Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai arī  valdošajā koalīcijā aug neapmierinātība ar partijas Jaunā Vienotība (JV)  premjera Krišjāņa Kariņa haotisko valdības vadīšanas stilu un viņa nespēju uzņemties līdera lomu, Ministru prezidenta partija nav gatava atteikties no  premjera krēsla.

Atbalsta plecu K.Kariņa partija atradusi valsts prezidentā Egilā Levitā, kurš no "pils" aizvadītās nedēļas laikā ir "devis signālus", ka uzticēsies Kariņam līdz galam.

Līdz ar kuluāru runām, ka koalīcijas partneri vairs nav gatavi stutēt premjeru un viņa  partiju, neformālās sarunās ar "pili" panākta pat vienošanās, ka gadījumā, ja koalīcijas partijas aicinātu K.Kariņu mierpilni atkāpties no valdības vadītāja amata, valsts prezidents teiktu, ka nevienu citu no koalīcijas partiju kandidātiem par premjeru nevirzīs.

Tādējādi Vienotība cenšas nodrošināties, lai par nākamo premjeru nekļūtu aizsardzības ministrs Artis Pabriks no partiju apvienības Attīstībai/Par, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība), vai tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), kuri minēti kā  potenciālie koalīcijas partiju premjera kandidāti.

Jaunā Vienotība nav gatava zaudēt premjera krēslu, un, kā liecina vairāki informācijas avoti, pat piedraudējusi koalīcijas partneriem ar  informācijas nopludināšanu sabiedriskajos un pētnieciskajos medijos par tā saukto "pasūtījumu galdu", kur nauda tiek atvēlēta partiju prioritātēm, kā arī draudējusi pieslēgt gan fiskālos un ekonomikas ekspertus, gan kultūras līderus, lai tā nostiprinātu viedokli, ka K.Kariņš un Jaunā Vienotība ir vienīgie, kas valsti izvedīs no krīzes.

Vai koalīcijas partijas piekāpsies Jaunās Vienotības un to ietekmes avotu spiedienam, būs redzams tuvākā laikā. Valdības darba uzlabošanai koalīcijas partneri Jaunajai Vienotībai piedāvājuši vairākus scenārijus, to vidū arī finanšu ministra Jāņa Reira un vēl pāris ministru nomaiņu.

Novērtē šo rakstu:

112
13