Menu
Pilnā versija
Foto

VID piedraud godīgiem nodokļu maksātājiem

Pietiek lasītājs · 22.10.2020. · Komentāri (21)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šajās dienās nodokļu maksātāji, kuri vienmēr laikā iesniedz visas deklarācijas un veic savlaicīgu nodokļu apmaksu, EDSā saņēma šādus VID draudus:

Par atļaujas īpašā PVN režīma piemērošanai preču importa darījumos nosacījumu ievērošanu

Informācija no VID

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) rīcībā esošās informācijas Jūsu uzņēmumam ir aktuāla īpašā PVN režīma piemērošanai preču importa darījumos atļauja (turpmāk – īpašā PVN režīma atļauja).

Vienlaikus konstatēts, ka nav ievērota normatīvā akta prasība nodokļu jomu regulējošos normatīvajos aktos noteiktajos termiņos iesniegt nodokļu un informatīvās deklarācijas, gada pārskatu, kā arī VID noteiktajā termiņā nav sniegta papildu informācija, kas nepieciešama valsts budžetā iemaksājamās nodokļa summas vai nodokļa pārmaksas noteikšanai (Ministru kabineta 2013.gada 3.janvāra noteikumu Nr.17 “Pievienotās vērtības nodokļa likuma normu piemērošanas kārtība un atsevišķas prasības pievienotās vērtības nodokļa maksāšanai un administrēšanai” 142.3.apakšpunkts).

VID var pieņemt lēmumu par īpašā PVN režīma atļaujas anulēšanu, ja nodokļu maksātājs nav ievērojis minēto nosacījumu. Informējam, ka VID pievērš pastiprinātu uzmanību nodokļu un informatīvo deklarāciju, gada pārskatu iesniegšanas termiņu ievērošanai.

Gadījumos, kad tiks konstatēts, ka nodokļu maksātājs pēc 2020.gada 20.oktobra ir kavējis noteiktos iesniegšanas termiņus, īpašā PVN režīma atļauja var tikt anulēta. Ja tiek nokavēts iesniegšanas termiņš, aicinām rīkoties proaktīvi un laikus informēt Nodokļu pārvaldes Starptautisko un lielo nodokļu maksātāju apkalpošanas daļu par objektīviem kavējuma iemesliem.

Ar visiem nosacījumiem, kas jāievēro īpašā PVN režīma atļaujas saņēmējiem, var iepazīties minēto Ministru kabineta noteikumu Nr.17 135. un 142.punktā.

Nodokļu pārvaldes Starptautisko un lielo nodokļu maksātāju apkalpošanas daļa.”

Novērtē šo rakstu:

57
14