Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nacionālās lidsabiedrības airBaltic padome akceptējusi uzņēmuma padziļinātu auditu, kura rezultāti satiksmes ministram Uldim Augulim (ZZS) valdībā jāiesniedz līdz 8.maijam. Kā liecina informācija, kas ir Pietiek rīcībā, līdz ar airBaltic padomē nolemto neatkarīgs audits tiks veikts divos virzienos - par airBaltic attīstības perspektīvām un airBaltic finanšu situāciju.

Pagaidām vēl neesot pieņemts lēmums, kura auditorkompānija šādu airBaltic auditu veiks, taču uzstādījums esot, ka tai jābūt kādai no tā sauktā lielā četrinieka PriceWaterhouseCoopers, Ernst&Young, KPMG, Deloitte&Touche.

Prognozes liecina, ka, visticamāk, kā airBaltic neatkarīgā audita veicēja tiks izvēlēta KPMG vai Deloitte&Touche, jo abām šīm kompānijām līdz šim nav bijusi tieša saikne ar airBaltic. Proti, PriceWaterhouseCoopers ir airBaltic gada pārskatu auditors, bet Ernst&Young iepriekš sniegusi audita atzinumu par airBaltic zīmola darījumu.

Pēc ar airBaltic cieši saistīta avota sacītā, vēlākais - līdz šīs nedēļas beigām airBaltic padomei jāizlemj, kurš no auditoriem lidsabiedrības auditu veiks abos virzienos. Konkurss auditoriem netiekot rīkots, padome sarunu procedūrā esot tiesīga izlemt par auditoru, kas vētīs airBaltic perspektīvas un finanšu situāciju. Izvēlētā auditora pakalpojumi tiks apmaksāti no airBaltic līdzekļiem.

Blakus papildus piesaistītajam auditoram PriceWaterhouseCooper veikšot tradicionālo lidsabiedrības gada pārskata auditu.

Neatkarīga airBaltic audita veikšanu 8.marta sēdē atbalstīja valdība, paredzot, ka pēc audita rezultātu saņemšanas tiks lemts par to, kā valstij rīkoties gan ar airBaltic preču zīmju atgūšanu, gan valstij piederošajām kapitāla daļām airBaltic.

Valsts Satiksmes ministrijas personā ir lielākā airBaltic īpašniece (52,6%). Satiksmes ministrs Augulis medijos izteicies, ka lidsabiedrībai varētu tikt piesaistīti investori, tā dodot netiešu mājienu par, iespējams, sagaidāmo airBaltic valsts daļu privatizāciju. Tiesa, premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) ministra sacīto noliedzis, norādot, ka valdība lēmusi tikai par neatkarīga audita nepieciešamību.

Pietiek rakstījis, ka valsts kā lielākais airBaltic īpašnieks ilgstoši nav spējusi atrisināt konfliktu par lidsabiedrības preču zīmēm, kas nonākušas lidsabiedrības vadītājam Bertoltam Flikam un Bahamu salās reģistrētai ofšora kompānijai piederošās SIA Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) īpašumā.

Darījums, ar kuru visas sešas airBaltic preču zīmes – airBaltic, airBaltic.com, airBalticTravel.com, Baltic Taxi, BalticHotels, BalticMiles – nonāca BAS īpašumā, tika noslēgts 2009.gada nogalē, bet sabiedrība par to uzzināja tikai pērn vasarā pēc airBaltic gada pārskata publiskošanas. BAS par preču zīmēm līdz pērnā gada beigām apņēmās samaksāt 13 miljonus eiro (ap 9,1 miljons latu), naudu ieguldot lidsabiedrībā. Valstij pieder 52,6% airBaltic akciju, BAS - 47,2%.

Novērtē šo rakstu:

0
0