Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tieši savai „draudzenei”, bēdīgi slavenajai Zolitūdes traģēdijas „naudas apguvējai” Inesei Voikai (attēlā) bijusī veselības ministre Ilze Viņķele (abas – Attīstībai/Par) var pateikties, ka viņas vārds netiks minēts kā atbildīgajai par kļūdām Covid-19 vakcīnu iepirkšanā pandēmijas sākumposmā un kopumā par neveiksmēm cīņā pret pandēmiju.

Šī I. Voikas un neformālo atbalstītāju enerģiskā spiediena dēļ parlamentārās izmeklēšanas komisija, kas tika izveidota, "lai izmeklētu Latvijas valdības kļūdaino rīcību Covid-19 pandēmijas pārvarēšanas procesā, kā arī nosauktu to politisko amatpersonu vārdus, kuras izraisījušas neatgriezeniski negatīvas sekas Latvijai", darbu beigs bez rezultātiem, vienkārši iztērējusi nodokļu maksātāju naudu, jo neviens uzvārds tās galaziņojumā nosaukts netiks.

Ja nebūtu notikusi pēdējā mirkļa „tirgošanās”, galaziņojumā kā vainīgās būtu nosauktas divas amatpersonas – I. Viņķele un nu jau bijusī Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško, kuras vaina jau bija atzīta ministrijas dienesta pārbaudē un kura šā gada aprīlī uzrakstīja atlūgumu, jo nevēlējās tikt aizrotēta uz Veselības inspekciju.

Kā liecina informācija par parlamentārās izmeklēšanas komisijas aizkulisēs notikušo, I. Voika ir histēriski paziņojusi, ka pieļaus I. Viņķeles nosaukšanu tikai tādā gadījumā, ja reizē tiktu pieminēts arī ministru prezidents Krišjānis Kariņš (Jaunā Vienotība). Rezultātā, pateicoties komisijas vadītāja Riharda Kozlovska (tāpat Jaunā Vienotība) mulsumam un deputātes Ilzes Indriksones (Nacionālā apvienība) iesaistei, tad arī izdevies no faktiski jau gatavā galaziņojumā izsvītrot I. Viņķeles un D. Mūrmanes-Umbraško uzvārdus.

Jau formālajā komisijas balsojumā par priekšlikumu vispār neiekļaut galaziņojumā politisko amatpersonu vārdus nobalsoja R. Kozlovskis, I. Voika, Sandis Riekstiņš (JKP) un Ritvars Jansons (Nacionālā apvienība), bet pret to balsoja Ralfs Nemiro (agrāk KPV LV), Valērijs Agešins (Saskaņa) un Viktors Valainis.

"Mana prognoze ir tāda, ka mēs pilnīgi noteikti iestrēgsim uzvārdos, pretrunās, un mans redzējums ir primāri šī gala ziņojuma noderība. Līdz ar to es uzskatu, ka sakarā ar nākamo soli par to, kuru politisko amatpersonu ir nosaucama, kā arī atsevišķi pamatojumi un argumentācija, visi deputāti to varēs pievienot šim gala ziņojumam, bet tādu kopēju kopsaucēju es, visticamāk, neredzu un līdz ar to no tā arī cieš viss ziņojums,” – tāds bija I. Voikas ultimātam pakļāvušamies R. Kozlovska publiskais viedoklis.

Novērtē šo rakstu:

196
2