Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

"Žurnālists" Leonīds Jākobsons, Drošības policijai liecinot par saviem informācijas avotiem un sarakstes partneriem, sniedzis arī ziņas, kas metušas tumšu ēnu uz Pietiek daudzkārt pieminēto skandalozo Satversmes aizsardzības biroja (SAB) darbinieku Aigaru Sparānu (attēlā), taču šīs ziņas tāpat kā citos gadījumos ir noglabātas "atvilktnē", - tā liecina Pietiek rīcībā nonākušie Drošības policijas dokumenti. Šodien pilnā apmērā publicējam Jākobsona krieviski Drošības policijai sniegtās liecības.

Pietiek pēdējos gados daudzkārt informējis par SAB darbinieku, kurš regulāri ticis pamanīts saistībā ar dažādām puskriminālām vai vienkārši šaubīgām aktivitātēm - te viņš pamanīts Vladimira Vaškeviča uzspridzināšanas vietā, te spējis sev nodrošināt algai neatbilstošu labklājības līmeni, te manīts apšaubāmu uzņēmēju kompānijā, te ticis turēts aizdomās par slepenas informācijas nopludināšanu. Taču visos šajos gadījumos Sparāns apliecinājis savu "neaizskaramību", saglabājot vietu Latvijas galvenajā drošības struktūrā.

Viens no zināmākajiem gadījumiem, kas metis tumšu ēnu uz Sparānu, ir saistīts ar tā saucamo "Kseniju Ozolu" - personu, kas, kā izriet no jau iepriekš publiskotas informācijas, daudzkārt nopludinājusi "žurnālistam" Jākobsonam slepenu informāciju un, pēc visa spriežot, bijusi iesaistīta arī "žurnālista" peļņas shēmās. Vairākos iesniegumos drošības iestādēm ir izteiktas aizdomas, ka patiesībā šī persona ir tieši SAB darbinieks Sparāns.

Kā rāda šodien publicējamās Jākobsona liecības Drošības policijai, arī no tām rodas aizdomas par Sparānu kā "Kseniju Ozolu". "Ksenija Ozola - [email protected] - tas ir mans paziņa vārdā Aigars, un ar šo cilvēku es vairākkārt esmu ticies, bet, kāds viņam ir uzvārds un kur viņš strādā, man nav zināms. Šī cilvēka telefona numurs man nav zināms, es ar viņu uzturēju sakarus tikai ar e-pastu," - šādu izvairīgu liecību Drošības policijai bija sniedzis Jākobsons.

Uz to, ka runa tiešām varētu būt bijusi par SAB darbinieku Aigaru Sparānu, kurš nodarbojies ar informācijas nopludināšanu, iespējams, SAB vadītāju vai citu ietekmīgu personu interesēs, norāda fakts, ka Jākobsons ticis nopratināts jau 2010. gada sākumā, savukārt Drošības policija, kā liecina Pietiek rīcībā esošās ziņas, ko šī struktūra ne apstiprina, ne noliedz, visus nākamos četrus gadus nav mēģinājusi noskaidrot "Ksenijas Ozolas" patieso identitāti.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0