Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir sācis pārbaudi saistībā ar sociālajos tīklos no jauna aktualizētiem attēliem, kuros redzams Ventspils pilsētas izpilddirektors Aldis Ābele (ZZS) ar šaujamieroci rokās, pozējot pie nogalinātu eksotisku dzīvnieku līķiem.

Šos attēlus savā Facebook lapā 2016. gadā bija ievietojis pats Ābele, taču pēc sabiedrības intereses tie no šīs lapas „pazuda”. Tomēr tagad tie radījuši jaunu, plašu ievērību – un arī iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

Runa ir nevis par dzīvnieku nogalināšanu, bet gan par to, ka Ābele savās amatpersonas deklarācijās nav uzrādījis veiktu samaksu par šādiem medību braucieniem, kas ir ļoti dārga izprieca: tā, piemēram, par likumīgu ziloņa nogalināšanu Āfrikas valstīs ir jāsamaksā 40-60 tūkstoši eiro. Taču Ābeles publiski pieejamajās valsts amatpersonas deklarācijās par pēdējiem gadiem šāda veida „izpriecas” iegādes darījums nav norādīts.

Tas nozīmē, ka vai nu Ābele ir tīši uzrādījis nepatiesas ziņas savā amatpersonas deklarācijā, slēpjot šādu liela apmēra darījumu (ziloņa nogalināšanas tiesību un medību brauciena iegādi), vai arī amatpersona ir iesaistīta liela apmēra koruptīvā rīcībā, šādas tiesības pieņemot no kādas trešās personas.

Kā zināms Pietiek, pašlaik Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs jau ir sācis pārbaudi par minētajiem faktiem.

Novērtē šo rakstu:

147
3