Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rakstu saistībā ar jau iepriekš pausto sašutumu par vairāk nekā 150 koku iespējamo izciršanu Ziepniekkalnā. Šai vietā bēdīgi slavenās kompānijas Homburg bijušie darboņi plāno attīstīt kārtējo lielveikalu, iespējams, pat divus uzreiz! Ja jau cirtīs kokus jeb, kā paši teikuši 4.studijas sižetā, “novāks”, tad lai tiek kārtīgi – viens veikals nocirstajiem ozoliem, otrs – vītoliem un dižkokiem.

Ziepniekkalna iedzīvotāji jau iepriekš vērsās gan būvvaldē, gan pie medijiem par šo jautājumu. No ierēdņiem pagaidām par šo tēmu ir klusums. Iespējams, cer, ka noklusīs sašutums un koku ciršanas atļauja tiks paklusām izsniegta. Sirsnīgs lūgums visiem - palīdzēt nosargāt šos kokus, sekojot līdzi lēmumu pieņemšanas procesam.

Var jau būt, ka ar šo lielveikalu celšanu un koku izciršanu sapelnīs naudu Zolitūdes traģēdijas upuru kompensācijām, bet tomēr ekshomburgiešu sāga ar Zolitūdi turpinās arī Ziepniekkalnā un Pļavniekos. Bēdīgi!

Kā zināms, plānots izcirst teju pusotru simtu koku – 7 ozolus, 3 ievas, 34 kļavas, 26 bērzus, 21 apsi,  29 blīgznas, 26 vītolus, 2 melnalkšņus. Šie koki ir bijuši Ziepniekkalna plaušas. Tagad uz mūsu gaisa kvalitātes rēķina izcirstajā klajumā mums tiks “dāvāti” divi tirdzniecības centri, iespējams, LIDL.

Koku ciršanas ierosinātājs ir SIA Valdeku properties, zemes īpašnieks – Rīgas pilsētas pašvaldība un Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudze – atbilstoši informācijai Rīgas pilsētas būvvaldē. Atbilstoši informācijai Uzņēmumu reģistrā Valdeku properties valdes priekšsēdētājs ir Džeimss Gerijs Torpijs (James Gerry Torpey), kura vārds ir bijis saistīts ar Zolitūdes traģēdiju un uzņēmumu Homburg.

Mēs gribam cerēt, ka Rīgas dome rīkosies atbildīgi un koku iznīcināšanu nepieļaus, īpaši tāpēc, ka apkaimē ir daudz dzīvojamo ēku, izglītības iestāžu. Šī būtībā ir Ziepniekkalna koku traģēdija!

Lūk, saite par publisko apspriešanu:

http://www.rpbv.lv/sabiedribas-lidzdaliba/pazinojums-par-publisko-apspriesanu-koku-cirsanai-riga-valdeku-iela-bez-numura-79-grupa-375-grunts-spulgas-ielas-sarkanajas-linijas-kadastra-apzimejums-0100-107-9003/

Novērtē šo rakstu:

28
6