Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

5627 lati – tāda summa ik mēnesi no Saeimas budžeta tiek tērēta parlamenta spīkeres, Vienotības un Jaunā laika līderes Solvitas Āboltiņas biroja darbinieku algošanai. Tostarp 1163 latus pirms nodokļu nomaksas par politisku padomu sniegšanu Āboltiņai ik mēnesi no Saeimas budžeta saņem par Vienotības pelēko kardinālu vai kasieri kuluāros dēvētais Edgars Jaunups. Filozofs, tagad reklāmas tekstu autors Ilmārs Šlāpins, kurš savulaik rakstījis runas Andrim Šķēlem un Aigaram Kalvītim, bet nu šo pašu pakalpojumu sniedz Āboltiņai, no Saeimas budžeta atalgojumu nesaņemot. Šlāpins ir algots darbinieks reklāmas aģentūrā McCann Erickson Riga, ar ko ir līgums Vienotībai. Pietiek jau rakstīja, ka Šlāpina spalvai pieder arī Kalvīša „trekno gadu” apzīmējums.

Jaunups nav vienīgais ar Vienotību politiski saistītais cilvēks, kurš par darbu Āboltiņas labā algu saņem no Saeimas budžeta. Lielāko atalgojumu Āboltiņas komandā saņem viņas biroja vadītāja Gunda Reire – 1465 latus pirms nodokļu nomaksas. Reire ir šim amatam politiski izraudzīts cilvēks, viņu saista radniecīgas saites ar Vienotības frakcijas deputātu Jāni Reiru, kurš ir viņas dzīvesbiedrs.

Otrs lielākais atalgojums ir Āboltiņas ārlietu padomniekam Uģim Bambem – 1305 lati pirms nodokļu nomaksas. Bambe šo amatu ieņēma arī iepriekšējā Saeimas spīkera Gudara Daudzes birojā. Viņš iepriekš strādājis Ārlietu ministrijā un norīkot parlamenta priekšsēdētājam padomnieku no diplomātu vidus ir tradīcija, ņemot vērā, ka spīkera pienākumos ietilpst arī valsts reprezentēšana ārpolitiskos kontaktos.

Kopš marta Āboltiņai ir arī padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos. Šo amatu ieņem līdzšinējais finanšu ministra preses sekretārs vēl no Einara Repšes laikiem Aleksis Jarockis. Viņa alga mēnesī pirms nodokļu nomaksas ir 1100 latu. Saeimas priekšsēdētājai arī pienākas no parlamenta budžeta algota sekretāre palīdze. Šo amatu ieņem Vineta Danielsone, kuras alga pirms nodokļu nomaksas ir 594 lati, Pietiek uzzināja no Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja sniegtās informācijas.

Novērtē šo rakstu:

0
0