Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, piektdien Latvijas Televīzijas skatītājiem apgalvojot, ka par viņa prezidentūras laikā iegādātajiem un par valsts noslēpumu pasludinātajiem ārkārtīgi dārgajiem dīvāniņiem rīkots publisks iepirkums, esot melojis netīšām un negribot, - eksprezidents savus apgalvojumus izteicis, par konkrēto tēmu neko nezinot. Zatlers pirms šo apgalvojumu izteikšanas arī neesot lasījis ne rindiņas no publiskotās apjomīgās informācijas par savām krīzes laikā slepeni iegādātajām 46,6 tūkstošus vērtajām rezidences mēbelēm.

Šāda pēc būtības bija Zatlera atbilde, ko viņa sekretāre Eva Orenisa trešdien sniedza uz Pietiek pirmdien uzdoto jautājumu, kā eksprezidents var skaidrot savus publiskos melus LTV ēterā. Tad Zatlers uz jautājumu par mēbeļu iespaidīgo cenu sākumā paziņoja, ka „jūs zināt informāciju, kas man nav zināma”, bet uz precizējošo jautājumu, vai viņš nav zinājis, cik tad šie dīvāni maksājuši, eksprezidents paziņoja, ka šis esot bijis publisks iepirkums un līdzekļi esot iztērēti atklāti un lietderīgi. „Visos dokumentos viss bija pieejams, viss iepirkumi, kādi bija veikti, viss bija publiski pieejami. Jebkuri bija publiski pieejami iepirkumi.”

Šis Zatlera apgalvojums bija nepatiess: kā pirmdien oficiāli apliecināja Valsts prezidenta kanceleja, „iepirkums nebija publisks”. Tāpat arī Pietiek rīcībā esošie Zatlera kancelejas 2009. gada grāmatvedības dati apliecina, ka šāds iepirkums publiski tiešām nav ticis veikts, - pretēji Zatlera publiskajam apgalvojumam dīvāni iegādāti paslepus, nerūpējoties par labāko cenu un izdevīgāko valsts līdzekļu izmantojumu.

Dārgākais starp noslepenotajām mēbelēm, kas iepirktas ekonomiskās krīzes apstākļos pasludinātā taupības režīma laikā, bijis tā dēvētās pārrunu telpas mēbeļu komplekts – tas iegādāts par 21 500 latiem, detalizētāk neatklājot katra priekšmeta cenu. Apspriežu telpas mēbeļu komplekts izmaksājis 7 950 latus. Atsevišķi izcelts no stikla darinātais apspriežu galds, kura cena bijusi 2 262 lati. Vēl viens noslepenotais galds izmaksājis 5 754 latus. Bet par četriem klubkrēsliem samaksāti 2294 lati gabalā.

Novērtē šo rakstu:

0
0