Menu
Pilnā versija
Foto

Viss sākas galvā – gan attieksme, gan diskriminācija

Jānis Rušenieks, Dr.iur. · 08.07.2018. · Komentāri (19)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Anniņa

27.08.2018. 23:27

»

cits skatījums

Pirms pāris gadiem pati negaidīti kļuvu par "cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem", jo mugurkaula problēmu dēļ noņēmās kāja. Nu tagad staigāju ar kruķi... No darba , dabīgi, nācās aiziet, jo kāpnes, etc. Bet - tagad man absolūti nav nekādas vēlmes doties turp, kur tādiem kā man darīt nav ko. Ja nevaru...


Pie šāda Jūsu depresīva noskaņojuma lielā mērā vainojama varbūt ne lielas, bet pamanāmas sabiedrības daļas attieksme. Mūsu sabiedrība nemaz nav tik demokrātiska, kā varētu šķist. Diezgan daudz nepieklājības var vērot. Tikko ierodies Rīgā, jau tevi kāds pagrūž, uzbļauj. Vai, paši būdami veselības izlutināti, skatās "kā labiņie" - iecietīgi, no augšas. Bet es Jums iesaku tieši iet gan uz kafejnīcām, gan koncertiem. Tas būtu tikai normāli. Visi jau vēl nav gluži jukuši.

Atbildēt

Anniņa

27.08.2018. 23:16

»

jibiopeso

Kāpēc "pirms diviem gadiem", nevis "divus gadus ierpriekš"? tu esi nekrievs


Skauž, ka Jānis labi rakstu uzrakstījis, labā latviešu valodā... Tādus sīkumus kā Jūs ievēro tikai iebaidīti cilvēciņi, kas saturu neuztver vispār.

Atbildēt

nekropļo valodu un elementāro loģiku

09.07.2018. 20:34

»

starp citu

nekropļo valodu un elementāro loģiku


P.P.S. Un neskaldi matus uz (sava) plikā paura.

Atbildēt

nekropļo valodu un elementāro loģiku

09.07.2018. 18:59

»

starp citu

nekropļo valodu un elementāro loģiku


Cita starpā - kurš (tev) teica, ka attiecībā uz salīdzinošo pagātni (arī, t.sk.) runa ir par latviešu valodas gramatikas konkrētu "disciplīnu", NEVIS par elementāro loģiku?

P.S. (t.i. vēlreiz atkārtojot iepriekš diemžēl nepamanīto / neapjēgto) Interesanti, patiešām - kā personāžam ar konkrētajai "terminoloģiskajai prezentācijai" izvēlēto nosaukumu "interesanti" varētu "apstāvēt lietas" ar vispārējās pamatizglītības iespējamo (NE)esamību, kā arī ar elementāras loģiskās domāšanas (NE)esamību "uz sejas"? ;)

Ir sacīts: "Visi ir (t.i. - PAŠI SEV iedomāti šķiet) tik aumež "gudri", ka nav neviena ko "pasūtīt" uz turieni, kur šamajiem "gudrajiem (cirt)ējiem" ir īstā vieta." ;)

Atbildēt

starp citu

09.07.2018. 18:31

nekropļo valodu un elementāro loģiku
Salīdzinošā pagātne?

Latviešu valodā ir vienkāršā pagātne un saliktā pagātne.

Atbildēt

nekropļo valodu un elementāro loģiku

09.07.2018. 12:19

»

interesanti

Jāpiesaka vismaz divas dienas iepriekš


Savstarpēji secīgu norišu izkārtojumā zināmā laika periodā attiecībā uz konkrētajiem notikumiem, par kuriem ir runa izvēlētajos piemēros - jā, protams, TĀ IR PAGĀTNE.

Speciāli priekš īpaši "cieti" aprobežotiem "valodniekiem-terminologiem" - papildskaidrojums:

1. "Jāpiesaka vismaz divas dienas iepriekš" - salīdzinošā PAGĀTNE attiecībā pret norisi, kuras notikšanai nepieciešama "pieteikšana divas dienas iepriekš" PIRMS attiecīgās norises, t.i. savstarpēji salīdzinošā PAGĀTNĒ.

2. "Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas svinības sāksies jau divas dienas iepriekš" - salīdzinošā PAGĀTNE attiecībā pret konkrēto gadadienas datumu (18.11.), ar kuru saistītās "svinības" plānots uzsākt "jau divas dienas iepriekš" jeb PIRMS konkrētā gadadienas datuma, t.i. savstarpēji salīdzinošā PAGĀTNĒ.

3. "Darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš" - salīdzinošā PAGĀTNE attiecībā pret "darba līguma" pārtraukšanas datumu (t.i. darba tiesisko attiecību [DTA] izbeigšana pēc darba ņēmēja [DŅ] iniciatīvas), kuras notikšanai (juridiski / procesuāli korekti un pēc būtības adekvāti, t.i. konsekventi saskaņā ar "Darba likuma" attiecīgajiem nosacījumiem [skat. DL, 5. sadaļa "DTA izbeigšana", t.sk. 100. pants. Darbinieka uzteikums u.t.t., attiecīgajā aspektā], kā arī atbilstoši konkrētā "Darba līguma" attiecīgajiem noteikumiem) nepieciešams no DŅ puses "rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš" t.i. PIRMS attiecīgās procesuālās norises (DTA izbeigšanas) datuma, tātad - savstarpēji salīdzinošā PAGĀTNĒ.

P.S. Interesanti, patiešām - kā personāžam ar konkrētajai "terminoloģiskajai prezentācijai" izvēlēto nosaukumu "interesanti" varētu "apstāvēt lietas" ar vispārējās pamatizglītības iespējamo (NE)esamību, kā arī ar elementāras loģiskās domāšanas (NE)esamību "uz sejas"? ;)

Ir sacīts: "Cilvēks, pats uzdodot jautājumus par viņu interesējošām lietām citiem, patiesībā sniedz tādas atbildes pats par sevi, kādas nekad netiktu saņemtas no šī cilvēka, uzdodot viņam tiešus jautājumus par lietām, kas saistītas ar šo cilvēku." ;)

Atbildēt

cits skatījums

09.07.2018. 11:17

Pirms pāris gadiem pati negaidīti kļuvu par "cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem", jo mugurkaula problēmu dēļ noņēmās kāja. Nu tagad staigāju ar kruķi... No darba , dabīgi, nācās aiziet, jo kāpnes, etc. Bet - tagad man absolūti nav nekādas vēlmes doties turp, kur tādiem kā man darīt nav ko. Ja nevaru justies kā cilvēks, nu nav man vēlēšanās pēc kaut kādiem koncertiem, kafejnīcām, un tamlīdzīgām vietām, īpaši tur, kur mani agrāk pazina kā normālu! Es domāju, ka darba devējam vajadzīgs DARBINIEKS, un pašam, galu galā, "jāprotas". Lai invaliditātes pabalsts būtu tāds, ar kuru var dzīvot, nevienam neuzbāžoties - par to gan būtu mūsu Labklājības ministrijai jāpadomā.

Atbildēt

interesanti

09.07.2018. 10:47

Jāpiesaka vismaz divas dienas iepriekš.
Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas svinības sāksies jau divas dienas iepriekš.
Darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu trīs dienas iepriekš.
TĀ IR PAGĀTNE?

Atbildēt

Tereza Mendoza

09.07.2018. 08:14

Dieva projektā latvieši ir paredzēti kā neattīstītas tautas paraugs.

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

09.07.2018. 06:05

1. "...nosakot, ka katrā valsts iestādē, katrā pašvaldībā ir obligāti jānodarbina zināms skaits cilvēkus ar funkcionāliem traucējumiem."
----
Šis nu ir pilnīgi garām.
Cilvēka profesionalitātei ir jābūt kā vienīgajam kritērijam. OK, atbilstība organizācijas kultūrai arī ir svarīga. Taču še piesauktā obligātā nodarbināšana, kā kritēriju izvirzot sabiedrības grupas, ir ceļš uz nekurieni.

2. Mēģinājām reiz iesaistīties vienā valsts atbalsta programmā, taču birokrātiskais atskaišu slogs bija tik liels, ka atteicāmies - būtu jāpieņem darbā vēl atsevišķs darbinieks vajadzīgo papīru ģenerēšanai. Tomēr divus attiecīgos ļaužus ārpus minētās programmas ietvariem darbā pieņēmām, taču nekāda labā sadarbība nesanāca šo ļaužu izteiktās negativitātes dēļ. Viņiem viss bija slikti un visi citi bija vainīgi viņu nelaimēs. Nu, varbūt trāpījām uz "nepareizajiem".

3. Šo cilvēku pārstāvošās struktūras vai viņi paši par maz sevi piedāvā. Par viņiem un viņu varēšanu nekas nav zināms. Ja kāds no Liepājas puses šo lasa un ir ieinteresets, iemetiet kontaktu!

Atbildēt

nekropļo valodu

09.07.2018. 01:22

»

valsts valoda

Kāpēc "pirms diviem gadiem", nevis "divus gadus ierpriekš"? tu esi nekrievs


Konkrēti nenoteikta nākotne zināmā laika periodā - turpmāko divu gadu laikā.
Konkrēts laiks (datums) nākotnē - pēc diviem gadiem.
Konkrēti nenoteikta pagātne zināmā laika periodā - iepriekšējo divu gadu laikā.
Konkrēts laiks (datums) pagātnē - divus gadus iepriekš (vai arī pirms diviem gadiem).

Atbildēt

valsts valoda

08.07.2018. 23:52

Kāpēc "pirms diviem gadiem", nevis "divus gadus ierpriekš"? tu esi nekrievs?
Tu to pateici pirms diviem gadiem - pagātnē.
Tu to pateiksi divus gadus iepriekš - nākotnē.

Atbildēt

š

08.07.2018. 23:46

Nu kā, mums pat prezidents ir "ar sevišķām vajadzībām" un daudz jo daudzi ierēdņi.

Atbildēt

jibiopeso

08.07.2018. 22:57

»

jibiorio

Jāni, Tu esi krievs? Kāpēc "divus gadus atpakaļ" nevis "pirms diviem gadiem


Kāpēc "pirms diviem gadiem", nevis "divus gadus ierpriekš"? tu esi nekrievs?

Atbildēt

ja kas

08.07.2018. 20:56

jibiorio 08.07.2018. 20:42
Jāni, Tu esi krievs? Kāpēc "divus gadus atpakaļ" nevis "pirms diviem gadiem"?
Tāpēc ka angliski ir 'two years ago'.

Atbildēt

Vaira3000

08.07.2018. 20:36

»

jibiorio

Jāni, Tu esi krievs? Kāpēc "divus gadus atpakaļ" nevis "pirms diviem gadiem


vel viens burtu un pieturzimju teraarija dreseetaajs. A par teemu nav ko teikt ja ?

Atbildēt

zane

08.07.2018. 19:59

Vajag samazināt darba devēja maksāto slimības lapas laiku līdz 3 dienām kā Igaunijā, uzreiz ņems vecos un invalīdus

Atbildēt

jibiorio

08.07.2018. 19:42

Jāni, Tu esi krievs? Kāpēc "divus gadus atpakaļ" nevis "pirms diviem gadiem"?

Atbildēt

II invaliditātes grupa

08.07.2018. 18:15

Par LTRK (Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameru). Praksē ir nācies pieredzēt, kad viens no kameras aktīvākajiem biedriem un padomes locekļiem uzvedās izaicinoši un uzdeva ļoti detalizētus jautājumus par manu veselības stāvokli, kad runa līdz tam aizgāja darba intervijā. Nu nav tā uzņēmēju lobiju iestāde gatava cilvēkiem ar invaliditāti un NEGRIB būt gatava.

Diskrimināciju esmu pieredzējis pat lielos uzņēmumos, kuri ārēji izskatās balti un pūkaini. Vai viņi stulbi, jebšu tēlo tādus - nezinu. Bet skaidrs, ka Latvijas sabiedrība un uzņēmēji dzīvo tālu no Eiropas un 21.gs. reālijām.

Latvijā vairs nestrādāju, un drīz braukšu prom, - ja mani šeit nevajag, tad nevajag. Neviena arodbiedrība un tādi apeironi par jūsu interesēm šeit neiestāsies, jo viņiem visiem tikai svarīga tikai viņu pašu mute un kabata, tostarp gudri muldēt tajos Jūsu pieminētajos pasākumos. Reālā dzīve diemžēl ir ļoti skaudra, neizpratnes pilna.

Lai nestāsta LDDK, LTRK, Labklājības ministrija, ka viņus interesē cilvēku ar invaliditāti iekļaušana sabiedrībā. Izspiest kā citroniņus tad pamest, tas viņus interesē.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: