Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek lasītāji ir sākuši norādīt uz "godīgo eiro ieviesēju" īpatnām cenu manipulācijām vēl pirms pašas eiro ieviešanas. Šodien publicējam uzņēmuma Narvesen Baltija skaidrojumus par tā kafijas cenu izmaiņām, kas izraisījušas lasītāju interesi un pat likušas tās salīdzināt ar Zimbabves inflāciju.

1) kāda bija vienas tasītes kafijas cena Narvesen tirdzniecības vietās šā gada 1. janvārī?

Mums ir 2 kafijas veidi - veikalu Narvesen kafija un kiosku Rīta kafija. Veikalos mums š.g. 1.janvārī bija šādas cenas: vidējā kafijas krūzīte 0.85Ls (200 ml), lielā kafijas krūzīte 0.99Ls (270 ml). Kioskos mums š.g. 1.janvārī bija 0.59Ls (180 ml)

2) kāda ir vienas tasītes kafijas cena Narvesen tirdzniecības vietās pašlaik?

Pašlaik Narvesen veikalos tiek mainīti esošie kafijas aparāti uz jauniem, un turpmāk tiks piedāvāta vēl gardāka Narvesen kafija ar svaigo pienu (iepriekš tika izmantots piena pulveris) ar viena tilpuma krūzīti. Cenas šobrīd veikalos ir šādas: Kafijas krūzīte no vecajiem kafijas aparātiem maksā 0.85Ls (200 ml) un 0.99Ls (270 ml). Kafijas krūzīte no jaunajiem kafijas aparātiem maksā 0.99Ls (240-280ml).

3) cik reizes šā gada laikā Narvesen tirdzniecības vietās palielināta vienas tasītes kafijas cena?

Šā gada laikā kafijas krūzītes cena nav palielināta, bet aparātu maiņas iespaidā esam nolēmuši palikt pie viena, lielāka dzēriena tilpuma (240-280 mL) un piena dzērieni tagad tiek piedāvāti ar svaigo pienu. Tāpēc pašlaik jaunās kafijas cena atbilst vecās kafijas lielā tilpuma cenu līmenim.

4) ar kādiem tieši faktoriem izskaidrojama šī cenas paaugstināšana?

Tā kā cena nav palielināta, tad nav faktori, kas to būtu ietekmējuši. Bet ir lietas, kāpēc kafijas dzērieni no jaunajiem kafijas aparātiem ir ar lielāku tilpumu, labāka, gardāka un vēl kvalitatīvāka par iepriekš piedāvāto kafiju. Galvenokārt garšas un kvalitātes uzlabojumi ir 2 faktoru dēļ: viens ir 2 kafijas pupiņu dzirnaviņām, kam vienas domātas espresso dzērieniem (Caffe Late, Cappucchino Moccachino, bet otras kafijas dzērieniem (melna kafija un kafija ar pienu), tādā veidā panākot precīzāku, pilnvērtīgāku un baudāmāku dzērienu garšu; bet otrs faktors protams ir svaigais piens, kas espresso dzērienus ar pienu padara gaisīgākus un ar jūtamu piena garšu.

Lasītāji, kuri pamanījuši citas interesantas cenu pārmaiņas pirms eiro ieviešanas, tiek laipni gaidīti informēt par saviem vērojumiem, - iespēju robežās tos pārbaudīsim un rezultātus publicēsim.

Novērtē šo rakstu:

0
1