Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušajam Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktoram Andrejam Žagaram doties politikā un pievienoties topošajai "Repšes miljonāru partijai", visticamākais, liek personiskā bankrota draudi, - to liek secināt viņa valsts amatpersonas deklarācijās atrodamie dati. Viņa nekustamo īpašumu vērtība pat nesedz vairāk nekā 345 tūkstošus eiro lielās parādsaistības, savukārt no viņam piederošajiem uzņēmumiem pēc SIA Animus bankrota ir palikusi tikai pagājušā gada rudenī dibinātā SIA Anno 2012.

Lai gan Žagars medijos ir bieži apgalvojis par iespaidīgajiem piedāvājumiem, kas viņam tiekot izteikti ārvalstu operteātros, viņa amatpersonas deklarācija rāda, ka līdz šim savus lielākos ienākumus viņš guvis paša vadītajā Nacionālajā operā vai arī operteātros, ar kuriem viņu vairāk saistījis tieši LNO ieņemtais postenis.

Tā pērn Žagars viņa vadītajā LNO kopā saņēmis vairāk nekā 31,6 tūkstošus latu - papildus 19 321 lata algai vēl arī 12 357 latus kā honorāru. Salīdzinājumam - honorāros no Permas operas un baleta teātra un Boloņas pilsētas teātra Žagars kopā saņēmis nedaudz vairāk kā 20 tūkstošus latu. Līdzīga bijusi situācija arī gadu iepriekš.

Tikmēr biznesā par savu paša naudu Žagars bijis izcili neveiksmīgs. "1) 2009.gada deklarācijā uzrādītajā SIA Simposium 2010.gadā A. Žagars vairs nav dalībnieks (izstājies). 2) 2009. gada deklarācijā uzrādītā SIA Grēniņš ir likvidēta un tai izsniegtais aizdevums 36658.00 LVL apmērā uzskatāms par zudušu. 3) SIA Animus pasludināta maksātnespēja un tai izsniegtais aizdevums 44764.00 LVL uzskatāms par zudušu," nu jau bijušais operas direktors uzskaitījis 2010. gada deklarācijā.

Kopš tā laika SIA Animus pagājušā gada maija beigās pēc bankrota izslēgta no Uzņēmumu reģistra, un līdz ar to vienīgā Žagara līdzdalība uzņēmējdarbībā ir 60% kapitāldaļu tikai pagājušā gada rudenī dibinātajā SIA Anno 2012.

Toties, paliekot bez iespaidīgajiem ienākumiem Nacionālajā operā, Žagaram joprojām jārēķinās ar 345 271 eiro lielām parādsaistībām, kurām "pretī" bijušajam operas direktoram nav nekādu iekrājumu, tikai dzīvoklis Rīgā un zeme Limbažu novadā, kuru vērtība varētu arī nesegt parādu apmēru.

Interesanti, ka tikai tagad, pēc Nacionālās operas vadības maiņas Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā publicēts paziņojums, no kura izriet, ka šā gada maijā Žagars ticis vēl pie 10 tūkstošiem latu, kā vienīgais uzrunātais uzvarot LNO iepirkumā Režija R. Štrausa operai "Rožu kavalieris".

Gadu iepriekš Žagars paša vadītajā operā par šādu pašu summu tikai pie tiesībām veidot režiju operai Makbets,  bet vēl gadu iepriekš - radīt režiju operas jauniestudējumam Lucia di Lammermoor. Gaidāms, ka arī tikšana pie šādiem iepirkumiem Žagaram turpmāk nebūs tik viegla kā līdz šim.

Novērtē šo rakstu:

0
0