Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Gada nogalē pagaidām Daces Pelēkās (attēlā) vadītais Valsts ieņēmumu dienests nāca klajā ar paziņojumu par to, ka „kopš Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir veicis būtiskus uzlabojumus ārvalstu investoru apkalpošanā, par investīcijām Latvijā interesējušies vairāki desmiti tūkstoši potenciālo investoru". Taču izrādās, ka šis skaļais apgalvojums ir tikai „pīle”.

Pēc tam, kad VID izplatīja ziņas, ka, kopš iestāde veikusi būtiskus uzlabojumus ārvalstu investoru apkalpošanā, par investīcijām Latvijā esot interesējušies „vairāki desmiti tūkstoši potenciālo investoru", VID tika pieprasīts paskaidrot, kā tieši tiek konstatēts, ka attiecīgā persona ir "potenciālais investors", kādā tieši veidā tiek uzskaitīti šie "potenciālie investori" un kādu iemeslu dēļ "potenciālo investoru" skaits ir minēts tik neprecīzi - "vairāki desmiti tūkstošu".

Kā nu izriet no VID sniegtā skaidrojuma, patiesībā skaļais apgalvojums par „desmitiem tūkstošu potenciālo ārvalstu investoru” ir bijis tikai „ pīle”, jo iestādes skatījumā potenciāls investors ir jebkurš ārzemnieks, kurš ir interesējies par Latvijas nodokļu jautājumiem vai vispār apmeklējis VID interneta vietnes kādā svešvalodā.

„Valsts ieņēmumu dienesta izpratnē “potenciālais investors” ir tāda ārvalstu fiziska vai juridiska persona, kura vērsusies pēc konsultācijas par nodokļu piemērošanas jautājumiem Latvijā vai apmeklējusi VID tīmekļa vietnes svešvalodu versijas. Tātad persona, kura jebkādā veidā interesējas par Latvijas nodokļu politiku, uzņēmumu dibināšanas iespējām un procedūru, muitas procedūrām un citiem jautājumiem. VID izpratnē šādas personas interesējas par minētajiem jautājumiem nolūkā apzināt situāciju par iespēju uzsākt uzņēmējdarbību Latvijā, vai apsvērt uzņēmējdarbības uzsākšanu,” – šāds ir oficiālais VID skaidrojums.

Savukārt VID minētie „vairāki desmiti tūkstošu”, kā izriet no skaidrojuma, ir vienkārši izzīsti no pirksta, jo „potenciālo investoru detalizēta uzskaite atsevišķi netiek veikta, bet uz kopējo tendenci norāda pastiprināta lietotāju interese par VID tīmekļa vietnes svešvalodu versijām, kā arī sniegtās konsultācijas”.

Novērtē šo rakstu:

110
3