Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau kopš aizvadītās piektdienas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadība klusē gan par to, kur īsti ir notikusi Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora Kaspara Podiņa, kā arī izmeklēšanas daļas vadītājas Kristīnes Prusakas-Brinkmanes un operatīvās daļas vadītāja Māra Matisāna tikšanās ar Armēnijas Valsts ieņēmumu komitejas vadītāju Rustamu Badasjanu, gan par to, vai tie ir bijuši vienīgie augsto amatpersonu kontakti varbūt Erevānā, bet varbūt tepat kaimiņos – Maskavā.

Pēc tam, kad kāds Pietiek lasītājs bija nofilmējis VID delegācijas „omulīgo” atgriešanos ar avioreisu no Maskavas 15. septembra vēlā vakara stundā, VID vadība nav sniegusi nekādus skaidrojumus par to, kurp īsti un kādas nepieciešamības dēļ bija devušies Nodokļu un muitas policijas augstā ranga darbinieki.

Līdz ar to vienīgā informācija par ģenerāļa un divu pulkvežu braucienu pašlaik ir no Armēnijas Valsts ieņēmumu komitejas interneta mājas lapas, kurā aprakstīts, kā 14. septembrī komitejas priekšsēdētājs R. Badasjans pieņēmis Latvijas VID Nodokļu un muitas policijas delegāciju, lai apspriestu „kopējās cīņas ar nodokļu un muitas likumpārkāpumiem programmas”.

No Armēnijas ieņēmumu komitejas interneta mājas lapas iespējams secināt, ka Latvijas ģenerālis un pulkveži patiešām varētu būt bijuši Armēnijā, jo aprakstīts, kā Latvijas delegācija ar R. Badasjanu dalījušies iespaidos par savām darba pārrunām Armēnijas Valsts ienākumu komitejas Kontrabandas apkarošanas pārvaldē, Izmeklēšanas pārvaldē, Izmeklēšanas un operatīvās meklēšanas pārvaldē un Informācijas tehnoloģiju pārvaldē.

Taču Latvijas VID par to joprojām klusē, tikmēr Armēnijas Valsts ieņēmumu komitejas interneta mājas lapā informācija par tikšanos ar Latvijas delegāciju ir izvietota blakus citai informācijai par to, kā 15. septembrī Maskavā R. Badasjans ticies ar Federālā muitas dienesta vadību. Par to, kur notikusi tikšanās ar Latvijas delegāciju, nekas nav minēts, taču informācija par šo tikšanos ilustrēta ar foto, kurā viens no tajā redzamiem maskotiem cilvēkiem ir līdzīgs K. Podiņam. Nezināmu iemeslu dēļ Latvijas VID pagaidām nav vēlējies atbildēt pat uz jautājumu, vai šis cilvēks ir K. Podiņa līdzinieks.

Tikmēr neoficiāli informācijas avoti liecina, ka VID klusēšana varētu būt skaidrojama ne tik daudz ar mulsumu par plašo ievērību, ko šis brauciens guvis, cik ar apstākli, ka par to jau uzreiz pēc ģenerāļa un pulkvežu atgriešanās ir nopietni ieinteresējies Valsts drošības dienests, - VID vadībai tagad tam varētu nākties sniegt detalizētas ziņas par augsto amatpersonu brauciena iemesliem un to kontaktiem Maskavā.

Ņemot vērā, ka vairāki informācijas avoti ir skeptiski izteikušies par „ģenerāļu un pulkvežu tūrismu”, kas VID pēdējos gados esot kļuvis īpaši populārs, VID vadībai jau ir nosūtīts oficiāls informācijas pieprasījums, kurā ir šādi jautājumi:

1) uz kādu pasākumu bija devušās publikācijā minētās VID amatpersonas?

2) kāda bija nepieciešamība un lietderība doties uz šo pasākumu katrai no šīm amatpersonām?

3) kas tieši, kādā veidā un kādā formā noteica šo lietderību un nepieciešamību?

4) no kura līdz kuram datumam katrai no minētajām amatpersonām bija piešķirts komandējums, lai dotos uz šo pasākumu?

5) kādas bija komandējuma izmaksas katrai no minētajām amatpersonām (atsevišķi miniet transporta izmaksas, uzturēšanās izmaksas, dienas naudu)?

6) videofailos ir redzams, kā VID darbinieks K. Podiņš un, iespējams, arī citas augstas VID amatpersonas lidmašīnas salonā rupji pārkāpj epidemioloģiskās drošības prasības attiecībā uz sejas masku valkāšanu. Kā tieši VID vadība reaģēs uz šiem rupjajiem pārkāpumiem?

7) sniedziet man informāciju par katru komandējumu, kurā 2020. gadā un 2021. gadā devies VID darbinieks Kaspars Podiņš – komandējuma sākuma un beigu datums, komandējuma maršruts, komandējuma mērķis, komandējuma izmaksas, komandējuma lietderīgums un rezultāti.

8) sniedziet man informāciju par katru komandējumu, kurā 2020. gadā un 2021. gadā devies VID darbinieks Māris Matisāns – komandējuma sākuma un beigu datums, komandējuma maršruts, komandējuma mērķis, komandējuma izmaksas, komandējuma lietderīgums un rezultāti.

9) sniedziet šādu informāciju par katru komandējumu, kurā 2020. gadā un 2021. gadā devusies VID darbiniece Kristīne Prusaka-Brinkmane – komandējuma sākuma un beigu datums, komandējuma maršruts, komandējuma mērķis, komandējuma izmaksas, komandējuma lietderīgums un rezultāti.

Novērtē šo rakstu:

182
17