Menu
Pilnā versija
Foto

Valdība atļauj elpot

Viedais Manels · 11.05.2023. · Komentāri (52)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības pasākumus (lasi – tumsoņu grābstīšanos gar svecēm), valdības līmenī vairs nepieprasot masku obligātumu veselības aprūpes iestādēs. Masas var gavilēt: krituši pretkovida masku pēdējie “bastioni” – slimnīcas, poliklīnikas un pansionāti. Turpmāk varam šajā dienā svinēt Uzvaras svētkus. Uzvaras pār režīma uzspiestajiem sejsegiem.

Varas bļodlaižas deklarē: valdības lēmums liecina, ka notikumi iet savu gaitu un opozīcija tos neietekmē. Tā ir puspatiesība. Latvju brīvestības šobrīd patiešām lielumis izcīna aizrobežu drosminieki – godprātīgi zinātnieki, mediķi, politiķi un ierindas vēlētāji. Rietumu sabiedriskā doma piespiež civilizācijas atiestatītājus piekāpties, it īpaši, ja skādes jau nodarīts diezgan. Tikmēr Švāba kantora vasalīši tādās zemēs kā Latvija, lai “civilizētajā pasaules” bonzu acīs neizskatītos kā galīgi stagnāti, arī piebremzē pārvaldīto tautu par acīmredzamu kļuvušo bendēšanu.

Tomēr jāņem vērā, ka valstīs, kur tauta nepielaida sorosītus pie teikšanas, visu falšās pandēmijas laiku “brīnumpotes” un vairāk vai mazāk maskas bija brīvprātīgas. Antiglobālistu elektorātu tur neizdevās apčakarēt ar vēlēšanu boikotu. Latvijā, ja situācija pēc Saeimas vēlēšanām arī nav kardināli izmainījusies, tad krietni uzlabojusies. No varas koridoriem vēstures miskastē izmēzti nešpetnākie ļaužu nīdētāji – “sabojātie konservi” un apariši. Valdības koalīcijā paliekot tādiem atpakaļrāpuļiem kā Bordāns vai Pavļuts, maskas un spaidu būsteri vēl ilgi būtu apritē. Turklāt neviens Vakareiropā vagarus par pārcentību nerātu. Vismaz, kamēr Baidens aiz peļķes tur varas grožus.

Diemžēl joprojām veselības aprūpes, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju vadītājiem, ņemot vērā epidemioloģiskās drošības riskus (lasi – pēc savas iegribas), ir tiesības noteikt masku lietošanas prasības darbiniekiem, klientiem un apmeklētājiem. Arī uzņēmumos un iestādēs situācija ir līdzīga. Cariņi “uz vietām” var mocīt savus padotos un klientus pēc sirds patikas.

Vienlaikus izglītības iestādes saņēmušas atgādinājumu, ka kroņa vīruss nekur nav pazudis un jāsaglabā prasība aizdomu gadījumā skolēniem un skolotājiem veikt paštestus. Vajag taču atstāt spraudziņu, lai varai pietuvināti “speciālisti” varētu brīžam “uzvārīties”.

Ja pret varas partijām noskaņotie pilsoņi nebūtu iestrēguši “prinča baltā zirgā” gaidībās, bet nobalsojuši par perspektīviem opozicionāriem, elpot tagad varētu daudz brīvāk. Tiesa, pastāv neliela cerība, ka valdība var tikt izveidota citā konfigurācijā un dzīves apstākļi Dievzemītē kļūt cilvēkiem labvēlīgāki.

https://neatkariga.nra.lv/veseliba/413813-kovida-masku-era-beigusies

https://tapportals.mk.gov.lv/structuralizer/data/nodes/a9c65ffd-f4d0-4640-8f4b-de0805ed8769/preview

Novērtē šo rakstu:

116
11