Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu sirdi un prātu ir PSRS/Krievijā. Viņi nav pārliecināmi. Tas varētu būt vairāk nekā 200 tūkstoši cilvēku. Liela daļa dzīvo Rīgā un Daugavpilī. Galvenie vakardienas dalībnieki.

Ļoti liela daļa – ap 50% no krievvalodīgajiem – ir „neizlēmušie”. Viņi potenciāli varētu pievienoties pie vienotās politiskās nācijas. Bet varētu pievienoties arī pie PSRS/Krievijas grupas. Manuprāt, valstiski ir ārkārtīgi svarīgi cīnīties par šo cilvēku prātiem un sirdīm.

Sašķeltai sabiedrībai ir tikai viens ilgtermiņa risinājums – izbeigt etnisku segregāciju skolās.

Valstij jākomunicē ar saviem krievvalodīgajiem iedzīvotājiem – tādā valodā, kādā viņi šodien ir gatavi klausīties. Vismaz nākamo desmit gadu laikā tā ir krievu valodā. Jā – tas nozīmē pilnvērtīgu sabiedrisku mediju krievvalodīgajiem, lai kā tas daudziem nepatiks.

Bet nekas nestrādās bez politiķiem – gan latviešiem, gan nelatviešiem - ar ilgtermiņa valstisku redzējumu, stingru mugurkaulu, kas mērķtiecīgi strādā pie politiskās nācijas veidošanas un pieņem izsvērtus lēmumus.

Šodien ir skaidrs, ka “Saskaņas” loma politiskas nācijas veidošanā ir nulle. 2018. gadā es pievienojos šai partijai, lai izvilktu no “sarkanajām līnijām”. Ātri sapratu, ka pati partija to īsti nevēlas. Vakardien „saskaņas” politiķi to apstiprināja, apliecinot vienādojuma zīmi ar Latvijas Krievu savienību.

Novērtē šo rakstu:

36
99