Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Atsaucoties uz konkrētu analīžu rezultātiem, Valsts robežsardzes koledža jau ilgstoši norādījusi uz virkni analīzēs atklātu neatbilstību suņu barībā, ko piegādājusi bēdīgi slavenās suņu barības Dogo ražotāja – AS Tukuma Straume. Interesanti, ka uz šo analīžu rezultātu publiskošanu – šodien tās publicē arīPietiek - uzprasījies pats Dogo ražotāja vadītājs Aivars Podnieks (attēlā), kurš koledžai pieprasījis atsaukt it kā nepatiesu informāciju.

Kā izrādās, jau 2013. un 2014. gadā Valsts robežsardzes teritoriālās pārvaldes un Valsts robežsardzes koledža ir vairākkārtīgi veikušas AS Tukuma Straume piegādātās suņu barības laboratorisko izmeklēšanu. Izmeklēšanas iznākums: „Neatbilstība dažādos barības sastāvdaļu rādītajos (ne tikai kalcija un fosfora daudzumā) tika konstatētas vairākas reizes.”

Kā izrādās, arī Tukuma Straumei tas, ka tās suņu barībā atklātas nozīmīgas neatbilstības, jau ilgstoši nav bijis nekāds noslēpums. „Par katru šādu gadījumu AS Tukuma Straume tika informēta ar oficiālu vēstuli,” norādījusi Valsts robežsardzes koledža.

Jau 2013.gada 31.maijā AS Tukuma Straume nosūtīta pretenzija par Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldei piegādātās suņu barības izmeklējuma rezultātiem un neatbilstībām suņu barības sastāvā.

Oficiāli veiktās analīzēs konstatēts, ka „visi izmeklēto barību veidu iegūtie rādītāji atšķīrās no līguma 1.pielikumā norādītajiem rādītājiem. Tauku saturs suņu barībā suņiem ar paaugstinātu fizisko aktivitāti atšķīries no līgumā norādītajiem rādītājiem par 2,5 deklarētā satura vienībām un pārsniedzis arī atļautās pielaides.

Pelnu saturs suņu barībā ar paaugstinātu fizisko aktivitāti atšķīries no līgumā norādītajiem rādītajiem par 17,5% un pārsniedzis arī atļautās pielaides saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulā noteikto.

Savukārt mitrums suņu barībai, kas paredzēta alerģiskiem suņiem, atšķīries no līgumā minētajiem rādītājiem par 13% un tāpat pārsniedzis atļautās pielaides saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulā noteikto.

Valsts robežsardzes Daugavpils pārvalde neatbilstības piegādātās barības sastāvā konstatējusi vēl divas reizes, un tas bija par pamatu piegādes līguma laušanai ar Tukuma Straumi.

2014.gada februārī Valsts robežsardzes koledžā arī tikusi veikta Tukuma Straumes piegādātās suņu sausās barības paraugu noņemšana un nosūtīšana uz Vācijas laboratoriju, lai noteiktu sintētisko konservantu - butilētā hidroksianizola (BITA) un butilētā hidroksitoluēna (BHT) - klātbūtni barībā.

„2014.gada 12.martā tika saņemti izmeklējumu rezultāti (kopijas pielikumā), kuri apstiprināja, ka AS Tukuma Straume piegādātā suņu sausā barība satur augstāk minētos sintētiskos konservantus (viena no iepirkuma, kurā par uzvarētāju tika atzīta AS Tukuma Straume, pamatprasībām bija, ka piegādātā suņu barība nedrīkst saturēt šos konservantus),” teikts robežsardzes koledžas vēstulē.

Kā zināms, jau ilgāku laiku Dogo barība tiek minēta kā iespējamākais iemesls suņu saslimšanai ar smagu slimību – barības vada dilatāciju. Savukārt Tukuma Straume ar agresīvām metodēm mēģina šīs aizdomas kliedēt. Cita starpā Tukuma Straumes īpašnieks Aivars Podnieks ir kļuvis arī par lielu politisko partiju ziedotāju.

Foto no la.lv

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0