Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vairāk nekā 103 tūkstoši eiro – šāda ir summa, ko oficiālajā atalgojumā VSIA Bērnu klīniskā universitātes slimnīca un VSIA Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca pērn saņēmusi veselības ministra amata kandidāte Anda Čakša (attēlā pa labi). Salīdzinājumā ar atalgojumu gadu iepriekš tā kopsumma pērn pieaugusi par 16 tūkstošiem eiro, savukārt nu Čakša esot gatava uz ministra algu, kas ir vairāk nekā trīs reizes mazāka.

Kā rāda Valsts ieņēmumu dienesta publisko datu bāzē atrodamā Čakšas amatpersonas deklarācija, pērn – kad viņa it kā spēja apvienot darbu abu slimnīcu valdē – tagadējā ministra amata kandidāte „Stradiņos” algā saņēmusi 47 890 eiro, bet Bērnu slimnīcā – 55 275 eiro. 2014. gadā abos amatos kopā viņa bija saņēmusi „tikai” 86 589 eiro.

Ja Čakša tiks apstiprināta veselības ministra amatā, viņas oficiālie ienākumi saruks vairāk nekā trīs reizes, - ministra gada alga ir nedaudz vairāk nekā 30 tūkstoši eiro pirms nodokļu nomaksas.

No šī atalgojuma Čakšai vajadzēs arī kārtot pietiekami iespaidīgās parādsaistības, kas ir 124 157 eiro apmērā. (Tiesa, viņa nezināmai personai arī aizdevusi 52 646 eiro.) Pērn gan viņa parādus ir tikai palielinājusi, - gadu iepriekš parādu summa bija 120 303 eiro.

Čakša arī deklarējusi māju un zemi Siguldā, kā arī kopīpašumā esošu zemi Rīgā un pērn līzingā iegādātu jaunu automašīnu Subaru WRX, kas nākusi iepriekšējā, tāpat tikai valdījumā bijušā 2014. gada izlaiduma Lexus CT 200H vietā.

Spriežot pēc amatpersonas deklarācijas, veselības ministra amata kandidāte nav precējusies, viņai ir viens pilngadīgs un viens nepilngadīgs bērns ar dažādiem uzvārdiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0