Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja ticēt datiem, kas atrodami Valsts ieņēmumu dienesta (VID) publiskajā valsts amatpersonu deklarāciju datu bāzē, VID galvenajai nodokļu inspektorei Jeļenai Tjurinai pērn ir padevušies brīnumaini nekustamā īpašuma darījumi, kas citos apstākļos jau sen būtu piesaistījuši viņas darbavietas ievērību.

Vēl 2016. gada beigās inspektorei Tjurinai no nekustamajiem īpašumiem piederēja tikai ar „pārējie” apzīmēts, kopīpašumā esošs īpašums Rīgā. Viņai nebija ne izsniegtu aizdevumu, ne uzkrājumu, un arī ienākumi visā 2016. gadā bija diezgan niecīgi – 6961 eiro alga VID un 745 eiro liels pabalsts no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras.

Toties pagājušo gadu Tjurina beigusi jau kā veselu trīs nekustamo īpašumu īpašniece, - klāt nācis vēl arī Rīgā esošs dzīvoklis un dzīvoklis Ventspilī. Turklāt abi jaunie dzīvokļi viņai ir tieši īpašumā, nevis turējumā vai valdījumā.

Par vienu no šiem dzīvokļiem amatpersonas deklarācija vieš skaidrību – Tjurina deklarējusi, ka „pirkts nekustamais īpašums” par 45424,70 eiro, un laimīgā kārtā viņa spējusi atrast aizdevēju, kas viņai bijis gatavs aizdot visu pirkuma summu – 45424,70 eiro, ko Tjurina uzrādījusi kā savas vienīgās parādsaistības.

Taču ir bijis vēl arī otra dzīvokļa pirkums, par ko samaksāti iespaidīgi 490 000 eiro. Pat, ja pieņem, ka šī ir kļūda (kādas VID amatpersonu deklarācijās paradoksālā kārtā atrodamas diezgan bieži) un minētajā summā ir viena nulle par daudz, arī 49 000 eiro pirkums nebūtu iespējams par nodokļu inspektores oficiālajiem ienākumiem.

Kā rāda Tjurinas deklarācija, visā pagājušā gada laikā viņa kopā oficiāli nopelnījusi tikai 9290 eiro Valsts ieņēmumu dienestā un vēl 1297 eiro saņēmusi pabalstā.

Pietiek pagaidām nav izdevies saņemt no VID skaidrojumus par tā darbinieces brīnumainajiem darījumiem.

Novērtē šo rakstu:

222
8