Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa celšanu, kas kā slēpts nodoklis būtiski negatīvi ietekmēs iedzīvotāju maksātspēju un Latvijas uzņēmēju konkurētspēju.

ZZS aicina uz tikšanos AS "Sadales tīkls" pārstāvjus, lai uzņēmums skaidrotu elektroenerģijas pārvades pakalpojumu maksas plānoto pieaugumu par vidēji 75% un palīdzētu meklēt risinājumus, kā "Sadales tīkli" var turpināt sekmīgi darboties, neradot papildu finanšu slogu Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

ZZS Saeimas frakcijas deputāts Harijs Rokpelnis akcentē, ka maksas celšana elektroenerģijas pārvades pakalpojumiem nozīmē papildu slogu Latvijas iedzīvotājiem jau tā finansiāli sarežģītā laikā.

Vēl būtiskāk tik dramatisks sadārdzinājums ietekmēs Latvijas ražojošos un eksportējošos uzņēmējus, paaugstinot saražotās produkcijas pašizmaksu, neļaujot līdzekļus novirzīt algu celšanai un samazinot konkurētspēju ar kaimiņvalstu ražotājiem, norāda ZZS.

Tarifa pieaugums būs izšķirošs arī ģimenēm un uzņēmumiem, kas, sekojot līdzšinējiem valdības aicinājumiem, uzsākuši saules enerģijas ražošanu savām vajadzībām. Vairumā gadījumu šo enerģiju novada atpakaļ tīklā, un to patērē visi. Elektroenerģijas pārvades pakalpojumu tarifa kāpums cels arī zaļās enerģijas pašizmaksu.

2021. gadu AS "Sadales tīkls" noslēdzis ar vairāk nekā 10 miljonu eiro lielu peļņu, atzīmē ZZS parlamentārieši, uzsverot: valsts budžetu nedrīkst pildīt ar slēptu nodokli un elektroenerģijas pārvades tarifa celšana uz mūsu valsts iedzīvotāju un uzņēmēju rēķina nedrīkst notikt.

Novērtē šo rakstu:

70
2