Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

33 stundas un 20 minūtes. Tieši tik laika bija nepieciešams no pirmās publiski paustās ziņas līdz Ministru kabineta lēmumam par Nacionālās koncertzāles projekta attīstību Elizabetes ielā 2.

Kultūras ministrijas (KM) PR mašīna jau uzņēmusi apgriezienus. Vakardienas preses konferencē ministrs Nauris Puntulis akcentēja: “Mums ir būtiski, lai tiktu ievēroti visi 21.gadsimta standartiem atbilstoši nosacījumi, īpaši klimatam neitrāla domāšana, cienīga attieksme pret apkārtējo vidi un profesionāļu un plašas sabiedrības iesaiste šīs kultūrvietas izveides turpmākajā procesā.” Tas ir, uzskaitīja visas tās lietas, ko ministrija līdz šim nav darījusi un, skatoties uz sasteigto procesu, visticamākais, arī neplāno darīt.

Oponējot sasteigtiem un nepamatotiem lēmumiem ir ļoti viegli nonākt PRET. Tāpēc jo svarīgāk ir uzsvērt – MĒS ESAM PAR! Par demokrātisku sabiedrību un valsts lēmumu caurskatāmību! Par sabiedrības iesaisti publisku būvju apspriešanā, jo tieši mēs, sabiedrība, būsim galvenais Nacionālās koncertzāles lietotājs. Pašreizējais KM lēmums nerespektē ne iepriekš veiktās izpētes, ne profesionāļu diskusijas.

Mēs neatbalstām resursu izšķiešanu. Publiski piesaukti Elizabetes ielas ēkas nojaukšanai nepieciešamie trīs miljoni, bet tiek noklusēta ēkas esošā vērtība – 7 miljoni. Netiek pieminēts ēkas Kronvalda bulvārī 6 statuss. MĒS ESAM PAR saprātīgiem un ekonomiski pamatotiem lēmumiem. Esošu valstij piederošu būvju nojaukšana noteikti nav viens no tiem. MĒS ESAM PAR Rīgas kanālmalas apstādījumu saglabāšanu, kuru izveide uzsākta jau 1856.gadā pēc pilsētas aizsargmūru nojaukšanas un kuru attīstību ilgus gadus vadījis izcilais Georgs Kūfalts.

Rīga ir rūkoša pilsēta. Aizvien vairāk cilvēku izvēlas savu dzīves vietu ārpilsētā. Tieši tāpēc MĒS ESAM PAR Nacionālo koncertzāli, kas kalpotu par impulsu pamesto un degradēto apkaimju attīstībai un veicinātu cilvēku atgriešanos pilsētā. Klusais centrs ir viens no greznākajiem pilsētas rajoniem. Tam papildu injekcijas nav nepieciešamas.

MĒS ESAM PAR dažādu periodu arhitektūras vērtību saglabāšanu. Vēl 2014. gada Venēcijas arhitektūras biennālē Kultūras ministrija pasaulei atrādīja ekspozīciju UNWRITTEN, rosinot sabiedrību pievērsties pēckara modernisma arhitektūras mantojuma apzināšanai, veidojot apjomīgu Latvijas modernisma arhitektūras objektu datu bāzi, kas būtu noderīga pētniecības procesā un palīdzētu papildināt arhitektūras pieminekļu sarakstu ar atsevišķām šī laikmeta būvēm. Kas noticis ar šīm vērtībām šobrīd?

Ja arī tu atbalsti demokrātijas vērtības, pārvaldes procesa caurspīdīgumu, ja tev nav pieņemama KM retorika baidot mūs ar “komunisma rēgiem”, ja tu iestājies par XXI gadsimta koncertzāli, kas kalpotu plašākām sabiedrības interesēm, lūdzu, paraksti mūsu izveidoto iniciatīvu https://manabalss.lv/i/1745.

Novērtē šo rakstu:

79
5