Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rūpējoties par cilvēkiem, kuri epidēmijas apstākļos izvēlējušies palikt mājās, grāmatas „Kolaborants” izdevēji tiem sagādājuši nelielu velti, - tā kā grāmatas tirāža grāmatnīcās jau pasen izpirkta un izdotā papildtirāža nodota bibliotēkām, pieņemts lēmums grāmatu nodot bezmaksas lejupielādēšanai visiem interesentiem.

„Kolaborants”, kas stāsta par bijušā padomju tiesneša, tagadējā advokāta un miljonāra Romualda Vonsoviča sadarbību ar okupācijas varu, grāmatnīcās tika izpirkts jau pērn, un pēdējie eksemplāri bija iegādājami šīpavasara grāmatu svētkos. Pēc tam tika nodrukāta vēl papildtirāža, kas pilnībā tika nodota Latvijas bibliotēku tīklam, un tagad grāmata būs bez maksas pieejama jebkuram interesentam.

Jau trešā pietiek.com sērijas „Čekisti un komunisti” grāmata „Kolaborants” ir apjomīgs ilgstoša pētniecības darba rezultātā atklātu, apkopotu un aprakstītu arhīva dokumentu krājums.

„Kolaborants” stāsta par vienu konkrētu padomju okupācijas varas aktīvu kolaborantu, kurš tāpat kā daudzi tūkstoši viņam līdzīgo ir veiksmīgi izvairījies no lustrācijas un izrādījies noderīgs arī neatkarīgās Latvijas varas pārstāvjiem.

Šajā grāmatā ir atrodami kopumā vairāk nekā trīsdesmit Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas tiesu nolēmumi, kurus ir taisījis vienpersoniski bijušais biedrs, tagadējais advokāts Romualds Vonsovičs vai kuru taisīšanā viņš ir piedalījies.

Grāmata „Kolaborants” ir īpaša arī ar to, ka jau pirms iznākšanas izpelnījusies gandrīz vai „aizliegtas grāmatas” statusu, - tās reklāmas tika aizliegtas un cenzētas gan „sabiedriskajā” Latvijas Radio, gan „sabiedriskajā” Latvijas Televīzijā, un tika veikti mēģinājumi pat izmest grāmatas reklāmas plakātu no Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas. Savukārt pēc grāmatas iznākšanas pēc Romualda Vonsoviča iesnieguma tika sākts kriminālprocess, kolaborantam uzskatot, ka ar grāmatu viņam celta neslava un viņš pats krimināli vajāts.

Nav izslēgts, ka „Kolaborantam” varētu sekot arī „Kolaborants 2”, - šīs grāmatas „varoņi” varētu būt bijušais padomju tiesnesis, tagadējais Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs un vēl viens padomju tautas tiesnesis, tagadējais Valsts prezidenta Egila Levita kancelejas vadītājs Andris Teikmanis.

Dokuments pdf formātā

Dokuments PDF formātā

Novērtē šo rakstu:

37
2