Menu
Pilnā versija
Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Margarita Samoviča, jūrmalniece · 15.05.2017. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo City”.

Restorāns „Tokyo City” veic darbību Jūrmalā, Jomas ielā 65/67, ēkas 1.stāvā. Ēka pieder vairākiem kopīpašniekiem, zemesgrāmatu nodalījumā ir ieraksti par dalīto lietošanu starp kopīpašniekiem. SIA „Stollons” (kā restorāna „Tokyo City” īpašnieks) savas telpas nomā no viena kopīpašnieka, kura atsevišķā lietošanā ir telpas 1.stāvā un pieguļošais zemesgabals. Ārpusē ir izvietota terase un grila iekārta.

Pēc vairāku minētās ēkas kopīpašnieku iniciatīvas tika konstatēts, ka SIA „Stollons” patvarīgi, tieši un rupji pārkāpjot normatīvo aktu prasības un vienkārši tos neievērojot, bez atbilstošu saskaņojumu saņemšanas veic šādas darbības:

1) Vairāku gadu garumā sniedz sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus telpās, kur notikusi vienkāršotā renovācija bez atbilstošu formalitāšu nokārtošanas – būvniecības uzskaites kartes sagatavošanas, aizpildīšanas un apstiprināšanas, kā arī neveicot citas būvniecības normatīvajos aktos paredzētās darbības, t.sk., atbilstoši būvniecību regulējošiem aktiem nenoformējot dokumentus par telpu lietošanas mērķa maiņu;

2) Ir izveidojusi ārējo terasi bez nepieciešamo saskaņojumu saņemšanas;

3) Pretlikumīgi ir uzbūvējusi palīgēku, kurā izvietota grila iekārta un kur tiek veikta ēdienu pagatavošana, taču uz šo brīdi PVD ir aizliegusi pārtikas aprites darbības šajā palīgēkā. Faktiski situācija rāda, ka, sākoties sezonai, SIA „ Stollons” turpinās izmantot palīgēku un grila iekārtu, ignorējot jebkādus aizliegumus;

4) Ir izvietojusi reklāmu uz ēkas fasādes bez atbilstošu atļauju saņemšanas un (kas šajā situācijā neizbrīna) – arī bez pārējo kopīpašnieku saskaņojuma.

Tik būtisku pārkāpumu gadījumā, it īpaši, kad šie pārkāpumi var radīt risku restorāna apmeklētāju veselībai, nerunājot nemaz par to, ka tie skar pārējo kopīpašnieku īpašuma tiesības, rodas jautājumus, kādas darbības un pasākumus ir veikusi Jūrmalas pilsētas dome un tiešās atbildīgās amatpersonas, lai likvidētu minētos pārkāpumus.

Visi fakti norāda, ka pašvaldības institūcijas nav spējīgas nodrošināt ātru reakciju uz pretlikumīgām darbībām un, kas vispār ir absolūti nepieņemami, nav spējīgas nodrošināt pašu pieņemto lēmumu izpildi, kas pārkāpējiem rada labvēlīgu augsni turpināt veikt pretlikumīgās darbības.

Jau 26.05.2016. būvinspektore tika konstatējusi, ka”Stollons” patvaļīgi zemesgabalā novietojis palīgēku, par ko tika sastādīts administratīvo pārkāpumu protokols. 31.05.2016. Pilsētplānošanas nodaļas atzinumā nr.295 par būves pārbaudi SIA „Stollons” tika uzdots nekavējoties pārtraukt patvaļīgi uzbūvētās palīgēkas izmantošanu.

SIA „Stollons” uzlikto pienākumu neizpildīja un turpināja izmantot palīgēku. Jūrmalas pilsētas būvvalde 09.09.2016. pieņēma lēmumu nr.1808, ar kuru SIA „Stollons” tika uzdots līdz 01.11.2016. būvniecību regulējošo normatīvo aktu noteiktajā kārtībā paskaidrojuma rakstā saņemt atzīmes par ieceres akceptu, būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi un būvdarbu pabeigšanu palīgēkas novietošanai Jomas ielā 65/67, Jūrmalā, vienlaikus nosakot, ka minētā neizpildes gadījumā SIA „Stollons” ir pienākums līdz 01.12.2016. nojaukt patvaļīgi uzbūvēto palīgēku. SIA „Stollons” Jūrmalas pilsētas būvvaldes 09.09.2016. lēmumu nr.1808 nav izpildījusi.

Cik zināms ēkas kopīpašniekiem, Jūrmalas pilsētas būvvalde, ievērojot savas Būvniecības likuma 18.panta 7.1 daļā noteiktās tiesības, ir uzsākusi minētā lēmuma piespiedu izpildi. Kā piespiedu izpildes līdzeklis izmantota piespiedu nauda (Administratīvā procesa likuma 370.pants). Vismaz atbildīgā būvinspektore minētajā jautājumā Aina Birina mutiskās sarunās ir teikusi, ka pagaidām uzņēmumam tiks piemērota piespiedu nauda.

20.04.2017. Jūrmalas domes izpilddirektoram ir uzrakstīta vēstule, lūdzot pieņemt lēmumu par ēkas piespiedu nojaukšanu, jo SIA „Stollons” nepilda uzlikto pienākumu. Pašvaldībai šādas tiesības ir atbilstoši APL 369.pantam. Uz šo vēstuli vēl nav saņemta atbilde. Tomēr SIA „Stollons” atkal gatavojas uzsākt palīgēkas ekspluatāciju, lai gan ēka bija jau jānojauc līdz 01.12.2016.

Tāpat SIA „Stollons” ir izveidojusi āra terasi, kuras izveide neatbilst normatīvajiem aktiem (tā ir nelegāla). 2016.gada sezonā bija analoģiska situācija, un Jūrmalas domes būvvalde zināja par nelegāli izveidotās terases esamību.

27.02.2017. Jūrmalas pilsētas Pašvaldības policija ir sastādījusi SIA „Stollons” administratīvā pārkāpuma protokolu par nelikumīgas (nesaskaņotas) reklāmas izkārtnes izvietošanu Jomas ielā 65/67, Jūrmalā. Reklāma joprojām ir izvietota uz ēkas fasādes.

2016.gada rudenī ēkas kopīpašniekiem kļuva zināms, ka Jūrmalas domes rīcībā nav būvniecības dokumentācijas, kas attiektos uz paša restorāna izveidi ēkas Jomas 65/67 1.stāvā. Tas radīja aizdomas par normatīvajiem aktiem neatbilstošu telpu izmantošanu restorāna vajadzībām, un pēc atbilstošas vēstules Jūrmalas dome uzsāka administratīvo procesu, lai pārbaudītu būvniecības normu ievērošanu restorāna izveidē.

21.03.2017. Jūrmalas pilsētas būvvalde pieņēma lēmumu nr.522, ar kuru konstatēts, ka SIA „Stollons” ekspluatētās ēkā Jomas ielā 65/67, Jūrmalā, pirmajā stāvā esošās telpu grupas patvaļīgi tiek izmantotas neatbilstoši telpu lietošanas mērķiem un ka patvaļīgi ir veikti minēto telpu vienkāršotās atjaunošanas darbi. SIA „Stollons” ir uzdots pārtraukt telpu lietošanu neatbilstoši projektētajam lietošanas veidam, kā arī līdz 01.09.2017. iesniegt Jūrmalas pilsētas domē atbilstošos būvniecības dokumentus.

SIA „Stollons” līdz šim brīdim ir ignorējusi Jūrmalas pilsētas būvvaldes lēmumu, kas aizliedz telpu ekspluatāciju neatbilstoši projektētajam lietošanas mērķim, kā arī nav veikusi nekādas darbības, kas būtu vērstas uz atbilstošu būvniecības dokumentācijas sagatavošanu un iesniegšanu Jūrmalas pilsētas būvvaldē un turpina apkalpot apmeklētājus telpās, par kurām nav jebkādas būvniecības dokumentācijas.

Tādējādi Jūrmalas doms būvvalde ir pieņēmusi lēmumus, kuri: 1) gan aizliedz telpu ekspluatāciju (jau 2016.gada maijā tika aizliegta palīgēkas izmantošana, tika konstatēts nelikumīgs terases izveidošanas fakts), 2) gan uzliek par pienākumu nojaukt nelikumīgi uzbūvēto palīgēku (līdz 01.12.2016.), 3) gan tiek aizliegts SIA „Stollons” ekspluatēt telpas neatbilstoši to lietošanas mērķim, taču neviens lēmums faktiski netiek pildīts un restorāns pilnā apjomā veic darbību, t.sk., izmantojot arī visas normatīvajiem aktiem neatbilstoši izveidotās būves. Pašvaldībai tas ir zināms, taču pašvaldība neveic darbības, lai piespiestu personas izpildīt tās lēmumus.

Turklāt 2017.gada aprīlī tika saņemta atbilde no PVD, ka ir veikta pārbaude un ir aizliegts SIA „Stollons” veikt pārtikas aprites darbības nelikumīgi uzbūvētajā palīgēkā. Tomēr, kā jau minēts iepriekš, SIA „Stollons” ignorē atbildīgo institūciju pieņemtos lēmumus un uzliktos pienākumus.

Jāatzīmē, ka tā rezultātā, ka tiešās atbildīgās personas nav vēlējušās vai nav bijušās spējīgas nodrošināt pieņemto lēmumu izpildi, pat zināms inertums, kas pieļauts to darbībā, rada iespaidu par selektīvu likumu piemērošanu, un netiek ņemts vērā tas neapstrīdamais fakts, ka likums ir noteiktu noteikumu kopums, kas ir jāievēro visiem, bet varas pārstāvjiem, šajā gadījumā – Jūrmalas domei ir piešķirtas tiesības nodrošināt likuma atbilstošu ievērošanu un izpildīšanu. 

Novērtē šo rakstu:

0
0