Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Atminēsimies ne pārāk tālās pagātnes notikumus, kad Valkas pilsētā norisinājās plaša ažiotāža ap īpašumu Ausekļa ielā 4, kuru Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājam Ventam Armandam Krauklim piederošs uzņēmums pārdeva uzņēmumam SIA “LVBet Caffe”. Šis uzņēmums kopā ar priekšsēdētāju šajā ēkā bija ieplānojuši atvērt izklaides centru ar spēļu automātiem.

Pateicoties Valkas novada iedzīvotājiem, iedzīvotāju iniciatīvas grupai un opozīcijas deputātiem, arī koalīcijas deputāti tika pārliecināti, ka Valkas pilsētai šāda iestāde nav nepieciešama. Protams, priekšsēdētājs pievienojās pārējiem deputātiem un arī nobalsoja "PRET" spēļu automātu licences piešķiršanu.

Aplūkojot Uzņēmumu reģistru, redzams, ka Ventam Armandam Krauklim piederošais uzņēmums šo ēku ir atpircis atpakaļ. SIA “LVBet Caffe” izmantoja savas līgumā paredzētās tiesības līdz 2021.gada 31.decembrim pieprasīt atpakaļpirkuma tiesības bez jebkāda līgumsoda.

Šāds līguma punkts bija ļoti aizdomīgs līdzīgi kā fakts, ka maksājums tika sadalīts divās daļās – 75 000 EUR pirmais maksājums un 125 000 EUR otrais maksājums, kas jāveic līdz 2021.gada 31.decembrim.

Šī darījuma gala rezultāts pilnība apstiprina apsvērumu, ko V.Zariņš minēja Facebook, ka 125 000 eiro bija paredzēti par licences sagādāšanu SIA “LVBet Caffe”. Vents Armands Krauklis licenci nespēja noorganizēt, tādējādi SIA “LVBet Caffe” atteicās maksāt atlikušos 125 000 eiro un pieprasīja atpirkt īpašumu.

Un nedrīkstam aizmirst, ka šim īpašumam Ausekļa ielas rekonstrukcijas ietvaros par valsts līdzekļiem tiek izbūvēts stāvlaukums. Sanāk, ka par valsts finansējumu Vents Armands Krauklis sev piederoša uzņēmuma īpašumam būs izbūvējis stāvlaukumu.

Tagad īpašums tiek tirgots portālā ss.lv, kur aprakstā pat ir norādīts, ka drīzumā šim īpašumam būs arī stāvlaukums. Izbūvētais stāvlaukums būtiski palielina īpašuma pārdošanas vērtību, un tas nekas, ka stāvlaukums kalpos kā pašvaldības servitūts, to tā pat galvenokārt izmantos Ausekļa ielas 4 vajadzībām.

Cik ētiska ir šāda rīcība? Rodas jautājums, vai Valkas novadam ir nepieciešams šāds priekšsēdētājs, kas savas privātās ambīcijas liek augstāk par novada iedzīvotāju labsajūtu, kā arī klaji ignorē visus ētikas pamatprincipus? 

https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/premises/shops/valka-and-reg/valka/fmhpm.html

Novērtē šo rakstu:

110
25