Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Apstiprinājušās prognozes, ka valsts kontroliera amatam valdošā partija Vienotība noskatījusi kādu ar lielajām ārvalstu auditorfirmām saistītu personu. Šim amatam Vienotība pirmdienas pēcpusdienā koalīcijas partneriem piedāvāja bijušo auditorfirmas Rodl&partner partneri Ivetu Rutkovsku.

Valsts kontroliera amatam Rutkovsku uzrunājis personiski premjers Valdis Dombrovskis, Pietiek apstiprināja pati auditore. Vēl pirmdienas rītā viņai bijusi saruna ar premjeru, bet citus komentārus Rutkovska neesot gatava sniegt līdz pirmdienas vakaram.

Valsts kontroliera kandidāta vārdu Vienotība vēl pirmdienas rītā nebija atklājusi arī koalīcijas partneriem no Nacionālās apvienības un Reformu partijas, liecina to pārstāvju Gaida Bērziņa un Vjačeslava Dombrovska Pietiek teiktais. Kad piektdienas vakarā kandidāta vārdu Vienotības frakcijas vadītājam Dzintaram Zaķim bija jautājis RP līderis Valdis Zatlers, pretī saņemta atbilde, ka Zaķis nav pilnvarots to izpaust. Piektdienas vakarā LTV diskusiju raidījumā 100.panta preses klubs Zaķis slepenību pamatoja ar kandidāta saudzēšanu no publiskas iztirzāšanas. Šāds arguments kandidātu publiskās apspriešanas iespējamai saīsināšanai bija populārs savulaik, kad pie varas bija Tautas partija.

Jau novembra pēdējās dienās Vienotība koalīcijas partiju sanāksmē bija piedāvājusi partneriem vienoties par kritērijiem, kādiem jāatbilst kandidātiem uz valsts kontroliera amatu, kā vēlamu izvirzot pieredzi auditora darbā. Pietiek tobrīd neoficiāli norādīja Nacionālās apvienības un Reformu partijas politiķi, radušās aizdomas, ka Vienotība šādi cenšas sašaurināt pretendentu loku, jo valsts kontroliera amatam jau noraudzījusi kādu Vienotībai pietuvinātu auditoru.

Rutkovskai ir četrpadsmit gadu konsultantes un biznesa pasniedzējas pieredze finanšu un grāmatvedības jomā. Viņa ir zvērināta revidente un sertificēta nodokļu konsultante kopš 1995. gada. Rutkovska strādājusi apdrošināšanas akciju sabiedrībā Balta par vecāko iekšējo auditoru Centrālajā un Austrumu Eiropā. Pirms tam astoņus gadus strādājusi starptautiskajā audita kompānijā SIA Rodl & Partner, ieņemot rīkotājdirektores un valdes locekles amatu, kā arī kļūstot par partneri. Šobrīd Rutkovska ir valdes locekle auditorfirmā SIA Larssen Donoway Inkens, rāda Lursoft datubāze.

Novērtē šo rakstu:

0
0