Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pašreizējā tieslietu ministra Aigara Štokenberga un kompanjonu SIA Braukšanas mācību centrs, kas ekspluatē Kandavas kartinga trasi, ne tikai nav veikusi Veselības inspekcijas uzdotos pasākumus trokšņa mazināšanai, ko jau gadiem pieprasa vietējie iedzīvotāji, bet pat nav samaksājusi tai uzlikto 250 latu sodu, - to Pietiek apliecināja Veselības inspekcija.

Saskaņā ar Veselības inspekcijas ziņām Štokenberga uzņēmums par iedzīvotāju sūdzībām īpaši neinteresējas jau kopš 2008. gada, kad inspekcijā saņemts Kandavas iedzīvotāju iesniegums par paaugstinātu troksni Priežu ielā un veikti pirmie trokšņa mērījumi.

Jau tad konstatēts pieļaujamā trokšņa līmeņa pārsniegums, bet, „ievērojot atbildīgo personu argumentus par nepieciešamiem būvniecības darbiem trokšņa mazināšanas pasākumu veikšanai”, Veselības inspekcija trases atbildīgām personām devusi laiku trokšņa mazināšanas pasākumus veikt divu gadu laikā - līdz 2010. gada maijam.

Taču, veicot atkārtotu pārbaudi, Veselības inspekcija konstatējusi, ka šajā termiņā Štokenberga un kompanjonu uzņēmums kartinga trasē nepieciešamos pasākumus trokšņa mazināšanai nav veicis. „Tā kā arī atkārtoti organizēto trokšņa mērījumu rezultāti liecināja, ka Kandavas kartinga trases darbības laikā Priežu ielā tiek pārsniegts pieļaujamais trokšņa līmenis, Veselības inspekcija par kartinga trasi atbildīgai personai piemēroja naudas sodu Ls 250 apmērā. Veselības inspekcijas lēmums tika pārsūdzēts tiesā, un šobrīd tiesas process turpinās,” informē inspekcija.

Izrādās, tikai pēc atkārtota iesnieguma saņemšanas no kādas Kandavas kartingu trases apkārtnes iedzīvotājas par paaugstinātu troksni, inspekcija atkal ieinteresējusies par šo jautājumu un konstatējusi, ka arī pašlaik trokšņa mazināšanai veikti tikai atsevišķi pasākumi – piemēram, „metāla žogs ir apklāts ar tenta audumu un trīs īres kartingi ir aprīkoti ar trokšņu slāpētājiem”. 

Nule kādu trasē notiekošu, ar pašvaldību nesaskaņotu sacensību laikā, Veselības inspekcija Priežu ielā organizējusi jaunus trokšņa līmeņa mērījumus, kuru rezultātu izvērtējums vēl nav sagatavots.

Tiesa, kā izriet no Veselības inspekcijas skaidrojuma, arī tad, ja trokšņa pieļaujamais līmenis joprojām būs pārsniegts, nekas īpašs Štokenberga un kompanjonu uzņēmumam nedraudēs.

„Paskaidrojam, ka atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.1 pantam - par jebkāda veida darbību, kas rada troksni un pārsniedz attiecīgajā diennakts stundā noteikto akustiskā trokšņa pieļaujamo normatīvu vai vides trokšņa robežlielumu — Veselības inspekcija juridiskām personām ir tiesīga piemērot naudas sodu no piecdesmit līdz piecsimt latiem. Par tādu pašu pārkāpumu, ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, juridiskajām personām var uzlikt naudas sodu no piecsimt līdz trīstūkstoš latiem,” skan inspekcijas skaidrojums.

Tikmēr ne Štokenbergs, ne tieslietu ministra preses sekretāre arī joprojām nevēlas atbildēt uz jautājumu, kāpēc pēc Veselības inspekcijas sniegtā atzinuma ministra daļējā īpašumā esošā SIA Braukšanas mācību centrs nav uzskatījusi par nepieciešamu veikt Veselības inspekcijas uzdotos pasākumus šīs SIA kartinga trases trokšņa samazināšanai.

Tāpat ne Štokenbergs, ne viņa preses pārstāve nevēlas atbildēt uz jautājumu – vai tieslietu ministrs neuzskata, ka, ignorējot Veselības inspekcijas norādījumus, viņa uzņēmums veicina tiesisko nihilismu valstī un izrāda necieņu pret iedzīvotāju tiesībām.

Kā rāda Lursoft datu bāze, Štokenbergam līdz ar virkni citu sabiedrībā pazīstamu cilvēku – tostarp būvuzņēmēju Gunti Rāvi un bijušo Latvenergo prezidentu Kārli Miķelsonu – SIA Braukšanas mācību centrs pieder pa 11,11% kapitāldaļu.

Par to, ka uzņēmums nevēlas ievērot Kandavas iedzīvotāju protestus un Veselības inspekcijas norādījumus, kļuva zināms pēc tam, kad atklātībā nonāca ekonomikas ministra Arta Kampara šā gada 6. jūlija vēstule, no kuras izrietēja, ka Štokenberga uzņēmums pat tad, kad to skaidri uzdevusi Veselības inspekcija, nav vēlējies veikt nepieciešamos prettrokšņa pasākumus, lai trokšņa līmenis kartinga trases apkārtnē atbilstu normatīvo aktu prasībām.

Novērtē šo rakstu:

0
0