Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Teikšu īsi – sen nebija gadījies lasīt savā liekulībā un nekaunībā tik nožēlojami primitīvu tekstiņu kā pašreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera kancelejas preses dienesta pirmdienas paziņojumu ar virsrakstu „Valdis Zatlers pagaidu dzīves vietai lūdz nelielu dzīvokli”.

Paziņojumā aizejošā prezidenta vārdā tiek aizkustinoši stāstīts, kā viņš uzskatot – „Ministru kabineta apstiprinātā summa Ls 1200 mēnesī par pagaidu dzīves vietas nodrošināšanu eksprezidentam ir nesamērojami liela”, un tāpēc, „lai taupītu valsts naudu”, Zatlers „lūgs viņam nodrošināt nelielu pagaidu dzīvokli”. Turklāt Zatleru ģimene esot arī ietaupījusi maktenus valsts līdzekļus, neprasot citu mītni Jūrmalas rezidences remonta laikā.

Protams, protams, kurš gan vairs vispārējās oligarhu apkarošanas jūsmas apstākļos atcerēsies Zatleru ģimenes tuvo radinieci, kura par pamatīgu honorāru tika pieņemta tās pašas Jūrmalas rezidences dizainēšanai, vai šai pašā rezidencē sabāztos ekskluzīvos vīna skapjus un virtuves iekārtas.

Taču man ir cits jautājums: kas gan noticis ar nabaga aizejošā prezidenta un viņa dzīvesbiedres pašreizējo mītni galvaspilsētā – to pašu, uz kuru viņiem tik ļoti patīk pa Brīvības ielu doties, eskorta automašīnu bākugunīm mirdzot, sirēnām kaucot un autobraucējiem lamājoties par savu „tautas prezidentu”?

Izrādās – nekas nav noticis. Lilitai Zatlerei joprojām pieder ne tikai trīs pamatīgi nekustamie īpašumi Engures novadā, bet arī, maigi izsakoties, gluži pieklājīgs 143,88 kvadrātmetru dzīvoklītis Rīgā, Brīvības ielā 100, gluži blakus pašreizējām KNAB telpām.

Tad nu vienkāršais jautājums – kāda ērma pēc Zatleram vajadzīgs mazais pagaidu miteklis, ja viņam ir pusotra simta kvadrātmetru dzīvoklis Rīgas centrā? (Uz ātru roku sadomātais stāstiņš par dzīvokļa atdāvināšanu vidusskolu beigušajai atvasei ir, maigi izsakoties, nepārliecinošs.) Ko Zatlers darīs mazajā ūķītī, it īpaši, ja nekas neliecina, ka Zatleres kundze vai dēls gatavotos izlikt dzīvesbiedru aiz lepnā mitekļa durvīm? Jeb vienkārši – nedaudz trula populisma nenāks par ļaunu nevienā situācijā?

Novērtē šo rakstu:

0
0