Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā gan eksmiljonārs un kādreizējais zemes megaīpašnieks Gatis Saknītis var atrasties budžeta lielāko parādnieku sarakstā, lai gan jau pasen aizgājis viņsaulē, - šādu jautājumu Pietiek uzdevis kāds lasītājs. Valsts ieņēmumu dienests (VID) uz to skaidro – mūsu valstī arī nāve tik vienkārši neatbrīvo no nodokļu parādiem.

„Šeit interesants saraksts: Nr.57 SAKNĪTIS GATIS Rīgas Pārdaugavas KAC 1 377,79 1,4 mln EUR parāds... Interesanti - kā VIDs ir iecerējis šo parādu piedzīt...? No Gata Saknīša...” – šādu vēstuli Pietiek šajās dienās saņēma no kāda lasītāja.

Un patiešām – VID oficiāli publicētajā sarakstā ar nosaukumu „Ziņas par 100 lielākajiem parādniekiem budžetā, kuriem ir aktuālais parāds uz 2016. gada 1. februāri” ar 57. kārtas numuru atrodams arī aizsaulē jau pasen aizgājušais eksmiljonārs Saknītis.

Savukārt no Valsts ieņēmumu dienesta oficiālā skaidrojuma izriet, ka Latvijā atbilstoši likumam ar cilvēka nāvi vien nepietiek, lai viņš automātiski un nekavējoties atbrīvotos no nodokļu parādnieka statusu.

„Paskaidrojam, ka gadījumus, kādos var tikt dzēsti nodokļu parādi, nosaka  likums “Par nodokļiem un nodevām”. Minētais likums neparedz, ka personas nāve pati par sevi ir pamats nodokļu parādu dzēšanai,” skaidro VID.

Kā izrādās, likuma izpratnē „nodokļu parādnieka nāves gadījumā atbilstoši mantojuma tiesībām nodokļu saistības var tikt mantotas, vai gadījumā, ja mantinieku nav, nodokļu prasījumi tiek vērsti pret mantojuma atstājēja mantu. Līdz ar to likums “Par nodokļiem un nodevām”  paredz nodokļu parādu dzēšanu  fiziskajai personai - nodokļu maksātājam - viņa nāves gadījumā, ja tos nav iespējams piedzīt no mantiniekiem”.

VID skaidro: tā kā nodokļu maksātāja nāve pati par sevi nav pamats, lai Valsts ieņēmumu dienests saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 25.pantu dzēstu parādu valsts budžetam, Valsts ieņēmumu dienesta rīcībā esošā informācija par personas nāvi pats par sevi nav pamats mirušās personas neiekļaušanai lielāko nodokļu parādnieku sarakstā.

Novērtē šo rakstu:

0
0