Menu
Foto

Krievijas skaļie paziņojumi par tās militāro varenību patiesībā ir vien tukši salmi

Kasīklis · 25.07.2021.

Ir teiciens – kam spēks, tam vara. Daudzi cilvēki vēlas kļūt spēcīgāki tikai tamdēļ, lai citi no viņiem baidītos. Citi savukārt trenējas, lai pasargātu sevi un citus. Vai pavisam vienkārši – lai būtu veselīgāki. Kaut kādas līdzības ar iepriekš minēto var savilkt valstu vēlmēs bruņoties. Saprast var visus, bet, ja tā saucamā “varenība” pašos pamatos ir apmāns?

Lasīt visu... Komentāri (41)

Foto

Ezerā mīt velns: ir jautājumi, kuros viedoklis var būt ikvienam cilvēkam, un neviens eksperts nevar viņam to liegt

Jāzeps Baško juniors · 25.07.2021.

Kad pirms vairākiem gadiem pašmācības ceļā, lasot grāmatas un apmeklējot seminārus, apguvu sociālantropoloģijas, bioloģiskās un medicīnas antropoloģijas pamatus, nonācu pie sāpīgas atziņas, ka savā jaunībā esmu bijis visai aprobežots saskarē ar citādām kultūrām. Sešus gadus pirms sastapšanās ar antropoloģiju, aizbraucis studēt uz pavisam svešu zemi otrā pasaules galā, es nevarēju pieņemt, ka vietējie vienaudži uzvedās, izteicās un domāja pavisam ne tā, kā es biju iedomājies, ka pieaugušiem cilvēkiem vajadzētu uzvesties. Viņi man vairāk par pieaugušu cilvēku un topošo pētnieku kolektīvu atgādināja reizēm izlutinātus, netīrīgus slaistus, reizēm rokās sadevušos bērnudārza audzēkņus bez jebkādām individualitātes pazīmēm.

Lasīt visu... Komentāri (27)

Foto

Tautas nobalsošana par Satversmes 110. panta grozījumiem. Likumprojekts un tā anotācija

Baiba Rudevska · 22.07.2021.

Šā gada 16. jūlijā “Latvijas vīru biedrība” (kā iniciatīvas grupa) Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk – CVK) iesniedza iesniegumu par parakstu vākšanas uzsākšanu Latvijas Republikas Satversmes 110. panta grozījumu projektam. Kopā ar iesniegumu tika iesniegts pilnīgi izstrādāts Satversmes 110. panta grozījumu projekts (turpmāk – likumprojekts vai Satversmes grozījumu projekts) un tā anotācija. Telos.lv ir nolēmis publicēt gan likumprojektu, gan tā anotāciju, lai katram sniegtu iespēju iepazīties ar šiem dokumentiem. Taču, pirms pievērsties to lasīšanai, būtu vērts ieskatīties gan likumprojekta būtībā, gan tā tālākajā procesuālajā ceļā.

Lasīt visu... Komentāri (38)

Foto

MH17 katastrofa: septiņi gadi Kremļa centieniem pārrakstīt vēsturi

Baiba Zīle · 22.07.2021.

Šogad 17. jūlijā apritēja septītais gads kopš MH17 reisa lidaparāta tīši izraisītas katastrofas Austrumukrainā. Jāatzīmē, ka šis bija viens no 2014. gada skumjākajiem notikumiem, kurā dzīvību zaudēja 298 nevainīgi civiliedzīvotāji, par kuru nāvēm atbildīgie joprojām nav saņēmuši taisnīgu sodu.

Lasīt visu... Komentāri (89)

Foto

Staķa stabiņi faktiski apdraud satiksmes drošību

Ceļu satiksmes drošības direkcija* · 21.07.2021.

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (turpmāk - CSDD) ir saņēmusi vēstuli ar lūgumu sniegt informāciju un viedokli par plastmasas stabiņu uzstādīšanu Rīgas publiskajā ielu tīklā un to atbilstību Latvijas valsts standartiem.

Lasīt visu... Komentāri (46)