Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Normunda Mežvieta (attēlā) vadītajam Valsts drošības dienestam (VDD) šodien atkārtoti neizdevās panākt nu jau amatu pametušā Valsts policijas Zemgales pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka Andreja Sozinova apcietināšanu, - tas, ka jau otrreiz VDD argumentus tiesa uzskatīja par nepamatotiem un nepietiekamiem, apliecina Pietiek jau izklāstīto versiju par A. Sozinova iespējamo noziedzīgo nodarījumu nopietnību.

Kā zināms, oficiāli VDD A. Sozinovam inkriminē noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros un izvairīšanos valsts amatpersonas deklarācijā norādīt ziņas par mantu vai citiem ienākumiem lielos apmēros, taču patiesībā realitāte varētu būt diezgan pieticīga, - kā norāda Pietiek informācijas avoti, vienīgais „noziegums”, kam tikuši atrasti pierādījumi, bijusi A. Sozinova piepelnīšanās, tirgojot lietotas automašīnas.

Pietiek rīcībā esošā informācija liecina, ka jau 2017. gadā A. Sozinovam saistībā ar viņa „autobiznesu” ir ticis veikts nodokļu audits, taču tieši šos faktus VDD tagad izmantojis, lai inkriminētu A. Sozinovam noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros un to nedeklarēšanu.

Uz to, ka VDD savāktie pierādījumi nav bijuši pietiekami pārliecinoši, norāda fakts, ka bijušajai Drošības policijai neizdevās panākt A. Sozinova apcietināšanu ne rajona tiesā, ne tagad arī apgabaltiesā.

Pagājušā gada oktobrī, sākot darbu jaunajam Valsts policijas priekšniekam Armandam Rukam, Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks un Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks A. Sozinovs „dienesta interesēs” uz trim gadiem tika aizrotēts uz līdzīgu amatu Zemgales reģiona pārvaldē. 25. maijā viņš tika aizturēts, un VDD paziņoja, ka šai saistībā esot veiktas procesuālās darbības veselos 18 objektos.

VDD atsakās sniegt atbildi uz jautājumu – ja atbilst patiesībai informācija par A. Sozinova nodarījumu raksturu, tad ar kādu pamatojumu kriminālprocesu par valsts amatpersonas saimnieciska rakstura darbību izmeklē tieši VDD un kā tieši lietotu automašīnu tirdzniecība skar valsts drošības jautājumus.

Novērtē šo rakstu:

32
5