Menu
Pilnā versija
Foto

VID Jaunzeme atkal cenšas pārkāpt likumu

Pietiek lasītājs · 01.07.2020. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) zicdirektorei Ievai Jaunzemei ĻOTI nepatīk, ka sabiedrība ierauga viņas patieso seju, uzņēmēji redz, cik viņa ir nekompetenta, un politiķi atklāj, cik daudz viņa slēpj.

Nu jau vairs nav noslēpums, ka I.Jaunzeme VID vadītājas amatā nokļuva nevis sava nebūt ne spožā intelekta dēļ, bet politiskās tirgošanās rezultātā. Nu jau vairs nav noslēpums, ka ierēdņu novērtēšanā viņa saņēma nesekmīgu vērtējumu, ilgi atteicās to parakstīt un tikai pagājušā gada beigās to pārsūdzēja, tādējādi vismaz pagaidām atliekot iespēju viņu atcelt no amata neatbilstošas kvalifikācijas dēļ.

Nu jau vairs nav noslēpums arī tas, ka I.Jaunzeme pastāvīgi melo un slēpj informāciju. Pat VID pārraugošais finanšu ministrs Jānis Reirs nesen atļāvās netipiski atklāti un skarbi publiski izteikties par I.Jaunzemes darbu - nosaucot viņu par "strausu", kas ierok galvu smiltīs cerībā, ka tad briesmas pāries.

Ir redzams, ka VID arvien vairāk plaukst korupcija, bezkaunības līmenis un savdabīga likumu interpretācija. Kopš I.Jaunzemes stāšanās amatā ir aizturēti vairāki muitnieki, KNAB ir pieķēris augsta līmeņa auditorus un starpniekus auditu lēmumu tirgošanā, bet I.Jaunzeme turpina tēlot, ka tas notiek kaut kur citur, nevis VID.

Tomēr vairāk par bardaku VID I.Jaunzemei rūp tas, lai neviens par to neuzzinātu. Jo viņa tiešām nesaprot, kā ar to cīnīties. Tā vietā viņa savu uzmanību velta, pieprasot, lai VID Iekšējās drošības biroja (IDB) darbinieki izmantotu operatīvās metodes, lai atklātu, kurš sniedz informāciju portālam Pietiek.

Tikai IDB darbinieku paskaidrojums nekompetentajai "priekšniecei", ka tam ir nepieciešams juridisks pamatojums un tiesneša sankcija, apturēja I.Jaunzemes ieceri atriebties trauksmes cēlājam.

Tomēr tas kārtējo reizi apliecina, ka VID vadītāja Ieva Jaunzeme ir gatava pārkāpt likumu. Tādēļ paliek atklāts jautājums - kad pašreizējā valdība un it īpaši J.Reirs saņemsies un atbrīvos šo vājo VID vadītāju no amata?

Jo citādāk ir grūti saprast, cik reizes ir jāpārkāpj likums, cik daudzi VID darbinieki ir jāapcietina un cik nelikumīgi auditi jānotirgo, lai politiķi beidzot saprastu, ka kaut kas tomēr ar to Jaunzemi nav kārtībā.

Novērtē šo rakstu:

115
15