Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šobrīd tāds Mītu Kliedēšanas, Nepieņemamu Simbolu Likvidēšanas Laiks! Vēlos kliedēt Mītu par Latviešu kā Krievu atbalstītāju un spriedumu parakstītāju tautu SAVĒJIEM, LĪDZTAUTIEŠIEM!

Pie manis nedēļu ciemojās 90 gadus vecā mamma. Pirms pusotra gada pēc Astra Zeneca potes nedēļas laikā nomira Tētis! Mammu savā paspārnē uz palikšanu paņēma māsa. Uz mirkli stafeti pārņēmu es.

Tad nu mēs vakarus un dienas pavadījām sarunās. Daudz sarunu bija par karu. Par okupāciju. Ko atņēma, ko konfiscēja. Kā mammas ģimeni uz Sibīriju izsūtīja!

Mamma visas savas atmiņas ir piefiksējusi sešās biezās kladēs! Klades bija paņēmusi līdz, arī es sāku tās lasīt. Atmiņas nav laikmetu secībā, bet gan to, ko konkrētā diena deva atcerēties, to mamma pierakstīja.

Uzzināju, ka mani 1,5 gadu vecumā sakoda čūska, kad ar brāli un māsu dzīvojāmies pa telti meža malā! Skarbi. Jā. Nu, bet par galveno!

Mani nošokēja šis. Mamma, meitene būdama, spēlējusies pagalmā, kad pa vārtiņiem nākuši divi krievu zaldāti ar pie šautenēm uzspraustiem durkļiem. Līdzi veduši trešo, kas bijis no kaimiņu mājas, uzvārdā Lietuvietis (vai arī pēc tautības lietuvietis, - to nepārjautāju). Būtība nemainās no šī fakta.

Pienākuši pie mammas, un viens no zaldātiem lauzītā latviešu valodā jautājis, kur tēvs. Otrs runājis tikai krieviski - savā starpā. Mamma teikusi, ka istabā. Likuši pasaukt tēvu. Mamma bijusi ļoti pārbijusies, bet tēti pasaukusi.

Tad nu zaldāts, kas prata latviski, jautājis manam vectēvam, vai pazīstot personu (lietuvieti), kas arestēts. Jā, atbildējis mans vectēvs, apliecinot, ka tas ir viņa kaimiņš. Tad nu zaldāts licis parakstīt iepriekš sagatavotu lapu krievu valodā ar vārdiem - tu ar parakstu apliecini, ka pazīsti šo cilvēku, un apstiprini, ka tā ir tā un tā persona!

Vectēvs parakstīja lapu, kā viņam lika ar šauteni bruņotais vīrs. Un kas notika... Lietuvieti NOŠĀVA! Nezinu, par ko, bet krieviem nekad nav bijusi problēma izdomāt iemeslu nošaušanai.

Un UZMINIET, KĀ VĀRDS (paraksts) STĀVĒJA uz SPRIEDUMA par nāvessodu.. Pareizi, mana vectēva. Un cik šādi neizdarījās pa visu Latviju!

Tad nav brīnums, cik latviešu parakstu bija uz dažādiem spriedumiem. Konfiskācija, izsūtīšana, nāvessods! Toties krievi Balti un Pūkaini. Atnesa mums "mieru un labklājību".

Un šo nelietību mamma saprata, uzzināja, kad no arhīviem kaimiņi saņēma represēto personu dokumentus!

SUPERRIEBEKLĪBA!

Novērtē šo rakstu:

73
31