt pat ļoti godīgus vidusmēra pilsoņus, kuri ir atļāvušies teikt vai noskaidrot patiesību. Un tas vairs nav labi, tas ir ļoti, ļoti slikti!

Atbildēt

JZ

25.11.2023. 08:45

Izlasot rakstu, paliek vairāk neatbildētu jautājumu, nekā iegūts informācijas. 1. Tā kā publiskais sektors ir politika, valsts pārvalde un valsts un pašvaldību īpašumā esošie uzņēmumi, tad katrā no šiem izmaksu posteņiem ir iespēja mazināt izmaksas. Nodarbināto skaits ne vienmēr būs tā lielākā nasta uz nodokļu maksātāju pleciem. 2. Publiskā sektora uzņēmumu privatizācija ne vienmēr būs lētākais variants nodokļu maksātājiem. 3. Publiskā sektora uznēmumu eksistences attaisnojums (viens no) ir nodokļu maksataju kopumam dderīgu funkciju sabiedriski atbildīga veikšana. Latvijā to nepreizi reducē uz meža izciršanas peļņas novirzīšanu sporta biznesam un uz politiķu un ierēdņu finansēšanu par ekonomiku iznīcinošiem elektroenerģijas tarifiem. 4. Atšķrībā no uzņēmumiem, valstis nepublicē auditētu bilanci, līdz ar to ir plašas iespējas visādām ārpusbudžeta šeptēm ar valsts un pašvaldību mantu. 5. Latvijā nav izpratnes par to, kā sabiedriskais sektors atškiras no privātā.

Atbildēt

wow

24.11.2023. 19:57

Neesmu pamanījis, ka šobrīd mums ir ārlietu ministrs un ĀM.

Atbildēt

Liekēžu bars

24.11.2023. 19:55

Kas tik mums nebarojas no nodokļu maksātāju naudas? Visādi repatriācijas un integrācijas fondi un kas tik vēl ne. Vai kāds maz var saskaitīt tos parazītu kantorus?

Atbildēt

Domājums

24.11.2023. 17:55

Valsts sektorā ir lielākas algas, soc-garantijas. Tā ka jebkurš darba ņēmējs cenšas dabūt darba vietu valsts, pašvaldības, firmā ar valsts kapitālu, jo, ja pat netiek pie ienesīgas vietas, tad parasts tehniskais darbinieks saņem vairāk, kā strādājošais pie privātā un nestrādājot ilgāk par noteikto, kur pretī pie privātā iet visādi.

Atbildēt

Pārdomām

24.11.2023. 17:52

Maksājot nodokļus tu uzturi noziedzīgu sistēmu. Punkts.
Uz tā jau nelielo budžetu ir saradies milzīgs skaits kārumnieku, bet tikpat iespaidīgs ir no nodokļiem atbrīvoto skaits. Un ne jau problēma ar tanti kura zeķes ada, bet lielie tirgoņi un šeptmaņi apiet likumīgi, caur likumīgi atstātām likumu šķirbām aizplūst miljonu miljoni, kas pat nepaliek Latvijas apritē.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: