Menu
Pilnā versija
Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Ilona, Teikas iedzīvotāja · 01.09.2020. · Komentāri (60)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga, kas notiek man apkārt. Tas ir tas, kas man ir kopīgs ar Selīnu Vancāni – nu jau visticamāk nākošo Rīgas domes deputāti, kas iekļuvusi no apvienotā Attīstībai/PAR un Progresīvo saraksta. Un Selīna ir viena no tām, kas kaismīgi sola aizstāvēt apkaimju iedzīvotāju vajadzības, solot ziedot sevi uz sabiedrības interešu altāra.

Aizejošajās vēlēšanās pati balsoju par šo sarakstu un ievilku Selīnai plusiņu. Bet nevis tādēļ, ka Selīnas līdz šim darītais īpaši simpatizē, bet gan tādēļ, ka tagad man būs morālas tiesības prasīt no viņas reāli izpildāmus solījumus, nevis solījumus uz Marsa ieviest dzīvību.

Selīna “iebrauca” jaunajā domes sastāvā uz Marsa parka ažiotāžas rēķina. Jau sākotnēji bija pilnīgi skaidrs, ka solījums atņemt drošībniekiem ēku ir neizpildāms, bet tas neliedz pucēt tukšus solījumus un uz to rēķina meklēt lētticīgas, bet visnotaļ atsaucīgas potenciālo vēlētāju balsis. Tā vietā, lai risinātu reāli sasāpējušus jautājumus, tika izvēlēta “līķa spārdīšanas” taktika. Proti, - sper, cik gribi, pa to zemes gabalu, par Marsa parku tas nekļūs.

Es esmu šīs apkaimes iedzīvotāja. Tāpat kā daudzi citi. Un mums vajag nevis tukšus solījumus, bet reāli izpildāmus darbus. Lai būtu skaidrs, izstāstīšu, kas mums ir un kas nav vajadzīgs attiecībā uz apkārtējo vidi. Pieraksti, Selīn, lai vēlāk neaizmirstas!
Tātad:

1. Jā, mums publiski pieejamās vietās (gan pagalmos, gan parkos vai skvēros) ir vajadzīga “zaļā zona” – zāle, krūmi un koki. Zāle mums ir vajadzīga tieši tik daudz, cik namu apsaimniekotājs vai pašvaldība var nodrošināt tās regulāru kopšanu. Zālē, kurā nav iespējams apsēsties un nolikt piknika grozu, apkaimes iedzīvotāji pievienoto vērtību nesaskata. Krūmi mums ir vajadzīgi tādi, kas skaisti izskatās un smaržo – ceriņi, jasmīni, hortenzijas u.c. Un tieši tik daudz, cik iespējams nodrošināt to kopšanu. Koki mums ir vajadzīgi tādi, kas dod ēnu soliņam zem viņa un kuros puikas var rāpties un kāpelēt.
Mums nevajag zāli, kas ir automašīnu izbraukāta vai pāraugusi nezālēs. Mums nevajag ērkšķainus krūmus, kas sadur bērniem rokas. Un mums nevajag milzīgus kokus, kas aizēno dzīvokļu logus līdz trešajam stāvam.

2. Mums nevajag pie katras mājas veloceliņu. Mums vajag iespēju noparkot privāto auto, jo padomju laikos celto namu pagalmos tik liels auto skaits netika plānots. Un, ja papildu autostāvvietas ir jāizveido uz nekvalitatīva un nevienam nevajadzīga zālāja rēķina, tad – lai tā notiek! Labāk mazāka, bet kvalitatīvāka zāliena platība, bet ar iespēju droši noparkoties, nevis nekopta pļava starp mājām un mašīnām tā, ka nevar piebraukt ne ātrie, ne ugunsdzēsēji. Ceru, ka man nav jāatgādina šādas pagalmu izmantošanas traģiskās sekas.

3. Mums nav vajadzīgs parks starp divām megaielām, kur aiziet paelpot automašīnu atgāzes. Mums ir vajadzīgi kompakti bērnu rotaļu laukumiņi, kurus mēs varam redzēt pa saviem virtuves logiem. Un ir vajadzīga pašvaldības policija, kas garām braucot tur ieskatās un spēj nodrošināt kārtību.

4. Mums nav vajadzīga nenormāli dārga atkritumu šķirošana, ja mēs nevaram nodrošināt pietiekamu kārtību pie jau esošajām atkritumu tvertnēm. Mūžīgie atkritumu maisu kalni un mūžīgie izmestie ledusskapji un dīvāni, kas tur mēdz reizēm dzīvot mēnešiem, ir daudz reālāka un aktuālāka problēma.

Un vēl. Arī es esmu sociālajos tīklos. Un sekoju līdz ažiotāžai par koku izciršanu Marsa parkā. Saki, Selīn, vai saukt koku izciršanu, kas pamatojas uz Saeimas lēmumu, par cinisku un riebīgu ir jaunā Tevis solītā kārtība jaunajā domē?! Nerunā, Selīn, visu Teikas iedzīvotāju vārdā. Apskaties pati – cik daudz cilvēku Tevi tomēr svītroja, ne visiem Tava lētā kampaņa šķita labs produkts.

Veiksmi darbā, Selīn!

Novērtē šo rakstu:

85
21