Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

„Ceļojuma izmaksas” – šādi Ventspils pilsētas izpilddirektors Aldis Ābele savā 2010. gada amatpersonas deklarācijā ir nomaskējis ziloņa nogalināšanas maksu. To oficiālā pārbaudē ir noskaidrojis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Pietiek jau informēja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs bija sācis pārbaudi saistībā ar sociālajos tīklos no jauna aktualizētiem attēliem, kuros redzams Ventspils pilsētas izpilddirektors Ābele (ZZS) ar šaujamieroci rokās, pozējot pie nogalinātu eksotisku dzīvnieku līķiem.

Šos attēlus savā Facebook lapā 2016. gadā bija ievietojis pats Ābele, taču pēc sabiedrības intereses tie no šīs lapas „pazuda”. Tomēr tagad tie radījuši jaunu, plašu ievērību – un arī iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

Šādi medību braucieni ir ļoti dārga izprieca: tā, piemēram, par likumīgu ziloņa nogalināšanu Āfrikas valstīs ir jāsamaksā 40-60 tūkstoši eiro.

Taču izrādās, ka Ābele – ja ticēt viņa publiski pieejamajā valsts amatpersonas deklarācijā par tālo 2010. gadu uzrādītajam – pie iespējas nogalināt ziloni ir ticis salīdzinoši lēti: deklarācijā kā „ceļojuma izmaksas” ir uzrādīti 21 338,52 eiro.

No Ābeles paziņām Pietiek ir zināms viņu paustais subjektīvais uzskats – dusmas un rūgtumu par savu iedzimto rokas defektu (skat. attēlā pie šaujamieroča laidnes) šis cilvēks mēģinot izgāzt dažādu dzīvnieku nogalināšanā.

Attēlos redzamās „trofejas” esot tikai niecīga daļa no Ābeles prieka pēc nogalinātajiem dzīvniekiem, turklāt pat Ventspils puses mednieku vidū Ābelem esot ļoti slikta slava.

Novērtē šo rakstu:

78
7