Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijusī Parex banka, tagad Latvijas valstij piederošā AS Reverta pagājušā gada aprīlī īpašumu Jūrmalā, Kāpu ielā 107 iegādājusies par iespaidīgu summu - 842,5 tūkstošiem latu. Pati Reverta nekādus skaidrojumus par īpatno darījumu, tā veikšanas iemesliem un savu motivāciju nesniedz.

Iespaidīgais darījums, kas veikts ar 6448 kvadrātmetru zemes gabalu, uz kura atrodas dzīvojamā ēka un divas palīgceltnes, ir minēts žurnāla Kapitāls jaunākajā numurā publicētajā Rīgas un Jūrmalas pagājušā gada lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā.

Kā rāda Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata, īpašums vairākkārt mainījis īpašniekus. 2006. gada jūnijā tas divos darījumos ar dienas starpību pārdots, abu darījumu oficiālajai kopsummai pārsniedzot 1,33 miljonus latu. Pārdevēja bijusi 1966. gadā dzimusī Tatjana Muhina, bet pircēja - SIA Mellužu nami, kuras īpašnieki saskaņā ar Lursoft datiem ir Leonīds Baranovs un Aleksejs Sakovičs

Pagājušā gada aprīlī īpašums atkal pārdots tālāk, un par tā jauno īpašnieci, saskaņā ar zemesgrāmatu oficiālo informāciju samaksājot 842 500 latu, kļuvusi Latvijas valstij piederošā AS Reverta.

Iespējams gan, ka darījums bijis sarežģītāks, - kā rāda zemesgrāmatu informācija, darījuma laikā uz īpašumu par labu Parex bankai bijusi reģistrēta 1,26 miljonu latu hipotēka, tā ka varētu domāt, ka banka vienkārši ir "civilizēti atņēmusi" īpašumu grūtībās nonākušam kredītņēmējam.

Taču zemesgrāmatas informācija tāpat rāda, ka nezināmu iemeslu dēļ valstij piederošā Reverta ir piekritusi īpašumu atpirkt par dārgāku naudu nekā Parex bankas savulaik izsniegtā kredīta pamatsumma: tā saskaņā ar zemesgrāmatu informāciju ir  bijusi būtiski mazāka nekā pagājušā gada aprīļa darījuma summa - tikai 632,5 tūkstoši latu.

Pietiek nav izdevies no Revertas saņemt nekādus paskaidrojumus, kāpēc tai ievajadzējies īpašumu Jūrmalā atpirkt par summu, kas ir lielāka par zemesgrāmatā minēto aizdevuma summu.

Novērtē šo rakstu:

0
0