Menu
Foto

Atzīt, ka Briseles „zaļie” plāni ir ne tikai muļķīgi, bet arī nereāli, nav dūšas: dažas piezīmes ārpolitikas debatēs par zaļo kursu

Aleksandrs Kiršteins · 30.01.2023.

Diemžēl nevaru piekrist Ārlietu ministrijas izstrādātajai sadaļai par ES enerģētikas politiku. Te rakstīts, ka Jums ir laba sadarbība ar arodbiedrībām, NVO, piemēram, PROVIDUS, festivālu LAMPA, bet es neko neatradu par sadarbību ar mežsaimniekiem, ar LOSP (Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi), ar Latvijas rūpniekiem vai autopārvadātājiem. Lūk, šodienas avīze: nelabvēlīga zaļās vienošanās politika izraisa mežsaimniecības sašaurināšanos. Nomainiet mežsaimniecību ar lauksaimniecību, ar autopārvadājumiem, ar stikla šķiedras ražošanu, ar metālapstrādi, un visur viens un tas pats – ražošanas gremdēšana!

Lasīt visu... Komentāri (37)

Foto

Kāpēc Latvijai joprojām nav savas enerģētikas stratēģijas?

Ivars Zariņš · 30.01.2023.

Nesen labi organizētās un tiešām saturīgās debatēs "Dienas Biznesa" organizētajā konferencē "Enerģētika 2023" netrūka optimisma par to, ka 2023. gads būs "labs gads". Tās gan bija enerģētikas biznesā esošo gaidas, bet kā būs pārējiem? Nenoliedzami, optimisms, sevišķi grūtos brīžos, ir vajadzīgs. Taču lēmumi, kas balstīti vēlmju domāšanā, var novest pie ļoti nevēlamām sekām, jo sevišķi enerģētikā.

Lasīt visu... Komentāri (22)

Foto

Stulbumu no drosmes reizēm grūti atšķirt, - to var redzēt veselības ministres Menģelsones darbos un lēmumos

Pietiek lasītājs · 30.01.2023.

Ir pagājis vairāk nekā mēnesis, kopš apstiprināta jaunā Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība) valdība. Ātri vien vadošā partija ir sapratusi, kuri ir vājie valdības posmi, kuros steidzami “jādzēš ugunsgrēks”, un viens no tiem ir Veselības ministrija (VM) un ministre Līga Menģelsone.

Lasīt visu... Komentāri (66)

Foto

Jaunzeme atgriežas VID, drīz redzēsim vismaz dažus piemērus, kā viņa atstrādā atgūto amatu

Pietiek lasītājs · 30.01.2023.

Šodien, 30.janvārī darbā Valsts ieņēmumu dienestā (VID) atgriežas Ieva Jaunzeme, kuru pagājušā gadā toreizējais finanšu ministrs Jānis Reirs (Jaunā vienotība) par daudzkārtējiem pārkāpumiem atstādināja no amata uz disciplinārlietas izskatīšanas laiku, bet pašreizējais finanšu ministrs Arvils Ašeradens (Jaunā vienotība) atjaunoja amatā, par visiem viņas pārkāpumiem izsakot tikai aizrādījumu. Kā pēc tik daudziem pārkāpumiem, kliedzošas korupcijas gadījumiem un absolūtas nekompetences demonstrācijas amatā tika atlikta atpakaļ šī ierēdne?

Lasīt visu... Komentāri (63)

Foto

Nospert Atmodu

SP&DE · 29.01.2023.

Twitterī katru dienu neiztiek bez kāda "cepiena". Tajā tiek atlaisti ministri un pulcējas eksperti teju visās nozarēs – epidemiologi, hidrologi, militāristi utt. Tur bija sanākuši arī zīmolveži, kuri raisīja diskusiju zem leģendārā laikraksta "Atmoda" bijušās galvenās redaktores Elitas Veidemanes ieraksta par kādu jaunu ēstuvi/bāru, kas savai izkārtnei "patapinājusi" "Atmodas" logotipu.

Lasīt visu... Komentāri (23)