Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien 2244 cilvēkiem Latvijas Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontos bija jāsaņem savas pensijas, taču nauda kontos tā arī nav saņemta, jo Kaspara Āboliņa (attēlā) vadītā Valsts kase, kas fiziski pārskaita pensijas un pabalstus uz kontiem, ir nesaskaņoti veikusi izmaiņas programmatūrā, tādēļ skaitītā nauda kontos nav nonākusi.

Latvijas Pasta preses pārstāve Gita Valtenberga šorīt Pietiek sākotnēji apgalvoja, ka ziņas par naudas neienākšanu pensiju kontos esot "absolūtas muļķības. Pasts strādā, visiem viss ir izmaksāts, nekas netiek kavēts. Varu apliecināt, ka tās ir pilnīgas muļķības".

Arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), saņemot Pietiek ziņas par šo faktu, sākotnēji bija neizpratnē - tā nevarot būt, jo "mēs taču viņiem pārskaitām naudu, naudai ir jābūt. Neko par to neesam dzirdējuši, bet noskaidrosim precīzi, jo tā tad ir dramatiska situācija".

Izrādījās, ka dramatiskā situācija patiešām ir reāla: PNS sistēmā pašlaik valstī pensijas kopā saņem aptuveni 7000 pensionāru, un vairāk nekā 2200 no viņiem šodien palikuši bez pensijas tikai tāpēc, ka Valsts kasei ienācis prātā bez saskaņošanas veikt izmaiņas programmatūrā.

"Valsts kase, kas nodrošina maksājumu pārskaitījumus Latvijas Pastā, ieviesusi pārmaiņas savā programmatūrā. Ieviešot izmaiņas, radušās kļūdas, kā rezultātā nauda nav nonākusi līdz klientu PNS kontiem. Gatavojam vēstuli Valsts kasei," Pietiek pēc situācijas noskaidrošanas atzina VSAA preses pārstāve Iveta Daine

Nepatīkamā situācija gan attiecoties tikai uz PNS kontiem: banku kontos pensijas un pabalsti ienāk, arī tās pensijas, ko nes uz mājām, tiek nodrošinātas

Savukārt Valsts kase pagaidām nekādus paskaidrojumus par notikušo nav spējusi sniegt.

Novērtē šo rakstu:

0
0