Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ne Reformu partijai, ne Vienotībai, kuras pašvaldību vēlēšanās Ventspilī varētu radīt konkurenci Aivara Lemberga partijas Latvijai un Ventspilij sarakstam, pašlaik nav spēcīga mēra kandidāta, ko likt pretī pilsētā ilgus gadus saimniekojušajam oligarham. Tāds varētu būt eksministrs Ģirts Valdis Kristovskis, kurš uzaudzis Ventspilī, bet viņš Pietiek noliedza politikas kuluāros izskanējušo, ka varētu kandidēt Ventspils mēra amatam.

Saprotot, ka citu partiju sarakstiem var neizdoties iegūt vairākumu Ventspils domē un tā pielikt punktu Lemberga saimnieciskajai ietekmei, viņa opozīcija ieplānojusi arī neordināru gājienu – uzrunāt ventspilniekus, lai viņi, pat ja balso par Lemberga partijas Latvijai un Ventspilij sarakstu, no tā izsvītro oligarha vārdu. Sociālajā tīklā Twitter.com jau izveidots konts @Laiks_jaunajiem ar saukli "Izsvītro Lembergu!", no kura laikā līdz pašvaldību vēlēšanām iecerēts uzrunāt Ventspils vēlētājus, iedrošinot uz pārmaiņām.

Aktīvistu mērķis ir pārliecināt vēlētājus, ka iespējama pašvaldības vara arī bez Lemberga, kura efektīvi aizstāvēs Ventspils intereses, bet nebūs saistīta ar korupcijas aizdomām un apsūdzībām valsts nozagšanā. Tādēļ Lemberga opozīcija šoreiz varētu nevis konfrontēt ar Latvijai un Ventspilij, bet uzsvērt, ka arī šajā partijā ir godīgi cilvēki, par kuriem ir vērts balsot, vienlaikus no saraksta svītrojot oligarha vārdu.

Sagaidāms, ka Lemberga sūdzību par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža lēmumu par Lemberga atstādināšanu skatīs tieši Kurzemē, jo pēc piekritības tai jānonāk administratīvajā tiesā Liepājā. Pēc tiesas noslogotības lēšot, tiek prognozēts, ka lietas iztiesāšana varētu sākties pēc četriem līdz sešiem mēnešiem – tas ir laikā, kad līdz pašvaldību vēlēšanām būs palikuši divi trīs mēneši un kampaņa būs sasniegusi augstāko punktu.

Lemberga aizstāvības puse uzskata, ka ministram Sprūdžam būs personiski jāierodas tiesā, lai pamatotu rīkojumā par Ventspils mēra atstādināšanu minētos iemeslus. Tas šīs lietas iztiesāšanai piesaistītu papildu uzmanību un TV kameru klātbūtni, ko grasās izmantot kā Lemberga aizstāvji, tā tie, kas uzskata viņa attādināšanu par pareizu.

Tas Kurzemi iepretim Rīgai var padarīt par otru priekšvēlēšanu karsto punktu, iespējams, ietekmējot vēlētāju izvēli arī citviet valstī. Proti, sagaidāms, ka tiesiskums līdztekus nacionālajiem jautājumiem un labklājības problēmām būs gaidāmās pašvaldību vēlēšanu kampaņas centrālā tēma un pēc partiju pozicionēšanās "Lemberga jautājumā" vēlētāji var izdarīt izvēli par sarakstiem arī citviet valstī.

Novērtē šo rakstu:

0
0