Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā izrādās, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) jaunās ēkas būvētāja - SIA Biroju centrs Ezerparks valdē valsts virza cilvēku, kurš, kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, personiski piedalījies pretrunīgā līguma sagatavošanā un noslēgšanā ar Latvijas valsti, šajā procesā pārstāvot faktiski pretējās puses - Krievijas oligarham Viktoram Vekselbergam slēpti piederoša un kādreizējā Rīgas mēra Gundara Bojāra vadīta uzņēmuma - intereses. Tagad šim cilvēkam - Latvijas Garantiju aģentūras valdes loceklim Andrim Gādmanim it kā vajadzētu pārstāvēt valsts intereses uzņēmumā, kurā kontrolpakete pieder Vekselberga-Bojāra kompānijai.

Pietiek jau informējis, ka Vienotība vēlētos "savam" cilvēkam Gādmanim nodrošināt vietu SIA Biroju centrs Ezerparks valdē, kurā kopš 2010. gada līdz šim valsts intereses nosacīti pārstāvēja kādreizējā Jaunā laika Rīgas domes priekšvēlēšanu kampaņas vadītāja un finanšu ministra Einara Repšes padomniece valsts pārvaldes reformu un vadības jautājumos Baiba Fromane.

Kā zināms Pietiek, mēģinājums ielikt Biroju centra Ezerparks valdē Gādmani noticis jau aizvadītās nedēļas beigās, taču formālu iemeslu dēļ pagaidām nav bijis veiksmīgs.

Uzņēmumā, kā rāda Lursoft dati, 31,5% kapitāldaļu pieder Vienotības pārstāvja Andra Vilka vadītās Finanšu ministrijas pārraudzītajai valsts akciju sabiedrībai Valsts nekustamie īpašumi, bet pārējie 68,5% - bijušā Rīgas mēra Bojāra vadītajai SIA Mežaparks SPV, kuras faktiskā īpašniece ir Krievijas oligarha Vekselberga Renova Group.

Valsts nekustamo īpašumu oficiālais skaidrojums ir - lai izvirzītu Biroju centrs Ezerparks valdes priekšsēdētāja amatam atbilstošu kandidātu, Valsts nekustamie īpašumi esot piesaistījuši "vadošu personālatlases pakalpojumu sniegšanas uzņēmumu SIA Executive Search Baltics, kas specializējas augstākā līmeņa vadītāju atlasē". Šis uzņēmums tad arī esot rekomendējis valsts akciju sabiedrībai "vairākus kvalificētus un motivētus kandidātus".

"Ņemot vērā konkrētā kandidāta vadības pieredzi valsts organizācijās un valdes darbā, kā arī juridisko kompetenci, kas ir būtiska uzņēmuma darījumu strukturēšanā un realizēšanā, līgumattiecību vadībā un lēmumu pieņemšanā, no vairākiem pretendentiem kā atbilstošākais tika izvēlēts Andris Gādmanis. Izvirzot minēto kandidātu, Valsts nekustamo īpašumu mērķis bija nodrošināt atbilstošu uzņēmuma vadību un juridisko kompetenci, ievērojot to, ka Biroju centra Ezerparks privātā partnera izvirzītais valdes loceklis ir ar kompetenci būvniecības jautājumos," skaidro Valsts nekustamie īpašumi.

Taču, kā izrādās, ar šādas procedūras palīdzību Valsts nekustamajiem uzņēmumiem izdevies kā valsts interešu pārstāvi izvirzīt cilvēku, kurš pirms dažiem gadiem bijis cieši saistīts ar "pretējās puses" interesēm. 2006.-2008. gadā Gādmanis bijis Vekselbergam slēpti piederošās New Europe grupas jurists.

Šādā statusā Gādmanis personiski piedalījies pretrunīgi vērtētā līguma sagatavošanā un noslēgšanā ar valsti par VID jaunā kompleksa būvniecību, faktiski aizstāvot Bojāra vadītās Vekselberga firmas intereses. Savukārt tagad bijušajam Bojāra juristam valsts cenšas uzticēt savu interešu pārstāvēšanu "iepretim" Bojāram un Vekselbergam.

Valsts nekustamajos īpašumos Pietiek pirmdien neizdevās noskaidrot, vai "vadošais personālatlases pakalpojumu sniegšanas uzņēmums SIA Executive Search Baltics" ir informējis valsts akciju sabiedrību par izvēlētā kandidāta iepriekšējo nodarbošanos un, ja jā, vai tā netiek uzskatīta par nopietnu interešu konfliktu.

Savukārt no Gādmaņa Pietiek pirmdien neizdevās uzzināt viņa skaidrojumu - kāda ir bijusi viņa saistība ar bijušo Rīgas domes priekšsēdētāju Bojāru un/vai viņa vadītiem/pārstāvētiem uzņēmumiem, vai Bojārs ir bijis viņa darba devējs, kādus pienākumus viņš veicis New Europe un saistītajos uzņēmumos un kāda ir bijusi viņa saistība ar līguma slēgšanu par jaunās VID ēkas būvniecību.

VID jaunā administratīvo ēku kompleksa nodošana ekspluatācijā ir plānota jau šā gada nogalē vai nākamā gada sākumā. Pašlaik notiek intensīva būvniecības fāze.

"Vadošais personālatlases pakalpojumu sniegšanas uzņēmums SIA Executive Search Baltics, kā rāda Lursoft datu bāze, vienādās daļās pieder Aigai Avotiņai, kura iepriekš bijusi zināma kā SIA Ātrā finanšu palīdzība "Avots" valdes priekšsēdētāja, un Viesturam Lieģim.

Novērtē šo rakstu:

0
0