Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kirovs Lipmans metalurģijas uzņēmumā Liepājas metalurgs pēdējos gados bijis atstumts no uzņēmuma vadības un lēmumu pieņemšanas, taču uzņēmuma saimnieki ne tikai sev maksājuši milzīgas algas, bet arī Lipmanu kā padomes locekli badā nav mērdējuši, - tā rāda uzņēmuma grāmatvedības izziņa, kas nonākusi Pietiek rīcībā.

Līdz šim plašāk bija zināms par iespaidīgajām summām - pat miljonu latu gadā, kaut ir neoficiālas ziņas par vēl lielākām summām -, ko atalgojumā saņēmuši uzņēmuma faktiskie saimnieki, to ģimenes locekļi un pietuvinātās personas.

Taču, kā izrādās, vērā ņemamu atalgojumu vismaz pēdējos divos gados uzņēmumā saņēmis arī Liepājas metalurga padomes loceklis, trešais lielais akcionārs Lipmans, kas jau ilgāku laiku visdažādākajos veidos ir protestējis pret atstumšanu no līdzdalības uzņēmumā.

Kā rāda Liepājas metalurga sagatavota izziņa, kas datēta ar šā gada 15. janvāri un ko Pietiek šodien publicē pilnībā, pēdējos divos gados Lipmans atalgojumā pēc nodokļu nomaksas kopā uzņēmumā saņēmis vairāk nekā 104 tūkstošus latu.

2011. gadā Lipmanam viņa Citadele bankas kontā ieskaitīti 46 923 lati, bet pērn - 57 515 lati. Bruto atalgojums bijis attiecīgi 68 904 un 84 736 lati.

Pietiek norādījuši avoti uzņēmumā, faktiski šīs summas varētu tikt uzskatītas par sava veida atpirkšanās naudu, jo nekādu reālu darbību uzņēmuma vadībā Lipmans nav veicis un viņam tas arī nav ticis ļauts.

Lipmana ikmēneša bruto atalgojums - 5742 lati mēnesī kopā ar "prēmijas piemaksu" (2012. gada decembris bijis izņēmums - tad viņam pēkšņi izmaksāti vairāk nekā 14,6 tūkstoši latu pēc nodokļu nomaksas) - ir bijis būtiski lielāks nekā citiem padomes locekļiem.

Piemēram, bēdīgi slavenais uzņēmuma padomes loceklis Andris Deniņš samierinājies ar vidēji 450 latiem mēnesī, - to apliecina Pietiek jau iepriekš publiskotais uzņēmuma audita slēdziens.

Dokumenti

Foto

Novērtē šo rakstu:

0
0