Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Līdz ar Satiksmes ministrijas vēršanos tiesībsargāšanas iestādēs, lūdzot izvērtēt AS Pasažieru vilciens iepriekšējo vadītāju atbildību, bijušo uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Nilu Freivaldu piemeklējušas arī citas nepatikšanas – valstij piederošā Citadele banka ar tiesas lēmumu vērsusi uz viņam piederošo nekustamo īpašumu 82 859 latu piedziņu.

Pietiek informējis, apstiprinot runas par bažām, ka saistībā ar Latvijas valstij neizdevīgo vilcienu iepirkuma līgumu jau drīz par galveno grēkāzi varētu tikt izvēlēts tieši Freivalds, viņš jau laikus bija sācis atbrīvoties no saviem oficiālajiem īpašumiem.

Pagājušā gada maija beigās Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtajā amatpersonas pilnvaru beigu deklarācijā Freivalds, kurš bija spiests pamest Pasažieru vilciena vadītāja krēslu, vēl bija norādījis veselus trīs viņam piederošus nekustamos īpašumus.

Freivalds bija deklarējis zemi Jūrmalā, kas viņam bija kopīpašumā ar Daci Freivaldi, un zemi ar māju Rīgā, kas savukārt bija kopīpašumā ar Andri, Jāni un Ģedertu Freivaldiem.

Taču dažus mēnešus vēlāk Freivalda īpašumā bija palikusi vairs tikai zeme Jūrmalā – kā rāda Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata, tie ir 1753 kvadrātmetri Peoniju ielā 6a: šo zemi Nils un Dace Freivaldi formāli – samaksājot 5000 latu katrs – 2003. gada oktobrī iegādājušies no 1947. gadā dzimušā Jāņa Freivalda.

Uz šo zemi bija reģistrēta 156,9 tūkstošu latu hipotēka par labu Citadele bankai, turklāt uz Dacei Freivaldei piederošo daļu saskaņā ar Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu jau bija vērsta kopumā vairāk nekā 218 tūkstošu latu piedziņa.

Nu situācija mainījusies – kā rāda Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata, tagad gan uz Dacei Freivaldei, gan uz Nilam Freivaldam piederošajām īpašuma daļām vērsta vēl pa 82 859 latiem liela piedziņa – tāpat par labu Citadele bankai, tikai nu jau saskaņā ar Rīgas Ziemeļu rajona tiesas lēmumu.

Nekādas plašākas ziņas par šo darbību iemesliem pagaidām nav pieejamas, banka saskaņā ar Kredītiestāžu likumu nekādu informāciju par klientiem oficiāli nav tiesīga izpaust.

Novērtē šo rakstu:

0
0