Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijas un citu tiesībsargājošo institūciju rīcībā esošā informācija liecina, ka šo trešdien, 18. augustā, personas, kurām aizliegts rīkot piketu, plāno to darīt nesankcionēti. Aicinām iedzīvotājus neļauties atsevišķu aktīvistu provokācijām, un nedoties uz šo piketu! Valsts policija saskata šajā nesankcionētajā pasākumā augstu vardarbības eskalācijas riska iespēju un par to brīdina iedzīvotājus. Policija aicina arī pasākuma organizatorus atteikties no cilvēku pulcināšanas. Konstatējot, ka tiek pārkāpti epidemioloģiskie drošības noteikumi vai tiek izdarīti citi pārkāpumi, policija būs gatava operatīvi reaģēt notikuma vietā. Turklāt pārkāpumi tiks fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem, un pārkāpējiem tiks piemēroti bargi sodi.

Likumsargi atgādina, ka gadījumā, ja nesankcionētais pikets notiks, un radīsies situācijas eskalācija, tiks vērtēta tā iniciatora atbildība. Tāpēc Valsts policija vēršas pie šī pasākuma iniciatora, brīdinot nepulcināt uz to iedzīvotājus! Stāvoklis sabiedrībā neatbrīvo cilvēku no atbildības.

Visi pasākuma organizētāji ir identificēti un tiek brīdināti, ka gadījumā, ja tiks pārkāpti epidemioloģiskie ierobežojumi un tiks konstatēti sabiedriskās kārtības pārkāpumi, viņiem par to nāksies atbildēt likumā paredzētajā kārtībā.  

Tāpat iedzīvotāji ir aicināti nepakļauties provokācijām un neiesaistīties citu personu iniciētās prettiesiskās aktivitātēs, kuras var apdraudēt cilvēku veselību, drošību un sabiedrisko kārtību!

Notikuma vietā atradīsies policijas un citu drošības institūciju spēki, un pārkāpumi tiks fiksēti arī ar tehniskajiem līdzekļiem. Gadījumos, ja tiks konstatēti epidemioloģisko drošības noteikumu pārkāpumi, nesankcionētā piketa dalībniekiem var tikt piemērots sods līdz 2000 eiro. Tāpat tiek atgādināts, ka alkohola lietošana sabiedriskā vietā ir izliegta. Pie atbildības tiks saukti arī iedzīvotāji, kas atrodas sabiedriskā vietā tādā reibumā stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Atgādinām, ka par nepakļaušanos policijas darbinieka likumīgajām prasībām iestājas administratīvā atbildība. Savukārt par pretošanos vai uzbrukumu varas pārstāvim un citai valsts amatpersonai, iestājas kriminālatbildība un par šādiem noziegumiem var tikt piemērota arī brīvības atņemšana.

Policija ar sadarbības partneriem ir gatava jebkurai notikumu attīstības gaitai  un rīkosies atbilstoši likuma “Par policiju” noteiktajiem pienākumiem, uzdevumiem un tiesībām.

Sabiedrībā ir dažādi uzskati par vakcināciju, taču piedalīšanās pūļa pasākumos, kur var tikt apdraudēta sava un līdzcilvēku drošība, nav piemērots veids, kā paust savu viedokli. 

Iedzīvotājus, kuru rīcībā ir informācija par plānotām provokācijām vai prettiesiskām aktivitātēm pasākuma laikā, ir aicināti par to informēt Valsts drošības dienestu, rakstot uz e-pastu: [email protected] vai zvanot pa diennakts tālruņa numuru 67208964! Savukārt par sabiedrisko kārtību un drošību apdraudošiem incidentiem pasākuma laikā aicinām informēt Valsts policiju, zvanot pa tālruņa numuru 110!

* Tekstā saglabāta oriģinālrakstība

Novērtē šo rakstu:

21
136